Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Serky45
7 ay önce - Pts 27 Ksm 2017, 12:40

Divriği'de büyük bir demir çelik fabrikası.

Kangal'da uluslararası klasmanda devasa bir Kangal köpeği üretim çiftliği.

Kırsaldaki antropojen bozkırın tekrar orman alanı haline getirilmesi.

mehmet karakas7
6 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 21:26

Yıldız ırmağının suyunu, Sivas içme suyu olarak değerlendirilmesi ve proje çalışmalarının yapılması.

Misafir 841

6 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 01:09

Misafir 30d çok güzel bir fikir beyan etmiş.Bir kent ormanı.Gercekten güzel bir fikir içinde yürüyüş yollarının olduğu ufak göletlerin olduğu insanların şehrin ortasında stres atıp , temiz hava alabileceği bir alan bence de gerekli sivastaki.Pasabahce güzel ama şehrin dışında şehir merkezinde de böyle bir alana ihtiyaç var.Eski stadın yeri çok uygun bu iş için.Umarim orayida tamamen betonlastirmadan böyle bir kent ormanı yaparlar.

M. Akif Ilbeyli

6 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 17:14

Alıntı:
Misafir 30d çok güzel bir fikir beyan etmiş.Bir kent ormanı.Gercekten güzel bir fikir içinde yürüyüş yollarının olduğu ufak göletlerin olduğu insanların şehrin ortasında stres atıp , temiz hava alabileceği bir alan bence de gerekli sivastaki.Pasabahce güzel ama şehrin dışında şehir merkezinde de böyle bir alana ihtiyaç var.Eski stadın yeri çok uygun bu iş için.Umarim orayida tamamen betonlastirmadan böyle bir kent ormanı yaparlar.

Ilk defa bir Misafirin mesajina deginme ihtiyaci duydum, öncelikle tabiata verdigi önemi takdir ediyorum, tabiyatin Insanlar icin önemine de vurgu yapmis, sadece Sehir icinde böylesi bir alanin amacindan ve maksatlardan uzak kullanilacagini tahmin ediyorum, her türlü gayri mesru olaylarin gelismesine en ideal kosullar böylesi kuytu, tenha, sesiz, gizli, lokasyonlarda gerceklesir, yani Alkol, Fuhus, Madde Bagimlilari vs. böyle bir degerli alanin Sehir Merkezine 6 dakikalik yürüme mesafesinde olan bir noktaya yapilacak en büyük yanlis olur.

Evet Betonlasma büyük bir sorun ama kentlerin Imari Betonlasmadan da oluyor, bunun cok örnekeri var, sadece sorun bu arsanin kente birakacagi ranti, her yerel yönetici burdan en büyük ranti cikarmak ister, Sivas Belediyesi buraya Park yapmak istiyor, ranti en düsük projede bu bence, ayni zamanda büyük sosyal sorunlari yaninda getirecek ve Mahallerde yasam kalitesini düsürme olasiligi da cok yüksek olacak bir girisim olarak görüyorum, evet bu yazdiklarim bir olasilik, ama olma ihtimali cok yüksek bir olasilik, Eski Cibillar Parkinin halini düsünürsem ve bu bölge Cibillar Parkinin 5 misli büyüklügünde bir alana sahip al sana 5 misli Mafya ve Sehir Magandalari icin, ayak takimi icin bir yuva. benim teredütlerim bunlar.

Fatih C1
6 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 20:25

Ben merkezde büyük bir göl olsun isterdim şöyle etrafı yeşil ağaçlık. Sanırım aksu üçüncü etapda olacak ama ne kadar büyük olur bilemiyorum.

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler