Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İran
« önceki   123 ... 114115116

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 116
ads 1940
2 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 20:41

Öyle oldu da bunlar şanslarını tekrar tekrar deneyeceklerdir yani şer devleti kolay kolay rahat bırakmaz orayı.

fatih413
2 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 21:24

Eski Cumhurbaskanı Ahmedinecad tutuklanmama garantisi almış ki olaylar bitti.
Aylardır Babek Zencani davasıyla ilgili Ahmedinecad'a yakın kimselerle ilgili suçlamalar yapılıyordu.
Hatta adamlar hapse girmemek için türbelere sığınmışlar ifade vermeye gitmemişler.

Şu an Türkiye'de eski Cumhurbaşkanı hakkında Gezi olaylarını, 17-25 Aralık operasyonunu ve 15 Temmuz darbe girişimini tezgahlamakla ilgili iddianame hazırlansaydı Türkiye de karışırdı.


Mustafabey 01
2 hafta önce - Prş 04 Oca 2018, 17:41

Bu abd nin iran ı karıştırmak denediği bir provaydı şimdi iki tarafda birbirlerini gücünü gördü berki şimdilik sakinleşmiş gibi görünsede abd bunu bir dahaki sefere daha güçlü şekilde deneyecektir,İran ın daha dikkatli olması lazım ve tedbirlerini,önlemlerini alması lazım şimdiden.gediz_1994
2 hafta önce - Prş 04 Oca 2018, 17:43

İranın karısması ii bir durum değil. Ortalama 5 sene de 1 komsu ülkeler karısıyor. Önce Irak sonra suriye simdi iran. Bu durumda 5 sene sonra Türkiyeye sıra gelecek. O nedenle Türkiyenin suriyede uyguladıgı yanlış politikayı İranda uygulamaması gerekir. Direkt olarak İran devletine destek vermeli ki olaylar kısa sürede son bulsun. Şuan takip ettigim kadarıyla da Türkiye İran devletine destek verdi. Olması gereken de budur. Eger İran da ırak ve suriye gibi olursa geriye Türkiye kalacak.

Tabi İranın karısması Türkiye turizm icinde kötü bir durum olur. 2017 itibariyle Türkiyeye en cok turist gelen 3. ülke İran. Turizm de eskiden İngiltere, İtalya, Almanya gibi ülkeler ana pazarımız iken suan Rusya ve İran ana pazar konumunda. Bunları kaybedersek Türkiye turizmi 2016 dan daha kötü konumlara gelir.

Her konuda iran bize yakın ülkedir. Rusya gibi İranda Türkiyenin ihtiyacı olan ülkelerden birisidir.


Misafir 9d7

2 hafta önce - Prş 04 Oca 2018, 21:04

İran istihbarat bakımından bizden çok daha ileridefatih413
2 hafta önce - Pzr 07 Oca 2018, 04:37

İran eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad muhalif gösterilere destek verdiği gerekçesiyle gözaltına alınmış.

fatih413
2 hafta önce - Pzr 07 Oca 2018, 23:30

Alıntı:
İran eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad´ın 2017 Aralık ayı sonlarında Bushehr´de yaptığı konuşmadaki ifadeleriyle kargaşa çıkarmak ve daha fazla gösteri yapılmasına neden olmak suçlamalarıyla tutuklandığı iddia edildi.

Ahmedinejad İran'ın "yanlış yönetimin" ceremesini çektiğini, mevcut Cumhurbaşkanı Hassan Rouhani ve hükümetinin ülkeye sahip olduklarını sandığını ve halkın cahil olduğuna inandıklarını söylemişti.

İran eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın avukatı Adil Haydari, İran'ın yarı resmi İLNA Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, Ahmedinejad'ın tutuklandığına dair çıkan haberlerin gerçek olmadığını ifade etti.

Anlaşılan Ruhani, Suriye iç savaşı yüzünden bozulan ülke imajı ve ekonomisinin sorumluluğunu Ahmedinecat'a atmak istiyor. Ahmedinecat zamanında İran, Suud dahil tüm İslam ülkeleri tarafından saygı duyulan bir ülkeydi.

Ruhani, ülkenin imajını Batı nezdinde düzeltmek adına tüm Müslümanlar nezdinde yerle bir etti.
Elbet birgün, Esed için Suriye'de akıttığı kanlar ve aldığı ahların bedelini ödeyecek.


mehmet GZL
2 hafta önce - Pzr 07 Oca 2018, 23:35

Alıntı:
İran eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın Bushehr'de yaptığı konuşmadaki ifadeleriyle kargaşa çıkarmak ve daha fazla gösteri yapılmasına neden olmak suçlamalarıyla tutuklandığı iddia edilmişti.

DEVLET İDDİALARI DOĞRULADI

Avukatı iddiaların doğru olmadığını söylese de El Arabiya, devletin Ahmedinejad’ın tutuklandığını doğruladığını açıkladı.

El-Kuds El Arabi gazatesinin Tahran'daki "güvenilir kaynaklara" dayandırdığı habere göre İran otoriteleri Ahmedinejad´ı Dini lider Ali Hamaney'in de onayıyla ev hapsine almak istiyor.

2017 Aralık ayı sonlarında Bushehr kentine bir ziyaret gerçekleştiren Ahmedinejad İran'ın "yanlış yönetimin" ceremesini çektiğini, mevcut Cumhurbaşkanı Hassan Rouhani ve hükümetinin ülkeye sahip olduklarını sandığını ve halkın cahil olduğuna inandıklarını söylemişti.

http://www.haberturk.com/iran-eski-cumhurbaskani- ...di-1786602sayfa 116
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 114115116
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET