Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı

İstanbul'da trafik denetim ve düzenleme hizmetlerinden memnun musunuz?
Evet, memnunum, verilen hizmet yeterli. 0.0%  0.0%  [0]
Hayır, memnun değilim, verilen hizmet yeterli değil, daha iyi olabilir.. 100.0%  100.0%  [14]
Toplam Oy : 14

Hasan Mihrican

1 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 14:53
İstanbul'da trafik denetim ve düzenleme hizmetlerinden memnun musunuz?

İstanbul 15 milyon nüfusu ve 3,8 milyon kayıtlı motorlu aracıyla dünyadaki çoğu ülkeden daha kalabalık bir şehir. Coğrafi olarak 2 taraftan denizlerle çevrili. Ayrıca, Boğaz ve Haliç tarafından 2 farklı yerde ortadan denizle bölünmüş. Bu da şehrin ulaşımını zorlaştırmakta. Ayrıca şehrin altyapısı hızlı göçle paralel şekilde gelişmediğinden ulaşımda büyük sıkıntılar yaşanmakta.

Böyle bir şehirde ulaşımı hızlı kılabilmek için trafik denetleme ve düzenlemelerinin çok ciddi ve titiz bir şekilde yapılması gerekir.

Sizler, İstanbul'un şehiriçi yollarında etkin bir trafik denetleme ve düzenlemesinin olduğunu düşünüyor musunuz?

http://www.hurriyet.com.tr/istanbulun-nufusu-5-yi ...r-40568084

http://www.milliyet.com.tr/trafikteki-arac-sayisi ...r-2391223/

Misafir ca7

1 ay önce - Cum 22 Arl 2017, 05:03

ankara gibi trafikte elektronik denetim sistemi olsa daha iyi olur..

Cemoli D18
1 ay önce - Cum 22 Arl 2017, 07:59

Araç sayısı 4 milyonu geçti İstanbul'da.
İstanbul içinde araç kullanımı denetimi çok az.
Belirli noktalarda var sadece.
Ara sokak düzenlemeleri şart.
Sokakların dar olması sebebiyle bazen sokak araları kaos olmakta.
Karmaşa, korna vs. Üst seviyeye çıkıyor.
Dar sokaklarda tek yön uygulamasına geçilmesi bu durumu biraz hafifletecektir.

Hasan Mihrican

2 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 17:02

Ben şahsen hiç memnun değilim.
Altyapısı yetersiz ve nüfus/araç yoğunluğu korkunç düzeye ulaşmış bir şehirde yollarda doğru dürüst trafik polisine rastlamak mümkün değil. Polisin trafik akışını hızlandırmak gibi bir önceliği yok sanırım. Tek yaptıkları ehliyet, ruhsat ve bazı geceler belli noktalarda alkol kontrolü yapmak.
Dün akşam mesela Ümraniye Alemdağ Caddesi (Canpark ile Çarşı istasyonu arası) keşmekeş içindeydi. Araçlar 2 sağdan, 2 soldan 4 şeridi işgal etmişler, yani 5 aracın sığacağı yol tek şeride inmiş, ne karışan var ne de görüşen.
Ayrıca Alemdağ Caddesinden kuzeye doğru giden Küçüksu Caddesi de öyle; 2 şeritlik yolun 1'i park eden araçlarla kapanmış, ayrıca sürekli yan sokaklardan giriş yapan araçlar nedeniyle normalde 4-5 dakikalık yol 20 dakika sürdü. Bu sağ tarafta park yasağı var mı bilmiyorum ama varsa ve bu araçlara kimse bir şey yapmıyorsa polisin eksikliği, yasak yoksa da UKOME'nin eksikliği. Bu yola araç parkı acilen yasaklanmalı.

Neyse konumuza dönecek olursak. Altyapı yetersizse bazı işleri manuel yani insan gücüyle yapacaksın.
Burada da Polis Teşkilatı ve UKOME'ye büyük görev düşüyor. Eğer bunu da yapmazsak çok basit önlemlerle açılacak yollarda saatlerimizi heba ederiz.

mustafa 1903
2 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 17:10

Geçen ters yöne giren bir araç, trafik polisi tarafından yüksek sesle uyarıldı, sonra yoluna devam ettiler. Ağlasam mı gülsem mi. Ne anladım bundan?

Cemoli D18
2 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 21:18

Ukome kimdir nedir nasıl bir işleyişi var anlamadım gitti.

Hasan Mihrican

2 hafta önce - Prş 04 Oca 2018, 17:10

Alıntı:
Geçen ters yöne giren bir araç, trafik polisi tarafından yüksek sesle uyarıldı, sonra yoluna devam ettiler. Ağlasam mı gülsem mi. Ne anladım bundan?

Özellikle emniyet şeritleri yol geçen hanı gibi kullanılıyor.
Araçlar vızır vızır geçip gidiyor.
Ve bunlara yasal yollardan (!!!) hesap soracak bir Allahın kulu yok..

Ama şimdi haklarını yemeyeyim bugün şuna şahit oldum;
TEM'de Kavacık'a doğru giderken Ümraniye civarında daha çok kamyon ve kimyasal madde taşıyan araçlar için bir dinlenme/bekleme alanı ve dolayısıyla onun iç-yan yolu var. Trafik sıkışık olduğunda bizim bazı uyanık sürücüler dinlenme alanının iç-yan yolundan son sürat geçip ilerde ana yola katılırlar. Böylece kul hakkı yiyerek tasarruf ettiklerini zannederler.

Her zaman burada bu arkadaşların ifadesini alacak (!!!) niye bir polis yok diye düşünürdüm ki bugün vardı.. Ceza kesmiyordu sanırım ama her birini tam ana yola katılım noktasında durdurup tek tek evraklarını kontrol ediyordu. Sürücüler kar edeyim derken zararlı çıktılar.. Hatta bazıları ya evraklarında eksiklik olduğundan ya da zaman kaybetmemek için araçlarını geri vitese takıp 100 metreden fazla geri geri giderek yolun başından TEM'e girdiler..

Kısacası, bu tür uygulamaların artırılması eminim hepimizi mutlu edecektir.

mustafa 1903
2 hafta önce - Prş 04 Oca 2018, 17:20

Alıntı:
Hatta bazıları ya evraklarında eksiklik olduğundan ya da zaman kaybetmemek için araçlarını geri vitese takıp 100 metreden fazla geri geri giderek yolun başından TEM'e girdiler..

Dörtlüleri yaktın mı böyle geri geri gitmek, hatta herşey mubah oluyor galiba.

Trafik denetimini bypass etmek suç değil mi? Yurtdışında, geri durup böyle yapanları takip eden polisler oluyor

Hasan Mihrican

2 hafta önce - Prş 04 Oca 2018, 17:35

Alıntı:
Trafik denetimini bypass etmek suç değil mi? Yurtdışında, geri durup böyle yapanları takip eden polisler oluyor

Suç ama ancak 1 ya da 2 polis vardı.
O yüzden o geri gidenleri çevirecek durumda değillerdi.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM