Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 385
Misafir 6bb

2 hafta önce - Pts 01 Oca 2018, 20:48

Acil olarak aydıncık tünelleri ve yapımı devam eden 11000 m lik gökçebelen tünellerindeki ilerlemeyi öğrenmemiz lazım özellikle gökçebelen yüzde 5 dahi ilerleme varsa iyi yoldayız

sfzb67 serkan

2 hafta önce - Sal 02 Oca 2018, 16:33

Alıntı:
Yapılması planlan/devam eden tünel ve yol çalışması tamamlandıktan sonra, Gazipaşa - Anamur arası 74 KM civarında bir hat uzunluğuna sahip olacaktır. İki ilçe arasında ulaşım süresi de, normal bir seyir ile 1 saat civarında olur. Çünkü tünellerde azami hız 90 KM'dir. Ayrıca yolun yeni yapılan bölümünde, Anamur çıkışında, uzunca dik rampa var. Bu rampa da yaklaşık 10 dakika zaman kaybettiriyor.

Yol mesafesi, rampalar ve tünel içi azami seyir süratini dikkate aldığımızda, Gazipaşa - Anamur arasındaki ulaşım süresinin 35 dakikaya düşmesini, kurallı seyir dahilinde mümkün görmemekteyim.

Saatte 135 - 140 KM. süratle gidilebilmeli ki, 74 KM. yol 35 dakikada gidilebilsin.

Bu itibarla ulaşım süresine takılmamak lazımdır. Seyir emniyeti daha önemlidir. Bana göre...

Aynen katılıyorum 35dk yerine 45dk olur faketmez yeterki emniyetli olsun,o kamyon ve otobüslerin arkasında dakikalarca kalıp risk alarak sollama yapmayalım...
Ayrıca o virajların ortadan kalkması büyük ölçüde akaryakıt tasarrufuda sağlayacaktır bize.

Misafir ac7

2 hafta önce - Sal 02 Oca 2018, 18:30

Antalya tarafına 2 defa gittim toplamda. Çok bilgim yok. Genel anlamda özetlersek yolun yüzde kaçı tamamlanmış diyebiliriz?

Misafir 52c

2 hafta önce - Sal 02 Oca 2018, 20:52

%75-80 duble oldu tahminim.

Misafir ac7

2 hafta önce - Sal 02 Oca 2018, 22:29

Yani % 25'lik bir kısım kaldı sadece diyebiliriz anladığım kadarıyla. Teşekkür ederiz

mustafanecati
1 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 15:31

Evet yaklaşık % 25'lik kısım kaldı diyebiliriz (Bu kalan kısımın inşaat maliyetleri ve inşaat süresi biten % 75'lik kısıma denk olabilir, çünkü en zorlu bölgeler kaldı). Googlemaps'ten hesap yaparak ulaşabiliriz kalan yol uzunluğuna.

Mesela basit bir çalışma yaptım. Taşucu'ndan Gazipaşa girişindeki İnceağrı Çayı'na kadar olan mesafeyi ölçtüm: 193 km:

(+)

Daha sonra henüz bölünmemiş yol olan mesafeleri ölçtüm:

1. Aydıncık-Karadere Tünelleri arası: 10 km

(+)

2. Karadere Tünelleri çıkışı-Gözce(Tekeli) arası: 6,8 km

(+)

3. Melleç(Demirören)-Zeytinada arası: 34,2 km.

(+)

Büyükeceli içinde de ~2 km'lik yol hala bölünmemiş durumda.

Toplam: 53 km yol henüz bölünmemiş yol. 53/193= %27'ye tekabül ediyor.

Tabi yol ilk başladığında 193km.'den biraz daha fazlaydı. Örneğin Yeşilovacık yolunun baypas edilmesi ile yaklaşık 1,6 km yoldan tasaruf oldu. Ona göre de hesabı güncelleyebilirsiniz.

Yolun bitişini Gazipaşa girişi aldım, oraları tam bilmiyorum ama Güneykent, Muzkent civarı 10 yıl önce bölünmemiş yoldu sanırım. Gazipaşa-Alanya arasının bir kısmı da sonradan yapıldı ama pek sıkıntılı olmadığından orasını dahil etmedim.

sfzb67 serkan

1 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 17:12

Güneykent, Muzkent duble yol olarak kullanıyor şuanda,Zeytiadaya doğru tırmanırken teke düşüyor yol...
Aşağıda işaretli bölgede teke düşüyor...

mustafanecati
1 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 21:05

Aynen. Son resimde referans noktasını Zeytinada'dan aldım. Gazipaşa girişini ise yolun bitiş noktası olarak aldım.

serkan33

1 hafta önce - Prş 04 Oca 2018, 20:37

Eski ve yeni yol birarada, sağdaki kıvrımlı yer eski yol. Mevki Narlıkuyu civarı, az ileride Kızkalesi'de görünüyor.

(+)

https://www.facebook.com/markakentmersin/?ref=br_rs

muratka
1 hafta önce - Prş 04 Oca 2018, 22:16

(+)

https://www.facebook.com/DemirorenMellecKoyu/phot ...mp;theater

sayfa 385
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM