Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Payitaht Abdülhamid [Dizi]
« önceki   123 ... 293031 ... 333435   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 30
Misafir 337

1 yıl önce - Cmt 16 Arl 2017, 22:11

Bu Mahmut paşa ne adam ya

Gökhan Gök

1 yıl önce - Pzr 17 Arl 2017, 03:57

Bu hafta muhtesemdi, bu parvus sonunda yakayi ele verdi

ÖzgürZB

1 yıl önce - Pzr 17 Arl 2017, 04:18

Her hafta sonu Cuma günü Sultan Abdülhamid Han Hz leri ile buluşma gününümüz... Severek izliyoruz...

Mete1965
11 ay önce - Cmt 23 Arl 2017, 10:21

şaşıracaksınız ama bu kez övmeye geldim,

öncelikle efsane bir final yaptılar bölüm sonu,müzikler dehşet güzel ötesi,bir holivud kalitesinde müzik girişleri ve sahne ile uyumu var.

parvus karakteri,mahmutpaşa sultan abdülhamid han karakterleri gerçekten 100 üzerinden 200 alacak kadar başarılı karakterler ve canlandırmalar.ben oyuncuları gerçekten yürekten tebrik ediyorum.muazzam oyunculukları var,bakışları,konuşmaları,tavırları falan resmen karaktere bürünüyor.sanki abdülhamid hanı izliyorum sanki parvusu izliyorum sanki mahmut paşayı izliyorum.bu arada mukadderat diyelim,ito başkanı rahmetli oyunculuğuda iyiymiş,role öyle kendini kaptırmış ki rol gereği olmadan gözleri falan dolmuş.belli ki hislenmiş.allah gani gani rahmet eylesin,bu tarz iş adamlarının bahtını da ticaretini de açık eylesin.

şimdi inelim detaylara,

en güzeli firuze ve hatice nin sahneleri çok azalıyor,dilerim azalarak biter,aptal şehzade nin halleride azalıyor.kadınlar arası da lüzumsuz savaş da azalıyor bunlar önemli şeyler.boş lakırdıya gerek yok.

mahmut paşaya gerçekten her değerlendirmede bir yer ayırmak gerek,hele o sebahattine ' al sana hakikat' diyip tokatı vurması efsaneydi,bildiğin kahkaha attım.sultana yaşadığı aksiyonu anlatma şekli falan muazzam.inanın adamın zekasına hayran olmamak mümkün değil.sultan dan sonra en fazla kafası çalışan adam olması büyük üzüntü.lakin ben çok memnunum,en sevdiğim karakterin sultanın yanında yer alması muhteşem.benim bile ağzıma dolanıyor,senihaaam senihaaam demeleri,allah ömürler versin demeleri falan.gerçekten efsane bir oyunculuk çıkartıyor üstat.

tahsin paşa,muhtemelen dizi de sultan/liderin yakının da ki adamın önemine vurgu yaparak,iç bürokratlara mesaj gönderiyorlar.selim paşa nın büyük hatasından sonra bu yüzden tahsin paşayı andı sultan.anlaşılan,tahsin paşa ile parvus takası olacak.

herzıl,karasu ikilisi bildiğim kadarıyla amaçlarına ulaşamıyorlar,en son herzılın sultanın karşısına çıkıp büyük bir hezimet ile bu mücadeleden çekilmesi gerektiğini okumuştum.yalnız herzıl karakteri de çok başarılı,tam bir yahudi tip hali var.rolünü efsane oynayanlardan oda.

mustafa armağanın,abdülhamid in kurtlarla dansı serisini okumuştum.çin de hamidiye üniversitesi,abd de osmanlı sergisi,gibi konular vardı.muhtemelen bunlarda işlenecektir.onlarda da büyük mesajlar var.yamulmuyorsam dizinin danışmanlarındandı kendisi.

bununla birlikte,senaryo şuan başarılı gidiyor,daha fazla aksiyon başladı.devletler arası kavgaları daha iyi işliyorlar.yalnız yıldız teşkilatının hala adı geçmiyor,artık başarılı bir teşkilat gösterilmeli.murat efendi yalnız ve yetersiz kalıyor.hanım kız ile söğütlü daha yan karakter olarak kalmalıydı,çok profesyonel böyle keskin bakışlı,mümkünse cool bir teşkilata ihtiyaç var.ben murat efendi de ki az biraz sululuktan ötürü bu konuma koyamıyorum.hala gönlüm,filinta mustafa-bıçak ali karakterlerinde.bence şuana kadar izlediğim en muhtemeşem ikiydi ikisi.bence bu iki arkadaş diziye alınıp bu rollere girmeliler.filinta mustafanın ' her gün birinizi,bir gün hepinizi' lafı falan akıllardadır.

son olarak,kutsal emanetlere de vurgu yapmalılar,kanuni sultan süleymanın mescidi aksa ile ilgili tasarrufu,yavuz sultan selim hanın haremi şerifin hizmetkarı atıfı ve paşaların kutsal emanetler hassasiyetine vurgu yapılarak,o bae nin şımarık bakanına mesaj gönderilse güzel olur.

sonuca gelirsek,güzel sürükleyici ve anlamlı bir bölüm işlendi.dilerim bu performans devam eder,geçtiğimiz haftalar da ki hatalar tekrarlanmaz.sanıyorum ki eleştirileri dikkate alıyorlar, ki sahneler değişiyor.

bu hafta puanım 9/10

suphibayram

11 ay önce - Cmt 23 Arl 2017, 11:39

Dizinin ilk bölümünden beri paşaların tiplerini beğenmedim.
Hele sakalları tam bir papaz sakalı.Hiç mi okumadınız kardeşim bıyıkların kısa olması gerektiğini.
Nasıl yaşıyorsunuz ,o bıyıklarınız yemekten sonra çöp kokmuyor mu,Pes valla.
Hem Osmanlı paşası olacaksınız hemde sakallarınız bakımsız papazların gibi olacak.
Paşaların zeka seviyesi belliki Abdulhamid Sultanı öne çıkarmak için düşük tutulmuş. Ama bu kadar da olmaz ki yuh be insan o seviyeye gelirde öngörüsü sayesinde gelir....

Cüneyt5316

11 ay önce - Cmt 23 Arl 2017, 11:58

Ben anlamıyorum. Bu dizileri çok ama çok beğeniyorum ama saptırdıkları için sevmemeye başladım.
Ayrıca şunu belirteyim ki eğer şehzade dizideki ki bir şahsiyete zekaya sahip biri ise Osmanlı batmasaydı şehzade batırırdı...Öyle bir sultan hazretlerinden böyle evlat olmaz gibime geliyor. Bemce dizide saptırıyorlar galiba.
Birde şunuda ekliyim Osmanlı’yı bence dış kuvvetler değil hanedan içindeki sultanın bizzat 1. Dereceden yakınları ve hanedandan, genç lisan sahibi kimseler batırmıştır.
Geçen akşamki bölümü izleyenler bilir. Parrvus’ un Osmanlı üzerindeki hedeflerine dikkat ettim de adamın dediklerinin hepsi malesef gerçekleşti.

Gökhan Gök

11 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 19:39

2. ABDÜLHAMİD'İN MÜTHİŞ KUDÜS-FİLİSTİN ÖNGÖRÜSÜ

nedimussoy

11 ay önce - Cum 05 Oca 2018, 21:01

Yeni bölüm biraz önce TRT 1'de başladı.

Misafir 015

11 ay önce - Cum 05 Oca 2018, 21:02

Uyduruk bir dizi

osman akar
11 ay önce - Cum 05 Oca 2018, 22:04

Alıntı: