Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1037
Misafir 587

9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 19:38

Kocaelide projeler havada uçuşuyor biz daha ulaşım ı ilçelere götürmedik adamlar yeni kavşaklardan bahsediyor ayrıca tramvayı yeni stadyuma şehir hastanesine yeni stada vede üniversiteye kadar uzatacaklar batıda ise Derince kadar uzatmayı planlıyorlar belediyecilik dediğin işte böyle olur helal olsun adamlara.

Misafir 45c

9 ay önce - Pzr 07 Oca 2018, 23:41

Proje olmayan proje sayfası oldu

Enes54

9 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 14:17

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, 2018 yılının Karasu için açılışların ve projelerin hayata geçirileceği, dolu dolu bir yıl olacağını söyledi.Daha güzel bir Karasu için 2016 ve 2017 yılını plan, proje ve üretim yaparak geçirdiklerini kaydeden İspiroğlu, 2018 de ise çalışmaların hasadını yapacaklarını, yeni projeleri vatandaşlara sunup hayata geçireceklerini müjdeledi.

Karasu’nun, Türkiye’nin yıldızı parlayan ilçeleri arasına girdiğini kaydeden Başkan İspiroğlu, 2017 yılını hizmetlerle dolu bir yıl olarak tamamladıklarını söyledi. İspiroğlu; “İlçemiz hem Belediyemizin hem de Hükümetimizin vizyon projelerinin bulunduğu ve coğrafi konumu nedeniyle de bir hayli şanslı ilçelerimizden biri. Karasu’da bir kısmı fiilen yürümekte olan, bir kısmı ise planlama ve araştırma aşamasında olan bu vizyon projelerimizle İlçemizi geleceğe taşıyoruz” dedi.


“Yassıgeçit Doğal Yaşam Merkezi”

2018 yılına da büyük bir proje ile hazırlandıklarını kaydeden Başkan Mehmet İspiroğlu; “Bugüne kadar halkımız odaklı çalışarak vatandaşlarımızın gönlüne dokunacak hizmetler ürettik. Geçmiş yıllarda halkımızın hizmetine sunduğumuz Park alanlarımız, sosyal tesislerimiz ve donatı alanlarımız büyük ilgi gördü. Bugün ise büyük bir projenin hayata geçireceğimizin müjdesini veriyoruz. Yassıgeçit Mahallemizde, Ülkemiz standartlarında olan ve her kesime hitap edecek doğal yaşam merkezinin tüm altyapı çalışmalarını tamamladık. Üç boyutlu görsellerimizle vatandaşlarımızın beğenisine sunuyoruz” dedi.Yassıgeçit Doğal Yaşam Merkezinin genel yapısını anlatan İspiroğlu; “Başta da ifade ettiğimiz gibi bu alanımız her kesime hitap edecek kalitede. Danışma, güvenlik birimi, bekleme salonu, satış üniteleri, organik ürünlerin ve atölyelerde üretilen eserlerin satışa sunulduğu yerler, çeşitli aktivitelerin uzman eğitmenler eşliğinde yapıldığı alanlar, doğal kamp alanları, gece ve gündüz etkinlik alanları ile yürüyüş koridorları, dinlenme ve piknik alanları, gözetleme kulesi, binek ahırı ve bisiklet yoluyla bu alanın Karasu’ya büyük değer kazandıracağı kanaatindeyim. Şimdiden hayırlı olmasını dileyerek 2018 Yılını da yine çok çalışarak ve üreterek geçireceğimizin altını çiziyorum” ifadelerine yer verdi.


Misafir d2b

9 ay önce - Sal 09 Oca 2018, 18:31

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Justinianus Köprüsü'nün, Birleşmiş Milletler Bilim, Eğitim ve Kültür Teşkilatı'nın (UNESCO) Dünya Miras Listesi'ne dahil edilmesi için çalışmalara başladıklarını belirtti.

Çalışmalar kapsamında Justinianus Köprüsü ile ilgili dosya hazırlandığını ve Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'ne gerekli başvuruların yapıldığını ifade eden Başkan Alemdar, tarihi köprünün Ayasofya ile aynı yaşta olduğuna dikkat çekerek "1500 yıldır tarihimize tanıklık eden Justinianus Köprüsü'nün Dünya Miras Listesi'ne alınması için girişimlere başladık. Amacımız, Justinianus Köprüsü'nü uluslararası platformda koruma altına alarak, tarihi yapının gelecek nesillere kalmasını sağlamak." dedi.
Restorasyon Katkı Sağlayacak
Alemdar, geçtiğimiz ay Justinianus Köprüsü için Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından restorasyon ihalesi yapıldığını hatırlatarak Serdivan Belediyesi'nin köprü aydınlatma projesinin de bu ihale kapsamında KGM tarafından uygulanacağını belirtti.
Başkan Alemdar, köprünün eski ihtişamına geri döndürülmesi için restorasyon çalışmalarında uygulanacak tüm işlemlerin de bu başvuruya önemli katkı sağlayacağını ifade etti.
Turizme Kazandırılacak
Justinianus Köprüsü'nün Dünya Miras Listesi'ne girmesi halinde yerli ve yabancı birçok turist tarafından ilgi odağı haline geleceğini belirten Başkan Alemdar, bölgenin turizm açısından da canlılık kazanacağını söyledi.

(Medyabar)

Sakarya'nın en büyük tarihi mirası için güzel adım👏


Misafir 024

9 ay önce - Çrş 10 Oca 2018, 20:03

Bakan'dan Sakarya'nın beklediği adliye haberi geldi
"""

Ankara Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplanan Adalet Şurası'nda, Sakarya'nın uzun süredir beklediği haber geldi.

MEDYABAR.COM
Bugün Beştepe'de düzenlenen Adalet Şurası'nda konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Sakarya Bölge Mahkemesini'nin açılacağı müjdesini verdi.
Adalet Şurası'na ve devamında gerçekleştirilen oturuma katılan Sakarya Baro eski Başkanı Avukat Recep Hacıeyüpoğlu ile Şura sonundaki oturumun bitiminde karşılaşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hacıeyüpoğlu ile ayaküstü kısa bir görüşme yaptı.
TARİH VERMEDİ..
Gül görüşmede, Recep Hacıeyüpoğlu'na da Sakarya Bölge Mahkemesinin açılacağını yinelerken: "Sakarya Bölge Mahkemesi'ni açıyoruz, hayırlı olsun inşallah. Sakarya Bölge Mahkemesi benim hep açmak istediğim bir bölgeydi. İnşallah Sakarya'ya da geleceğim." diye konuştu.
Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi binasının Donatım Mahallesi'ndeki eski adliye binasının bulunduğu bölgede 2013 yılında temel atılarak inşaatına başlandı. 38.8 milyon TL'ye ihale edilen mahkeme inşaatının 2014 yılı ortalarında bitmesi planlanırken, kısa süre önce bitirildi ve Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi tabelası asıldı. Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından kapatılırken, Sakarya yargı bölgesi olarak 2016 yılında İstanbul'a bağlanmıştı.sayfa 1037
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler