Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 13
Hamza BAŞYURT
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 09:18

Alıntı:
Çankaya Belediyesi, Bahçelievler 7. Cadde’nin yayalaştırılmasını referandumla halka soracak. Sandıktan “Yayalaştırılsın” çıkması halinde, Büyükşehir ve Çankaya Belediyesi ortak proje hazırlayacak.
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Bahçelievler 7. Cadde’nin yayalaştırılması ile ilgili referandum yapacaklarını açıkladı.
Caddenin araç trafiğine kapatılması konusunun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ile yaptıkları görüşmede gündeme geldiğini kaydeden Başkan Taşdelen, “Vatandaş yayalaştırılsın derse Büyükşehir ile ortak proje hazırlayacağız” dedi.

İKÂMET EDENLER KATILACAK

Taşdelen, yılın ilk aylarında yapmayı hedefledikleri referandumla ilgili Hürriyet Ankara’ya şu açıklamayı yaptı:
Geçtiğimiz günlerde biliyorsunuz Sayın Mustafa Tuna ile bir görüşmemiz oldu. Ben 7. Cadde’nin yayalaştırılmasını önerdim. Cadde, Büyükşehir’e bağlı olduğu için o da yayalaştırılmasına olumlu baktı ve ‘Tamam’ dedi. Çankaya Belediyesi olarak referandum yapacağız. Orada ikamet eden vatandaşlarımız katılacak.

7. Cadde’ye referandum

ÇİĞDEM’DE DE YAPMIŞTIK


Muhtarlarımızla ve sivil toplum kuruluşlarıyla (STK) beraber organize edeceğiz. Vatandaş yayalaştırılsın derse Büyükşehir ile ortak proje hazırlayacağız. Çankaya olarak biz yayalaştırılmasını istiyoruz. Referandum kararı Büyükşehir ile ortak çıktı. Çiğdem Mahallesi’nde daha önce bir referandum yaptık. Futbol tesisleri vardı vatandaşa onun ne olmasını istiyorsunuz diye sormuştuk, yüzde 94 ‘park olsun’ dedi biz de yaptık. Burada da aynısını yapacağız.

TUNALI’DA DA OLABİLİR

Bahçelievler bölgesindeki muhtarlar, dernekler, STK’lar ve esnafla görüşerek en kısa sürede sandığı kuracağız 7. Cadde yayalaştırılsın mı sorusuyla evet ve hayır seçeneklerinini sunacağız. Büyükşehir referandumun için de olabilir. Burası başarılı olursa Bestekâr ve Tunalı için de model olabilir. İlk adım buradan atılmış olur.”

7. Cadde’ye referandum

2009’DA ‘TRAFİĞE KAPATILMASIN’ ÇIKMIŞTI

Büyükşehir Belediyesi, 2009 yılında 7. Cadde’nin trafiğe kapatılması ile ilgili bir referandum yaparak mahalleliye sormuştu. “Bahçelievler 7. Cadde’nin araç trafiğine kapatılarak, yaya bölgesi haline gelmesini ister misiniz” sorusunun yer aldığı referandumda bin 831 oy kulanılırken, bin 3 kişi ‘kapatılmasın’, 800 kişi ise ‘kapatılsın’ oyu vermişti. Vatandaşların tercihi üzerine 7. Cadde trafiğe kapatılmamıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/7-caddeye-referandum-40697537


Serkan Berk
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 16:42

Yine kapatılmasın sonucu çıkar.

tilsimonline

9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 17:06

Alıntı:
Orada ikamet eden vatandaşlarımız katılacak.

bu şekilde oylama olursa kapatılmasın çıkar,dükkan sahipleri kapatılsın ister fakat çevrede ikamet edenler kapatılmasını istemez,ve bu kişilerin sayısı dükkan sahiplerinden daha fazladır.Kapatılınca evlerine ulaşma korkusu olacaktır. Bence bir ay deneme süresi yapıldıktan sonra oylama olsa daha mantıklı sonuç çıkar.(bir aylık dönemde tek yönlerde revizyon yapılmasıda gerekir)mahmut11
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 17:08

Amaç evet çıkmasının yolları mı? Yoksa hakkaniyetli bir seçim mi? Bütün Çankaya'ya sorulmalı. İlçe halkına

Alparslan 2071
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 18:14

Alıntı:
Bütün Çankaya'ya sorulmalı. İlçe halkına


Bahçeli neresi onu bile bilmeyen Çavuşlu, Akarlar, Evciler vb. halkına da mı ? Çankaya, Çavuşlu'dan Yaşamkent'e , Ahlatlıbel'den Tandoğan'a çok geniş bir ilçedir. İçinden rahat iki ilçe daha çıkaracak kadar büyüktür. Siyası korkular yüzünden Çankaya bölünerek başka ilçe oluşturulmamaktadır (Ör. Ümitköy/Çayyolu). Bu yüzden "Bütün Çankaya'ya sorulmalı" fikrinin tutar yanı yoktur. Sorulacaksa da, durumdan doğrudan etkilenecek olan, Bahçelievler, Emek, Yukarı Bahçelievler, Anıttepe, Eti, Maltepe, Yücetepe, Mebusevleri mahallelerinde oturanlara sorulmalı.


Saral_
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 18:52

Alıntı:
Amaç evet çıkmasının yolları mı? Yoksa hakkaniyetli bir seçim mi? Bütün Çankaya'ya sorulmalı. İlçe halkına


Mutlaka, mutlaka.. Çankaya yetmez, tüm Ankara'ya sorulmalıMisafir 9fc

9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 19:08

Bu sefer kapatılsın çıkacak. Göreceksiniz.
Halk artık düşünüyor, beyne oksijen gidiyor.


Alparslan 2071
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 19:17

Kapatılırsa yaya gezeriz, kapatılmazsa arabayla piyasa yaparız. Neticede halk kazançlı.

Misafir 95f

9 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 03:12

Bu tür şeyler halka sorulmamalı. Kişisel çıkarlarını düşünür ve doğru karar vermezler.

tansu
9 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 10:28

Caddenin adını 7. cadde yapsın önce başkan. herkes 7. cadde diyor ama kağıt üzerinde aşkabat caddesi.sayfa 13
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 121314   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet