Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Yeni Belediye Başkanı Mustafa Tuna önce hangi alanlardaki sorunları çözmeli?
« önceki   123 ... 101112 ... 313233   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 11

Yeni Belediye Başkanı Mustafa Tuna önce hangi alanlardaki sorunları çözmeli?
Güvenlik(aydınlatma vs.) 4.7%  4.7%  [5]
Temizlik (çevre temizliği, çöp toplama) 2.8%  2.8%  [3]
Altyapı (su,kanalizasyon,elektrik, internet vs) 15.0%  15.0%  [16]
Altyapı (yol, köprü, altgeçit vs) 26.2%  26.2%  [28]
İmar Düzenlemeleri 15.9%  15.9%  [17]
Eğitim Faaliyetleri 1.9%  1.9%  [2]
Kaldırım, refüj çalışmaları 4.7%  4.7%  [5]
Trafik düzenlemeleri (park yeri vs dahil) 29.0%  29.0%  [31]
Toplam Oy : 107

Misafir 586

3 ay önce - Pzr 31 Arl 2017, 02:31

Ankara Büyükşehir Belediyesine Gelen İmar Planları Eğer Mahkemeye Gidip iptal olacak şekilde hazırlandıysa daha başından onaylanmamasını sağlamasını ve ilgili plancıya yaptırım uygulamasını temenni ederim. Belediyede plandan anlayan teknik personellerin yeterince olduğunu düşünüyorum.

Tüm bunlara rağmen hala birileri Büyükşehir Belediyesince değerlendirilip Askıya çıkıp inen imar planını iptale uğraşıyorsa da lütfen davalara müdahil olarak bu davaların hukuken önüne geçmesini temenni ediyorum. İptale karşı iptal davası veya bilirkişi reddi vb. yollarla bu iptallerin engellenmesini temenni ediyorum. Bunun içinde yeterli hukuk personellerinin, basın ve halkla ilişkiler personellerinin olduğunu düşünüyorum.

omer efe
3 ay önce - Pzr 31 Arl 2017, 10:08

İmarı geçmiş ama tarla gibi duran bölgeler var, bu bölgelere hayat gelmesi için yollarının açılmasını istiyorum..

zeynep koçak
3 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 22:26

Anketin sonuna "hepsi " diye bir seçenek eklemek lazım.Şeçmeyip hepsi diyecekler için(!)

tilsimonline

3 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 11:50

Eklenen maddelerin yazı fontu koyu olarak belirtilmiştir
------------Mustafa Beyin tamamlanmış projeleri -----------------
-otobüsler 24 saat devam ediyor
-aşti yerinde kaldı
-çevre ilçelerde su ucuzladı(merkezde pek birşey farketmedi)
-2018 de ulaşıma zam yapılmayacak olması
-hafriyat ve otopark hizmetlerinin direk belediyeye bağlanması(şu an proje aşamasında)
-Toptancı halinin otoban dışı Etimesgut tarafına taşınma olayı iptal edildi.

------------------Melih Beyin devam eden projeleri --------------------
-Bağlıca Bulvarı
-Bilkent hastanesi etrafındaki yollar(eskişehir-incek bağlantısı)
-Eryaman-çakırlar bağlantı yolu

---------------------Beklenen ve merak edilen konular ---------------------
-Fuar alanı konusu
-MİA sorunsalı
-1011 trafiği
-Kanal Ankara konusu
-Ankapark konusu
-Ankaray Aşti-söğütözü
-Keçiören-Kızılay metro uzatması
-Aktarma ücretleri ve öta lara validatör takılması böylelikle aktarmanın sıkıntısız yapılması
-Eskişehir yolu -Sabancı bulvarı - ankara bulvarı bağlantı yolu
-Eski stadların yılıkıp yeni yapılacak stad ile ilgili gerekli bakanlıkla görüşmeler
-Ulaşımda uygulayacağı veya başlatacağı projeler (metro veya yeni yol çalışmaları)
-Havaalanı EGO otobüs seferi
-Havaalanı metrosu ile ilgili gerekli bakanlıklarla yapılacak lobi faaliyetleri
-Ulus ve civarının (ismetpaşa hıdırlıktepe) akibeti
-Ankaray Aşti-söğütözü uzatması @Misafir e69
-ÖTA ların yeniden düzenlenmesi, alçak tabanlı 9-12m uzunlukta olması @Emir GÖKER
-Belören bölgesi imarı
-Gölbaşının ilçe merkezinden geçen konya yolunun yeraltına alınıp bu alanın meydan olarak kullanılması
-Etlik şehir hastanelerinin açılmadan önce etrafındaki olası trafik sorunlarına karşı önceden projeler yapılması
-Bağlıcadan otobana çıkış verilmesi
-Ulus meydandaki yolların yeraltına alınması(dışkapı opera arası tünel)
-Eğimin uygun olduğu merkezler arası bisiklet yollarının yapılması ve merkezlerde-metro duraklarında bisikletler için parklar yapılması (bisikletin toplu taşıma olarak kullanılması için adımlar atılması)
-Şaşmaz bulvarında bulunan iki adet ışıklı kavşağa köprülü kavşak yapılması
-Bahçelievler ve Tunalının yayalaştırılması (İlçe belediyesinden adım atıldı)

Arkadaşlar istediğiniz maddeleri mesajı kopyalayıp altına eklersek daha somut doneler elde ederiz.

Misafir ed3

3 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 15:30

Şu köprülü kavşak işinden vazgeçmek lazım. Caddeleri otoyola çeviren, yayaları üstgeçitlere mahkum eden bir anlayış o. "Eski Ankara"nın sembolü

Tunç D.
3 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 15:54

Alıntı:
Gölbaşının ilçe merkezinden geçen konya yolunun yeraltına alınıp bu alanın meydan olarak kullanılması

Benim bildiğim böyle bir şey şu anlık yapılmayacak,onun yerine çok daha sağlam bir çözüm olarak,ağır vasıta ve transit trafik Ahiboz’dan itibaren Niğde otoyoluna yönlendirilecek,bu sayede transit trafik tamamiyle Gölbaşı’nın dışına alınmış olacak,muhtemelen bundan sonra mevcut yol da düzenlenip,geniş refüjlü ortası yeşil alan olacak şekilde yeniden yapılır.

Hatta bununla ilgili olarak Niğde otoyolunun giriş gişeleri normalde yolun hemen başında,yani Hacılar köyünde olacakken Gölbaşı Belediyesi’nin girişimleriyle gişeler daha ileriye,yani Mahmatlı’ya alındı. Hacılar’daki kavşaktan Mahmatlı’ya kadar otoyol ücretsiz olacak.

Alıntı:

Bağlıcadan otobana çıkış verilmesi

Bu konuda bence KGM’ye baskı yapılsa daha iyi olur. Belediyenin sonradan yapmış olduğu kavşaklar gerçekten çok kötü,katılım şeridi olmadan direk yola girdiği için kazaya davetiye çıkarıyor.
Tabi bunun yanında belediye de değişti,Mustafa Tuna döneminde yapılacak olan kavşaklar nasıl olur bilemeyiz.

tilsimonline

3 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 17:01

Alıntı:
Benim bildiğim böyle bir şey şu anlık yapılmayacak,onun yerine çok daha sağlam bir çözüm olarak,ağır vasıta ve transit trafik Ahiboz’dan itibaren Niğde otoyoluna yönlendirilecek,bu sayede transit trafik tamamiyle Gölbaşı’nın dışına alınmış olacak,muhtemelen bundan sonra mevcut yol da düzenlenip,geniş refüjlü ortası yeşil alan olacak şekilde yeniden yapılır.

Geçtiğimiz senelerden benim bildiğim Gölbaşı halkının ve ilçe belediyesinin istediği bu yöndeydi,büyükşehir belediyesinin istediğide yolu viyadükle geçip altını kendi kullanımına almaktı.

Şu anki yol ilçe merkezini ikiye ayırıyor,cidden gölbaşı halkı için sıkıntılı bir durum, bence bir çözüm bulup yol alta alınması gerekir.Böylelikle iki yaka birleşir,Gölbaşı merkezinde büyük bir meydan ortaya çıkmış olur.

Misafir 91e

3 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 17:06

Tuna geldiğinden bu yana Etimesgut ile ilgili 2 karar aldi.
1 - 2 yıldır altyapı çalışmaları sonucu saha çalışmaları sona eren proje inşaatını Hal esnafının kendisinin yapacağı içinde otel gibi alanlarında olduğu projeyi Etimesguttan aldı. Yenimahallede kendi yerinde kaldı.

2 - Eskisehir yolunu rahatlatacak proje olan Eskişehir yoluna paralel yol projesinde Bağlıca bulvarını Cevre yoluna bağlamayıp yönünü kuzeye dönerek Sincan dan Ahimesut bağlantısı ile Sabancı bulvarına bağlamak için kolları sıvadı.

3.projesi ne bilmiyoruz ama insanlar tedirgin ve tepkili.

Misafir aef

3 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 02:53

Ulus ve kızılay'a artık gereken deger verilmeli Pursaklar da aşırı fazla görülen klasik apartmanların yanına dikey mimari ile yapılmış uzun beton yığını olan evlere artık dur denmeli.Esenboğa metrosuna biran önce başlanmalı.

Misafir 93d

3 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 08:37

Eskisehir yoluna 25 yıldır proje yapmayan Ankara Belediyesi yeni yönetim yapacak mı hep beraber izleyeceğiz.

sayfa 11
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 101112 ... 313233   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet