Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin - Hafif Raylı Sistem
« önceki   123 ... 7980818283   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 80
Emre hazar
2 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 13:23

Öncelikle somut verilerin konuşulmaya başlaması sevindirici. Şimdiye kadar hep ecek acak tarzı soyut konuşmalar vardı. Konya da kalmış ve tramvayı kullanmış bir kişi olarak rahatlıkla şunu söyleyebilirim: Öngörülen durak sayısı çok az. Bu muhakkak projede arttırılacaktır. Arttırılması da gerekir. Mersinimizin kalbi bu bulvar çünkü. Eğer durak sayısı bu 12 sayısında kalırsa insanımızın işi zorlaşır. Konyanın tramvayı alaaddin tepesinde başlar ve selçuk üniversitesini dolanarak döner. Yaklaşık üniversite içine yapılan duraklarla birlikte 31 durak var. Hattın uzunluğu 18 km civarı. İşin bitim süresi bana göre de 2020 uçuk geliyor. Ama bu noktaya gelmemiz bile büyük aşama bence. İşi uzatacak olan Gar-Forum arasındaki yer altından geçecek bölüm olur bence. Diğer kısımlar çok sürmez. Konya mevcut hattın şehrin yoğun bölümlerini (5 km.civarı) yer altına almayı planlıyordu. Ama onlarda bir türlü başlayamamışlardı. Şu an durum nedir bilgim yok. Bu arada Macit Ö. zamanında Bulvara asılan tabela aklıma geldi. Ne büyük kandırmacaymış değilmi? Şimdi bu süreci görünce daha iyi farkına varabiliyoruz.

Misafir 9e5

2 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 14:43

Emre bey bu projeye merkezi yönetim destek vermeseydi , projeye taş koysaydı olmazdı zaten. Macit Özcan döneminde yapılamamasının sebebi buydu.

serkan33

2 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 15:19

Macit zamanında yapılamamasının sebebi Macit efendinin milleti kandırmasıdır bakanlıkla alakası yok. Kocamaz ilk göreve geldiğinde açıklamıştı bakanlık izin vermiş ve uygulamaya kesin projeyi Belediyeden istemiş ama Macit Özcan proje ihalesine çıkacağına bakanlık izin vermedi diye goygoy yapıp milleti kandırdı bu kadar net yani olay...

Misafir 9e5

2 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 15:40

Serkan Bey bakanlığın verdiği onay ile ilgili belgeyi göstermenizi isteyelim o zaman.Bir belediye başkanının söylemini yalanlarken değer belediye başkanının söylemini doğru buluyorsanız ön yargılı yaklaşıyorsunuz demektir.Peki bu kadar seçim geçti niye kimse bunu dillendirmedi. Bu projenin DPT ve Hazine Müsteşarlığının kefil olmadığını araştırıp öğrenebilirsiniz. Ama Burhanettin Kocamaz'ın söylediğini kendisinden başka kimseden duyamazsınız.

serkan33

2 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 15:49

Kefil olmasına gerek yok, krediyi bulursun yapımına başlarsın bu kadar basit. Gaziantep’e falan da kefil olmadı kimse ama adamlar yaptı.

Misafir 8be

2 hafta önce - Prş 04 Oca 2018, 09:01

Hali hazırda birkaç üstgeçitimiz var, onlar da yıkılacak. Bu belediye onların yerine altgeçit yapmayı akıl edecek mi, göreceğiz.

Misafir 9e5

2 hafta önce - Prş 04 Oca 2018, 09:44

Serkan bey hala ısrar ediyorsunuz. Yurtdışı kaynaklı kredi verenlerde Hazine Müşteşarlığından güvence ister. Belediye krediyi ödeyemezse kimden alacak başkandan mı alacaklar ? Hala alınır diyorsan kaynak bekliyoruz.

Misafir 9e5

2 hafta önce - Prş 04 Oca 2018, 09:58

Başkan Güzelbey Hafif Raylı Sistemin Müjdesini Verdi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Gaziantep Hafif Raylı Sistem Projesi için 80 milyon avro dış kredi bulduklarını, hazine garantisi için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan vizeyi aldıklarını söyledi.
wowturkey Gaziantep Hafif Raylı Sistem konusundan alıntıdır.

önery

2 hafta önce - Prş 04 Oca 2018, 11:14

Kredi bulmada inşallah sıkıntı olmaz. Yeni bir bahane , yeni bir ertelemeyi şehir kaldıracak durumda değil artik

Emre hazar
2 hafta önce - Cmt 06 Oca 2018, 04:24

Misafir 9e5!!!!!!!! Ben Macit Ö.nün diktiği tabeladan bahsediyorum. Adam sanki tüm herşey tamammış, yarın çalışmaya başlayacakmış gibi tabela astı. Ben o kandırmacadan bahsediyorum.

sayfa 80
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 7980818283   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM