Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Köfteci Yusuf
« önceki   123 ... 3738394041   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 38
yasin3326
6 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 14:54

Müşteriler daha gelmeden köfteler piştiği için servis hızlı oluyor ama tatlısı mesela artık eskisi gibi değil.Köftede soya kullanıldığı söyleniyor, çay, ekmek, kahve,ezme sınırsız olması güzel ama artık eskisi gibi dolmuyor eskiden sıra bekliyordu millet. Çok fazla şubesi olması bence iyi değil.Eskişehir'deki ikinci şubesi gereksizdi bence çevre yolunda 50 km önce bozüyükte var zaten.Çevreyolunun karşısından oraya dönüşüde kapattılar sadece Ankara yönüne gidenler uğrayabiliyor yada 300 m ileriden dönüş yapacaksınız. Bazıları Dünya Köfte daha lezzetli diyor.

mahmut11
6 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 15:13

Alıntı:
atk16
sitedeyim!

Buca'da (Koop. civaarı özellikle) bir sürü mekan var mezeyi ezmeyi tattınız mı deyip onları kilitleyen. Yalan söyleyecek halim yok...!

Erzurum'da da aksine istediğin kadar meze/salata serbesttir.

Malesef küçük esnaf çok sinsi olabiliyor. Adana'daki , Güneydoğu'daki illerin meze kültürü batıda malesef o kadar yaygın değil.

Köfteci yusuf o kadar kötü mü yahu_ Gittiğimde hiç mutsuz kalkmadım doğrusu. O fiyata göre fena değil.

-------------------------------
Alıntı:
Köftede soya kullanıldığı söyleniyor

Sanki uyuşturucu!

GkhanTR
6 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 15:21

Bana hiç denk gelmedi öyle ezme yediniz mi salata yediniz mi diyen. Buca Koop.'ta yemedim ama Buca'daki diğer bölgelerde hep yerim. Ilginçmiş doğrusu. Bana kalırsa salatanın lafını yapan bir işletmeye bir daha gitmeyin derim.

mahmut11
6 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 15:23

Konyalı türevli yerler istemiyor, ancak diğer pideciler hep soruyor. Ben de yemiyorum Zaten dışarıda gelen salataların hijyeni hakkında fikrim yok doğrusu. İrite edici geliyor.

Mert Akgün
6 ay önce - Pzr 07 Oca 2018, 11:03

Alıntı:
Bana hiç denk gelmedi öyle ezme yediniz mi salata yediniz mi diyen. Buca Koop.'ta yemedim ama Buca'daki diğer bölgelerde hep yerim. Ilginçmiş doğrusu. Bana kalırsa salatanın lafını yapan bir işletmeye bir daha gitmeyin derim.

Niye ki? Dünyada çatal bıçak tabak, hatta ıslak mendilin bile paralı olduğu yerlere gittim, hepside şehirdeki en lezzetli, lüks restoranlardan. Bizim kültürümüzde hemen yargılamak olduğu için herkes garipsiyor. Birisi bütün mezeleri yemeğe dâhil eder fiyat yüksek olur, diğeri salatayı ayrı fiyatlar yemek ucuz olur, yada hepsi içinde fiyatlar olur. Hemen bidaha gitmeyin, böyle iş mi olur demek biraz garip oluyor karşıdakini anlamadan yargılamak. Öyle insanlar var ki çorbacıya gidip ekmeğe gömülüp karın doyuran, sonra iş yeri sahibi ekmeğin de parasını isteyince garipseyenler oluyor.

Yusufun köftesine soya vb maddeler katmasına amma da takılmışsınız, adam kendi diyor lezzet versin diye soğan ekmek gibi ekliyoruz diye. Birilerini gömmeden önce bir sorun neden diye. Aslında en basiti beğenmeyen yemez, beğenen de yer. Soya da sonuçta zehir değil. Piyasada neler var neler

En son Mert Akgün tarafından Pzr 07 Oca 2018, 15:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

GkhanTR
6 ay önce - Pzr 07 Oca 2018, 12:14

Alıntı:
Niye ki? Dünyada çatal bıçak tabak, hatta ıslak mendilin bile paralı olduğu yerlere gittim, hepside şehirdeki en lezzetli, lüks restoranlardan. Bizim kültürümüzde hemen yargılamak olduğu için herkes garipsiyor. Birisi bütün mezeleri yemeğe dâhil eder fiyat yüksek olur, diğeri salatayı ayrı fiyatlar yemek ucuz olur, yada hepsi içinde fiyatlar olur. Hemen bidaha gitmeyin, böyle iş mi olur demek biraz garip oluyor karşıdakini anlamadan yargılamak. Öyle insanlar var ki çorbacıya gidip ekmeğe gömülüp karın doyuran, sonra iş yeri sahibi ekmeğin de parasını isteyince garipseyenler oluyor.

Ben sipariş vermeden ortaya getirecek bide üzerine yediniz mi diye sorup hesaba ekleyecek. Kusura bakmayın ama bu bizim kültürümüzde yok. Ezmeyi masaya getirecek,ben ellemiycem hiç sonra geri gidecek aynı ezme bir sonraki müşterinin masasına geri gelecek. Bir sıcağa girecek bir dolaba konacak sonra tekrar masa. Ne kadar sağlıklı o saatten sonra? Konyalı türevi yerler meze ücretlerini 1-2 TL olarak diğer yiyeceklerin içine koyuyor. Bunun gibi yapmayıp fiyatlarını ucuz yapabilirsin bunları dahil etmeyebilirsin saygı duyarım. Ama ben sipariş etmeden benim masama getirecen sonra ekstra ücret yazacaksın. Dünyanın her yerinde olabilir ama bizde böyle bir şey yok. Bunu yapan işletmeyle işim olmaz.

Mert Akgün
6 ay önce - Pzr 07 Oca 2018, 16:03

Alıntı:

Ben sipariş vermeden ortaya getirecek bide üzerine yediniz mi diye sorup hesaba ekleyecek. Kusura bakmayın ama bu bizim kültürümüzde yok. Ezmeyi masaya getirecek,ben ellemiycem hiç sonra geri gidecek aynı ezme bir sonraki müşterinin masasına geri gelecek. Bir sıcağa girecek bir dolaba konacak sonra tekrar masa. Ne kadar sağlıklı o saatten sonra? Konyalı türevi yerler meze ücretlerini 1-2 TL olarak diğer yiyeceklerin içine koyuyor. Bunun gibi yapmayıp fiyatlarını ucuz yapabilirsin bunları dahil etmeyebilirsin saygı duyarım. Ama ben sipariş etmeden benim masama getirecen sonra ekstra ücret yazacaksın. Dünyanın her yerinde olabilir ama bizde böyle bir şey yok. Bunu yapan işletmeyle işim olmaz.

Zaten paketli olmayan ürünlerde masaya gelen şey geri konmaz, bu hiç bir kültürde yok. Demek istediğim sipariş etmeden masaya geliyorsa ücretsiz olur, yada masadaki şişe suyu içerseniz hesaba dahil edilir. Aksi zaten düşünülemez. Restorantlarda çok fazla israf oluyor maalesef. Her ayrı tabağın ayrı ayrı fiyatı olursa hem israfın önüne geçilir hem de yemekler ucuza gelir. Yemediğin şeyin de parasını ödemezsin.

atk16
6 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 10:27

Konu köfteci yusuftan çıkıp başka noktaya kayıyor.

Velhasıl; masaya mezeler siz istemeden geliyorsa gelen garsona özellikle sorun "ikram mı" diye, evet ikram derse yiyin, "ücretli" derse ben sipariş etmedim al götür diyin, hatta mekan irrite ediyorsa bu tavırdan sonra kalkın gidin, siparişim iptal edin diyin. Belki bu tepkiler sonrası mekan kendine çeki düzen verip "mezeleri" ikram olarak sunabilir. Eşek çok olursa semer vuran çok olur.

Ermet
6 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 21:27

Şube arttıkça kaliteli bozulacak ne yazıkki doğru... Ankara 'da Eryaman şubesini de açtılar. Şimdi 4. ilçedeki 2. şubeyi açacaklar Etimesgut 'ta bir mahalle süpermarketinin altına. Artık durmaları lazım.

leventdlo1
6 ay önce - Cmt 13 Oca 2018, 11:48

Alıntı:
Şimdi 4. ilçedeki 2. şubeyi açacaklar Etimesgut 'ta bir mahalle süpermarketinin altına.

Biz yazınca bunu söyleyen sadece sensin deniyor. Allah aşkına yakışır mı koca markaya mahalle bakkalının altına işletme açmak. Senin alacağın ya da tutacağın yer müstakil bir ticari ünite olmalı. Kendine ait bahçen, kendine ait otoparkın. Onca emek verip yaptığınız markayı lütfen hiç etmeyin.

sayfa 38
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 3738394041   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET