Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
eyoruk
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 12:53

+10 yıl daha ekleyelim tarihlere.

Misafir 925

9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 12:57

Mart ayında yapılan 5 metro ihalesinde, müteahhitlerin yaklaşık keşif bedelinin çok üzerinde teklif vermesine rağmen sözleşmelerin imzalandığı yazılmıştı. Cayma bedelinin % 10 deniyor. Öyleyse epey bir para ödenecek.

Cemoli D18
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 13:48
Dış finans mi daha uygun olmakta yoksa iç finans mi?

Alıntı:

- Pzr 15 Ekm 2017 14:15

İBB 6 metro hattı için dış borç alacak / 15.10.2017

Son yıllarda hayata geçirdiği metro hatlarıyla İstanbul’un trafik sorununa büyük katkı sunan İBB, yeni metro hatlarının yapımı için harekete geçti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi, ihalesi gerçekleştirilen ve inşaatlarına başlanan 6 metro hattının finansmanı için belediyeye, 925 milyon euro (3 milyar 968 milyon Türk lirası) borçlanma yetkisi verdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki binasında yapılan meclis Toplantısı’nda alınan karara göre, 12 milyar 859 milyon liraya ihale edilen 6 metro inşaatı için dış borçlanmaya gidilecek.

Alınan karara göre, Kaynarca-Pendik-Tuzla metro hattı için 120, Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli metro hattı için 170, Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattı için 175, Kirazlı-Halkalı metro hattı için 170, Başakşehir-Kayaşehir metro hattı için 70 ve Mahmutbey-Bahçeşehir metro hattı için 220 milyon olmak üzere toplamda 925 milyon avro dış finans bulunacak.

Alıntıdır

15 Ekim 2017 tarihinde bu konu ile ilgili başka başlık altında paylaşımım olmuş.
Detaylar alıntıdadır.

canerforce
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 13:56

adam möntrö anlaşmasından bir haber burada nutuk atıyor kanal istanbul diye
oradan ancak emlak rantı cıkar sevgili emekli

mafakyanc

9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 14:21

Doğrusu:"bi haber" (habersiz) olacaktı!...

Abdullah4434
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 14:41

Ben bu yaşıma kadar bir tane başkan görmedim ki kendisinden önceki başkanın projelerini sahiplenip tamamlamış olsun.
Her yeni gelen kendisinden öncekini zayıf halka gösterme çabası içinde.

Koskoca istanbul belediyesinin bu konuyla ilgili yaptığı açıklama akıllara zarar.
Bu projeler hazırlanırken onlarca mühendis, onlarca uzman vs profesyonel insanlar hazırlıyorlar.
Bu insanların bu projeleri iptal edenler kadar bilgileri, tecrübeleri, düşünme kabiliyeti yok muydu, yani birtek akıllı kendileri mi?

Bunlar yanlış yaptıysa madem niye tutuldular belediyede, bu projeler uygun değilse neden eski başkana hesabı sorulmuyor, hadi başkanı da geçtim bütün bu süreç yaşanırken senin meclise gönderdiğin ve onay verme yetkisi olan meclis üyelerin ne iş yapıyordu.

xgokhan
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 14:54

Başlığın adı da değişmiş, ihalelerin iptal olduğu ifadesi çok olumsuz kaçmış herhalde, iyi anlama çekilebilecek yeni bir başlık olmuş Böyle bakınca millet sevinmeli zil takıp oynamalı gibi duruyor.

AhmetDemir

9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 14:56

Baslik cok mutlu edici bir hal aldi Hatlar uzayacakmis inandiniz mi Bu millete yasadigi her rezillik mustehak

Misafir f48

9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 15:13

Bu iptaller büyük ihtimal ile ben ve benim gibi metro hattına itiraz eden be ahı olanlar yüzünden iptal olmuştur... söylemim Tavşantepe - Tuzla metro hattı içindir...

KeNaN KöR
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 16:24

Kadir Topbaş gönüllü olarak veda etmedi. Yanlış giden ve parti yönetimiyle ters düştüğü, anlaşamadığı konular vardı ki, ayrılmak zorunda kaldı. İstifa sürecinden sonra kısa süre içerisinde ardı ardına Kadir Topbaş'ın pek çok projesi iptal edildi. Mevlüt Uysal bir demecinde "Kadir Bey'in doğru projesinin her zaman yanındayız" ifadesini kullandı.

Benzer proje iptalleri Melih Gökçek istifa ettikten sonra Ankara Büyükşehir Belediyesinde yaşandı. Ulaşımda Türkiye'ye çağ atlatan hükümetin tasarrufunu önümüzdeki günlerde daha iyi değerlendirmek mümkündür.

Bilgilendirme konusunda eksiklikler olsa da gelişmeleri kinini kusmak için fırsat olarak görenleri de kınıyorum...

sayfa 4
ANA SAYFA -> ULAŞIM