Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri Erciyes Üniversitesi
« önceki   123 ... 474849   sonraki »

ANA SAYFA -> KAYSERİ
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 48
Misafir 64d

11 ay önce - Cmt 18 Ksm 2017, 00:16

Son bir yıl içinde;

- Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına Türkiye’den ilk 10 üniversiteyle girdi (Diğer 9 İstanbul, Ankara ve İzmir’den)

- Türkiye’de Yök’ün belirlediği 10 araştırma ünüversitesine seçildi. (Diğerleri İstanbul, Ankara, İzmir bögelerinden)

- Kırım Kongo hastalığının aşısını üretti.

- Dünyanın en saygın bilim insanları listesine 2 akademisyen soktu. (Toplam 10 Türk listede)

Müthiş performans sergiliyor, ileride AGÜ ile müthiş bir ikili olacaklar diye düşünüyorum.


samet13579
11 ay önce - Pzr 19 Ksm 2017, 18:19

Kayseri deyince aklıma azim ve çalıskanlik geliyor. Üniversitenin başarısı müthiş. Bozkır'ın ortasında 1 200.000 nüfuslu düzenli ve büyük bir şehir oluşturmak da kolay iş değil. Bravo diyelim

Misafir 8b5

9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 13:15

Erciyes'ten yeni bir başarı.
Anadolu'nun tartışmasız en iyi üniversitesi.
http://www.hurriyet.com.tr/17-turk-universitesi-2 ...i-40698097ersngn
6 ay önce - Cmt 21 Nis 2018, 16:19

Hükümet, 15 yeni üniversite kurulmasına ilişkin kanun tasarısını Meclis'e sundu. Tasarıyla İstanbul, Gazi ve İnönü üniversiteleri başta olmak üzere 10 üniversite bölünecek.

İkisi vakıf olmak üzere 15 üniversite kuruluyor; İstanbul, Gazi, Karadeniz Teknik, İnönü, Selçuk, Erciyes üniversitelerinin bazı bölümleri, yeni kurulacak üniversitelere bağlanıyor.

YENİ ÜNİVERSİTELER KURULUYOR

Tasarıyla Türk Balkan Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından İstanbul Tuna Üniversitesi ve Ses Sağlık Eğitim ve Spor Vakfı tarafından İzmir Tınaztepe Üniversitesi adıyla iki vakıf üniversitesi ve 13 yeni üniversite kuruluyor.

İstanbul, Gazi, Karadeniz Teknik, İnönü, Selçuk, Erciyes, Dumlupınar, Sakarya, Mersin ve Kahramanmaraş Sütçü İmam üniversitelerinin bazı bölümleri, yeni kurulacak üniversitelere bağlanıyor.

Konya Üniversitesi kurulacak. Selçuk Üniversitesi'ne bağlı Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Fakültesi ile Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'nun isimleri değiştirilerek bu üniversiteye bağlanacak.

Kütahya'da kurulacak Kütahya Sağlık Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'ne ait bazı fakülte ve yüksekokulların da yer alacağı birimlerden meydana gelecek.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi kurulacak. Bu üniversite, İnönü Üniversitesi'ne bağlı Su Ürünleri Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Battalgazi Meslek Yüksekokulu, Yeşilyurt Meslek Yüksekokulu'nun da olduğu birimlerden oluşacak.

İstanbul'da kurulacak İstanbul İbni Sina Üniversitesi'ne, İstanbul Üniversitesi'ne ait Diş Hekimliği Fakültesi, Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi, Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi, İletişim, İşletme, Orman, Sağlık Bilimleri, Spor Bilimleri ve Veteriner fakülteleri, adı Çapa Tıp Fakültesi olarak değiştirilecek İstanbul Tıp Fakültesi ile bazı meslek yüksekokulları bağlanacak.

Ankara'da Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi adıyla yeni bir üniversite kurulacak. Üniversiteye; Gazi Üniversitesi'ne ait Diş Hekimliği, Eczacılık, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim, Mimarlık, Mühendislik, Sağlık Bilimleri ve Tıp fakülteleri ile bazı yüksekokulları bağlanacak.

Daha önce Sakarya Üniversitesi'ne bağlı bazı fakülte ve yüksekokulların da yer aldığı Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Mersin Üniversitesi'ne bağlı bazı fakülte ve yüksekokulların yer aldığı Tarsus Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi'ne bağlı bazı fakülte ve yüksekokulların yer aldığı Trabzon Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi'ne bağlı bazı fakülte ve yüksekokullarının yer aldığı Kayseri Üniversitesi; Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'ne bağlı bazı üniversite ve yüksekokulların yer aldığı Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi açılacak.

Samsun'da Samsun Üniversitesi, Sivas'ta Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Gaziantep Bilim ve Teknoloji Üniversitesi de yeni kurulacak üniversiteler arasında yer alacak.


Kaynak: NTV

https://www.ntv.com.tr/egitim/15-yeni-universite- ...bQ[/quote]


Misafir 0fe

4 ay önce - Cmt 16 Hzr 2018, 20:47

Düzenli olarak yapılan uluslasarası ölçme-değerlendirme listelerinde kendine daima Türkiyeçn ilk 10 üniversitesi içinde yer bulan müthiş bir Anadolu kaplanı diyebilirim Erciyes için.

Yeni düzenleme ile meslekyüksekokullarını devrederek akademik anlamda ortalamasını daha da yükseltecek ve tam anlamıyla bir mühendislik ve tıp üniversitesi haline gelecek.

Araştırma Üniversitesi olma hakkı kazanan 10 üniversiteden biri ayrıca. Diğerleri İstanbul, Ankara, İzmir ve Gebze’den.

Erciyes Teknopark ise ülkedeki en girişimci 5-6 teknoparktan biri.

Bu ayki Ekonomist dergisinde yer alan teknopark çıkışlı 20 ihracatçı teknoloji firması arasında 2 firma da Erciyes’ten.

Tam anlamıyla budur.sayfa 48
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 474849   sonraki »
ANA SAYFA -> KAYSERİ