Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Samsun Raylı Sistem OMÜ Kampüs içi inşaat çalışmaları ve gelişmeleri
« önceki   123 ... 8910 ... 212223   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 9
samsonroc
1 yıl önce - Sal 05 Arl 2017, 19:35

Tramvay bir yıl sonra Samsun OMÜ´ye çıkacak


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, hafif raylı sistem hattının Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kurupelit Kampüsüne çıkarılmasına yönelik çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini, tramvayın bir yıl sonra kampüs içlerine kadar gideceğini söyledi.

Samsun Valisi Osman Kaymak ve beraberindeki protokol üyeleri, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi'ni ziyaret etti. Ziyarette Fakülte Dekanı Prof. Dr. Yusuf Demir Vali Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ve bölüm başkanlarına sunum gerçekleştirdi. Sunuma Fakültenin tarihçesinden başlayan Prof. Dr. Yusuf Demir, akademik ve idari personel sayısını, lisans ve lisansüstü öğrenci sayısını sayısal verilerle açıklayarak Fakültenin uygulama alanları, yayınları, faaliyetleri, AR-GE çalışmaları, projeleri ve düzenlediği etkinlikler hakkında bilgiler paylaştı

1 YIL SONRA TRAMVAY KAMPÜS İÇİNE KADAR ÇIKACAK
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da, gelişim ve değişim açısından il için büyük bir şans olan üniversitenin, bilim adamlarının yüksek bilgi ve görgülerinin, yerel yöneticiler için yol haritası niteliğinde olduğunu ifade etti. "OMÜ büyük bir üniversitedir" diyen Yılmaz, "İlçelerdeki fakülteleri, yüksek okullar katınca devasa bir yapılaşma ortaya çıkıyor. 62 bin insan üniversiteye geliyor. Üniversitemizle hep gurur duydum, duyacağım bu şehirde duyacak. Çocuklarımıza daha iyi modern bir şehir, üniversite şehri yapma konusunda büyük mesafeler aldık. Tramvayımızı üniversiteye çıkarma yolunda başlattığımız hamle tüm hızıyla devam ediyor. 1 yıl sonunda artık tramvay kampüs içlerine kadar gidecek. Sadece şehirde değil üniversitemizde de ferah yaşam alanları oluşturmaya devam ediyoruz. Ne yapıyorsak geleceğimiz olan öğrencilerimizin daha rahat bir şekilde eğitim görmesi” diye konuştu.

İNŞAAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Bu arada Mart ayında ilk kazması vurulan Hafif Raylı Sistem Projesi´nin Ondokuz Mayıs Üniversitesi´ne (OMÜ) ulaşmasına yönelik çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 6 bin 31 metre uzunluğunda iki şeritli toplam 12 bin 862 metre demiryolu döşenecek projede 420 metre uzunluğunda 1 adet viyadük, 1 adet aç kapa tünel, bir adet de polikliniklere ve acil servise gelen hastaların en kısa zamanda ve en kısa yoldan ulaşımı için 180 metre uzunluğunda yaya tüneli yapılması yeralıyor. İmkanlar el verirse bu yaya tünelinin içerisinde ulaşım yürüyen bantlarla sağlanacak. Güzergah üzerindeki durak yerleri ise poliklinikler, M.Y.O, Diş Hekimliği Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Teknopark, Mühendislik Fakültesi ve Öğrenci Yurtları olarak belirlendi.


Ahmed Bayezid
11 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 14:30
OMÜ Tramvay Hattı Çalışmaları Minibüsçüleri Tedirgin Etti / 02.01.2018


Samsun Kurupelit-Fakülte Minibüsçüler Dernek Başkanı Bircan, raylı sistemin üniversiteye çıkarılması yönündeki çalışma karşısında tedirgin olduklarını belirterek, “7 yıldır mağdur ediliyoruz, sesimizi duyan yok ” dedi.

(+)

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin raylı sistemi Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne(OMÜ) çıkarma çalışması, Samsun Kurupelit-Fakülte Minibüsçüleri’ni tedirgin etti. Dernek Başkanı Bircan, sorunlarına çözüm üretilemediğini belirterek, kendilerinin 7 yıldır mağdur edildiğini söyledi.

Samsun’da Büyükşehir Belediyesi tarafından 10 Ekim 2010’da Gar-OMÜ arasında hayata geçirilen Raylı Sistem, 17 Ekim 2016 tarihinde Tekkeköy-OMÜ arasındaki hattın açılması ile 31 km’lik hat üzerinde faaliyet göstermeye başladı. Bu süreç içerisinde Büyükşehir Belediyesi, raylı sisteme paralel yolcu taşıyan dolmuş ve minibüs hatlarının güzergahlarında kısıtlamaya gitmiş, OMÜ-Gar arasında yolcu taşımacılığı yapan hatların Liman kavşağını geçmelerini yasaklamış, Fuar Caddesi’ne yönlendirmişti. Şimdi ise Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistemi OMܒye çıkarılması yönünde inşaata başladı. Çalışma minibüs hat sahiplerini tedirgin etti.

ARTIK SESİMİZİ DUYUN
Samsun Kurupelit-Fakülte Minibüsçüler Dernek Başkanı Mustafa Bircan, “7 yıldır mağdur ediliyoruz. Sesimiz duyulsun istiyoruz.

Hafif raylı sistem, OMܒye kadar çıkarılması gerçekleşirse bir sürü insanın işsiz kalacak. Samsun’da binlerce kişi bu meslekle hayatlarını idame ettiriyor. Bunun dışında araçların düzenli bakımlarını gerçekleştirdiğimiz sanayii de bu uygulamadan nasibini olumsuz bir şekilde alacak. Etkilenen sadece biz değil sanayi de olacak” ifadelerine yer verdi.

Hedefhalk
_________________________________________
Beyefendiler milleti ezerken ,istedikleri gibi at koştururken tedirgin değildi tabii.Dolmuş ulaşımının büyükşehirlerde minimum seviyeye indirilmesi lazım.


Fatih Ordu
11 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 15:16

Bu kafa yapisi sadece dünyada türkiyede var galiba. Abi toplu ulasim araclari yapilmaya calisilir birileride yok ekmegimizden olacagiz diye aglar.Misafir cad

11 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 15:28

Bunları kaale alan yok zaten artık

Atakum
11 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 15:56

Omü de okurken yolcuyu umursamazlardı...ne oldu şimdi ???...Aç kimse kalmaz...Fakülte minibüslerine kesin, meydan-şehir hastanesi güzergahı verirler ...

Misafir 268

11 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 02:46

insaata başliyali 9 ay oldu Resmi hiç yüklenmedi bu hata çok ilginç ? 🤔emraltun

11 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 11:51

Geçen üniversiteden çıktım mesai bitimi. Yol tek yerden verildiği için araçlar peş peşe yavaş yavaş gidiyoruz. Bu mağdur edilen güruhta yer alan çok bilmiş dolmuşçu efendi ters şeride geçip en ön sıraya girmeye çalıştı. Biz enayiyiz orda yavaş yavaş sıramızın gelmesini bekliyoruz.

Siz mağdur oldukça ben seviniyorum. Yıllarca milleti kümes hayvanı gibi taşıdınız. Haksız olduğunuzda elinizde sopayla arabadan inip tehdit ettiniz. Milletin antipatisini aldınız bunu nasıl telafi ederiz önce buna kafa yorun.


Misafir a29

11 ay önce - Cmt 13 Oca 2018, 15:16Üniversite tramvay hattı ne zaman bitiyor?
11 Ocak 2018, 11:38


Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Kurupelit Son Durak ile Üniversite Yaşam Merkezi arasındaki hafif raylı sistem projesi hakkında bilgi verdi.


– İl Koordinasyon Kurulu toplantısında kurum çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Kurupelit Son Durak ile Üniversite Yaşam Merkezi arasındaki hafif raylı sistem projenin 2018 yılı Haziran ayına kadar tamamlanacağını söyledi.

Kurupelit Son Durak ile Üniversite Yaşam Merkezi arası hafif raylı sistem proje ihalesinin 2 Mayıs 2017 tarihinde yapıldığını hatırlatan Arlı, “Hafif raylı sistem projesinde Tekkeköy hattının tamamlanmasının ardından tramvayın üniversiteye çıkması için gerekli çalışmalar başlatılmış olup, bu kapsamda 3. etap olan kurupelit son durak ile Üniversite Yaşam Merkezi arası hafif raylı sistem projesinin ihalesi 2 Mayıs 2017 tarihinde yapılmıştı” dedi.HAZİRAN 2018 TARİHİNE KADAR TAMAMLANIYOR

Güzergah boyunca çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğinin altını çizen Arlı, “Hali hazırda güzergah boyunca kazı, dolgu çalışmaları, 2 adet viyadük yapım çalışmaları, perde duvar imalatları, ray platformu katener temelleri ve trafo binaları yapım çalışmaları devam etmekte olup toplam 6.4 km uzunluğundaki projenin 2018 yılı Haziran ayına kadar tamamlanması planlanmaktadır. Söz konusu projede, 6.4 km çift hat demiryolu, 10 durak, 150 m ve 380 m uzunluğunda 2 adet viyadük yer almaktadır. Ayrıca mevcut trenlere ek olarak 11 tren alımı yapılması planlanmakta olup, hafif raylı sistem yeni trenlerin gelmesiyle birlikte toplam 40 terenle hizmet verecektir” diye konuştu.


Misafir a29

11 ay önce - Cmt 13 Oca 2018, 15:24

Ömü Hafif Rayli Sistemi insaatindan
son durum. Daha 5 ay var bitmesine insaatin ? Haziran ayinda bitçek.Misafir 0df

11 ay önce - Cmt 13 Oca 2018, 22:28

Ağaçlara üzüldüm ama gerekliydi umarım kesilenden daha fazlası başa bir alana dikilirsayfa 9
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 8910 ... 212223   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET