Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa'da kavşak yapımına devam
« önceki   123 ... 66676869   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 67
Efe Elaldı

10 ay önce - Sal 26 Arl 2017, 23:40

3 merkez ilcede 25 kavsakta düzenlemeler yapilacakmis ne duzenlemesi yaoacaklar merak ettim

mustafaguler
10 ay önce - Çrş 27 Arl 2017, 09:38

Düzenlemeleri yapana kadar başkan çıksın mevcut inşaatı devam eden veya nedense duran kavşak inşaatlarından bahsetsin.

Stadyum bağlantı yolu ve kavşağı ne durumda? Ne zaman bitecek?
Beşyol kavşağı ne durumda? Ne zaman bitecek? Yolun devamında hangi yola bağlayarak kesintisiz ulaşım sağlayacaksınız?
Panayır kavşağı ne zaman bitecek?
Ova bulvarı ne zaman Panayır kavşağına bağlanacak?
Ata bulvarı ne zaman Yunuseli ile birleşecek?
Kestel-Gürsu-Otosansit arasında yakın çevre yolu ne zaman yapılacak?

Valilik ve BBB kurumlarından önce bu sorulara yanıt alalım ondan sonra ütopik güney çevre yolunu konuşalım. Yine altını çizelim kuzey yakın çevre yolu bile daha tam anlamıyla bitirilmedi. Altepe gitti sevindik ama şuana kadar Aktaş'tan yapıcı bir söylemde göremedim açıkçası. Hep günü kurtarmalık işler yapılıyor şuan.


Berktuğ
site denetçisi

9 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 12:12

BAŞKAN AKTAŞ TRAFİĞE DOKUNMAYA ESENTEPE KAVŞAĞI’NDAN BAŞLIYOR!
Alıntı:
Açıklamayı… Göreve geldiği ilk günden beri önceliğinin trafik olacağını hep vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş yaptı ve “Küçük dokunuşlarla Bursa trafiğini çözmeyi” hedeflediğini söyledi.

Haber de…
Olay’da dün “25 kavşağa neşter” başlığıyla birinci sayfadan duyuruldu. Benzer haberler diğer yerel gazetelerde de yer aldı.

Sorun Bursa için önemli.

Çünkü…
Son yıllarda Bursa trafiğinin giderek artan sıkışıklığı herkesin yakındığı birinci sorun haline geldi. Zaten Başkan Aktaş da görüşmelerinde “Bursa’nın en önemli sorununu sorduğum herkes ilk sırada trafiği söyledi, ikinci sıraya koyan hiç olmadı” diyor.

O nedenle…
Başkan Aktaş göreve geldiğinden bu yana sürdürdüğü gözlemler doğrultusunda küçük düzenlemelerle trafiği yüzde 20’den yüzde 45’lere varan oranlarda iyileştirmek üzere harekete geçti.

Nitekim…
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun da gösterdiği doğrultuda ilk adımlarını atmaya başladı. Hatta, küçük dokunuşların yol haritası hazırlandı.İlk olarak da…
Özellikle akşam saatlerindeki mesai bitiminde Organize Sanayi Bölgesi’nden çıkan araçlarla yoğunluğu artan ve Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’na dönüşte büyük sorunların ortaya çıktığı ve kent merkezine ulaşımı etkileyen Esentepe Kavşağı ele alındı.

Daha doğrusu…
Başkan Aktaş trafiğe yapmayı planladığı dokunuşlarda önceliği Esentepe Kavşağı’nın akıcı hale getirilmesine verdi.

Bu nedenle…
Değişik saatlerde kavşağın yoğunluğunu görmek amacıyla havadan dron uçurarak gözlemler yapıldı. Ayrıca elektronik cihazlarla da araç sayımları ve trafik ölçümleri gerçekleştirildi.Titiz çalışmaların ardından da önümüzdeki günlerde kamuoyuna duyurulacak pratik bir düzenleme çıktı.

Bununla birlikte…
Doğu’dan Batı’ya kentin içinden geçen yolda Kestel-Görükle arasındaki tüm kavşaklar tek tek ele alındı. Hangi kavşağın hangi saatlerde sıkıştığı ve ne gibi trafik sorunları ortaya çıktığı gözlemlerle belirlendi.

Esentepe Kavşağı’ndan sonra da, Kestel-Görükle arasındaki kavşaklarda yine küçük dokunuşlarla trafiğe rahatlatacak düzenlemeler gerçekleştirilecek.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/baskan-aktas-trafige-dokun ...0809yy.htm

Esentepe'den önce Orhaneli'nde var bütün sorun aslında, ama nedense bugünlerde herkes bu konuda susuyor. Bu arada fotoğrafta ilginç Esentepe değil Orhaneli Kavşağı'nın eski hali.Efe Elaldı

9 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 13:33

Kucuk dokunarak 1 yil rahatlar sonra yine ayni orhaneli kavsagi ve esentepe kavsaklari batcik modundan cikartilmali yada baska tip bi kavsak cözümü getirilmeli suanki halde 2 seride dusen tum kavsaklar tıkanmaya devam edecek

Misafir fab

9 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 14:14

Hepsi aynı ,gündemde kalıp iş yapıyor görünmek için 10 sene önce konuşulan konuları ısıtıp söylüyorlar.Toplu taşımayı ucuzlatıp ,tuhaf insanlardan arındırıp teşvik etmeden ufak dokunuşlarla falan birşey düzelmez.Araç sayısıda kullanım heveside artıyor.

Misafir 42f

9 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 16:27

Panayır kavşağına ne oldu?leno
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 10:41

Panayır kavşağı 1 ay süre ile 1 kasımda kapatıldı. 2 ay geçti açılmadı hala.

Misafir 7bf

9 ay önce - Pzr 07 Oca 2018, 09:14

Mudanya kavşağı stadyum bağlantı ayaklarının yanında yeşil beyaz renkli demir direkler var bunlar nedir bilen arkadaş varmı

seasideee
9 ay önce - Pzr 07 Oca 2018, 13:36


(+)
(+)


mustafaguler
9 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 09:32

Acemler kavşağında düzenlemeye gidilmiş. Güney batı dönüş lupu biraz daha içeri alınarak Nilüfer yönünden gelen yolun dört şerit devam etmesine olanak sunulmuş. Bakalım bu geçici çözüm trafiğe ne kadar yansıyacak.sayfa 67
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 66676869   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara