Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 339
Misafir 6db

4 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 14:11

Merhaba öncelikle karşıyaka, gaziemir gibi zengin kesimlere çok sık araç kalkışı var boş olduğu açık
ADAMLAR KENDİ ARACINI KULLANIYOR OTOBÜSEMİ biner çoğumuz bu hatları kullanmak zorunda kalıp evimize yakın sayılmayan durakta inip epey yol yürüyoruz çünkü güzergahıma ek sefer yok çok bekliyoruz şikayetler ortada önemseyen yok değerlendirme yapabilirsiniz ve huzur için tatil gününde doğaya kaçmak amaç ama bazı köylere kalkmayan otobüsler var olan yerlere sabah ilk saatler 1,2 sefer daha artırılarak bahsettiğim zengin kesimden buraya atanabilir gitmek istediğimiz köye sabah erken kalkan otobüse başka yerlerden aktarma yapıp yetişemiyoruz kısacası halkın isteklerini ve bu zengin kesimlerden 1 sefer azaltıp köylere hafta sonuda sefer devam etmeli tatiller hafta sonu zaten mantık nedir eshot hafta sonu nedeniyle ulaşım yok ayar gerekiyor syg.

tolgailgim
3 ay önce - Cum 22 Arl 2017, 19:56

Sirinyer den konak a giden alternatif bir suru otobus mevcut. Evka 1 ve izkent icin konak tunellerini kullanarak direkt konak a giden bir hat olsun isterdim normal 285 guzergahindan dolasicak ama buca eml den sonra yikik kemer meydandan konak tunellerine baglanabilir. Boylelikle hizli ulasim olur. Evka-1 in tek ulasim aracı otobüs cünkü. Metro ve izbana aktarma ile ulasabılıyor.

erkinalp
3 ay önce - Cum 22 Arl 2017, 22:35

Onu ben de yazmıştım. Daha çok talep gerek.

mahmut11
3 ay önce - Pzr 24 Arl 2017, 19:07

Sadece Buca hatları değil 152 hattı da tüneli kullanmalı. 887 eski yoldan gittiği için sorun olmaz.

171/2-Tınaztepe-Bucakoop-Çiftçi Kavşak-Çamlıkule-Çamlıpınar-Çiftçi Kavşak-Eski Tapu-Kaymakamlık-Koşu Metro-Akıncılar-N.Kemal Cad.-Homeros Bulv-Tünel-Konak-Cumhuriyet Myd.-Basmane İstasyon Son Durak.

Misafir c7c

3 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 13:37

ESHOT Şemikler İzban istasyonuna ilk durak olarak bir hat oluşturmalıdır.Bu Şemikler meydandan kalkan hattın buraya alınması şeklinde de olabilir.

erkinalp
3 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 14:30

Minibüs var. Karşıyaka merkeze gidiyor. Eğer ESHOT gelecek olursa 4xx Bostanlı-Çiğli hatları buraya alınmalı.

Çağatay828
3 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 22:39

427 Gaziemir Semt Garajı - Şirinyer Aktarma Merkezi
Seferler: 6:00 - 6:30 - 7:00 - 7:30 - 8:00 - 8:30 - 9:00 - 15:30 - 16:00 - 16:30 - 17:00 - 17:30 - 18:00 - 18:30 Cumartesi Pazar çalışmaz.
Durakları:Gaziemir Aktarma Merkezi - Semt Garajı - Aktepe Giriş - Demirkıran - Aktepe Cami - Köşe - Saka - Manav - Lalepaşa Cami - Demirci - Atatürk EML - Sinan Cami - Bademlik - Karabağlar Briketçi - Kasap -Kaymakkuyu 2 - Cumhuriyet Lisesi - Mobilyacılar - Hat Boyu 2 - Hat Boyu - İzban Koşu Durağı - Akıncılar Merkez - Akıncılar Cami - Şirinyer Lisesi - Nato 1 - Şirinyer Metro İstasyonu - Şirinyer Saha - Şirinyer Aktarma Merkezi
İstenirse Koşu'dan sonra 171 yoluyla Buca'ya devam edebilir.

571 Şirinyer Aktarma Merkezi - Tınaztepe - Balçova
Sefer Sıklığı:15 dakikada bir.
Durakları:Şirinyer Aktarma - Menderes Caddesi Üzeri Duraklar - Fatma Saygın - Hukuk Fakültesi - Eski Mezarlık - Fabrika - Begos - Tınaztepe - Beş Selviler - Belediye Şantiye - Moda - İkiztepe - Balçova Kahveler - Molla Kuyusu - İşbankası Evleri - Teleferik - Hoca - Dörtyol - Balçova Son Durak
Böylece 671 numaralı hat Şirinyer Aktarma - Fahrettin Altay olarak kısaltılmalıdır.

166 Tınaztepe - Buca Toki - Konak
Güzergah:Evka 1 - Konak Tünelleri
Seferler:15 dakikada bir
Durakları::Tınaz Tepe - Begos - Fabrika - Eski Mezarlık - Işılay Saygın Lisesi - Adatepe Garaj - Adatepe Park - Adatepe Villaları - Fabrikalar 1 - Fabrikalar 2 - Çay Bahçesi - Yahya Kemal Beyatlı - Jandarma - Evka 1 Son Durak - Betontaş İlkokulu - Buca Telekom - Yavuz Sultan Selim - Mevlana Heykeli - Buca Tenis Kulübü - Buca Endüstri Meslek Lisesi - Evka 1 Çeşme - Evka 1 İtfaiye - Hüdaverdi Cami - Gülçin Erkan Eczanesi - İşçievleri Market - Kıraathane - Gürpınar - Beyşehirli - Ufuk Mahallesi - Onat - Cevahir - Mehmet Emin Yurdakul İlköğretim Okulu - Huzurevi Taksi - Yeniyol - Konak Tünelleri - Yeni Karamürsel - Etnografya Müzesi - Atatürk Kültür Merkezi

466 Gürçeşme - Konak
Güzergah:Kemer - Huzurevi
Seferler:15 dakikada bir
Durakları:Atatürk Kültür Merkezi - Kız Lisesi - Karataş - Karataş - Belediye Sarayı - Hisarönü - Borsa - Kavaflar - Şifa - Basmane Gar - Kemer 2 - Kemer Aktarma Merkezi - Emre - Ülkü Sineması - Gürçeşme - Gürçeşme Cami - İsmet Paşa Sağlık Ocağı - İğdeli Kahve - Yeni Cami - Gürçeşme Karakol - Polis Okulu - Yeniyol - Konak Tünelleri - Yeni Karamürsel - Etnografya Müzesi - Atatürk Kültür Merkezi

441 Çınartepe - Konak
Güzergah:Yıkıkkemer - Konak Tünelleri
Seferler:20 dakikada bir
Durakları:Çınartepe - Çınartepe Muhtarlık - Aydın Erten Parkı - Gültepe Mezarlık - Manzara - Toros Meydan - Çimen Evler - Telsizler - Esentepe İlköğretim Okulu - Ufuk Cami - Yıkık Kemer - Yıkıkkemer Meydan - Ufuk Karakolu - Dirayet Süren İlköğretim Okulu - Ufuk Mahallesi - Onat - Cevahir - Mehmet Emin Yurdakul İlköğretim Okulu - Huzurevi Taksi - Yeniyol - Konak Tünelleri - Yeni Karamürsel - Etnografya Müzesi - Atatürk Kültür Merkezi

72 İşçievleri - Konak
Güzergah:Yıkıkkemer - Konak Tünelleri
Seferler:25 dakikada bir.
Durakları:İşçievleri Son Durak - Selviler - İstiklal - Işıklı Parkı - Ana Sağlığı - Bloklar - Telsizler - Yıldız - Yıkıkkemer Meydan - Ufuk Karakolu - Dirayet Süren İlköğretim Okulu - Ufuk Mahallesi - Onat - Cevahir - Mehmet Emin Yurdakul İlköğretim Okulu - Huzurevi Taksi - Yeniyol - Konak Tünelleri - Yeni Karamürsel - Etnografya Müzesi - Atatürk Kültür Merkezi

374 İzkent - Konak
Güzergah:İşçievleri - Konak Tünelleri
Seferler:15 dakikada bir.
Durakları:Evka 1 Son Durak - Mursal Meydanı - Kırgızistan - Azerbaycan - Önder Parkı - Asmalı 2 - Mimar Kemalettin İlköğretim Okulu - Yedi Göller İş Merkezi - İzkent 1 - İzkent 2 - Çağdaş - Yedigöller - Tütün İhracatçılar Birlği İlköğretim Okulu - Dokuz Eylül Öğrenci Yurdu - Buca Endüstri Meslek Lisesi - Evka 1 Çeşme - Evka 1 İtfaiye - Hüdaverdi Cami - Gülçin Erkan Eczanesi - İşçievleri Market - Kıraathane - Gürpınar - Beyşehirli - Ufuk Mahallesi - Onat - Cevahir - Mehmet Emin Yurdakul İlköğretim Okulu - Huzurevi Taksi - Yeniyol - Konak Tünelleri - Yeni Karamürsel - Etnografya Müzesi - Atatürk Kültür Merkezi

127 Menemen - Mavişehir Aktarma Merkezi
Sefer sıklığı:5.45 de başlayan seferler 15 dakikada bir çalışır ve 24.45 de son araçla biter.
Durakları:Menemen Otogarı - Menemen Halk Eğitim - Menemen Kanal - Sanayi - İrfan Erdem İlköğretim Okulu - Menemen Belediyesi - Adliye - Menemen Kaymakamlık - Kumru - Profesörler - Menemen Üst Geçit - Menemen Jandarma - Son Direk - Asarlık İnönü Mahallesi - Asarlık Mezarlık - Haldun Koşay Lisesi - Asarlık Giriş - Koyundere İlköğretim Okulu - Koyundere - Tarımsal Araştırma - Egekent 2 - Üst Geçit - Ulukent Trafo - Ulukent Gar - Kargılar - Eski Yol - Safkar - Subay Lojmanları - Balatçık İzsu - Tekel Lojmanlar - Katip Çelebi Üniversitesi - Katip Çelebi Yerleşke - Tütün İşletmesi - Bira Fabrikası - Fabrika - Çiftler - Lider - Pırıl - Bankalar - Eltaş - Express - Metro - Boyacılar - Çiğli Oto Sanayi - Çiğli Kipa - Karya - Ataşehir Tramvay - Bayrak - Bayrak 2 - Doğa Koleji - Yaşam - Mavişehir Aktarma Merkezi (127,200)

Fahrettin Altay - Halkapınar tramvayı bitince;

169 ve 554 numaralı hatlar kaldırılarak araçları 5 ve 969'a takviye edilmelidir.

12 numaralı hat kaldırılarak otobüsleri ihtiyacı olan yerlere kaydırılmalıdır.( özellikle 253 )

10 numaralı hat sahilden İnciraltı'na şekilde devam etmelidir, sıklığı azaltılarak.

581 numaralı hat Fahrettin Altay - Üçyol olarak kısaltılmalıdır.

70 - 80 - 90 numaralı hatlar Basmane'den veya Montrö'den ring usulü çalışmalıdır. Bir ihtimal 70 Buca'ya uzatılabilir.

63 - 121 - 802 numaralı hatlar Alsancak Garı'ndan başlamalıdır. 168 numaralı hat da buradan başlayabilir.

253 numaralı hat son durağı Halkapınar 2 olacak şekilde devam etmeli.

251 numaralı hat Montrö Meydanından başlayarak şu anki güzergahını kullanmalı.

252 numaralı hat kaldırılmalıdır.

18-20-23-171-465 vb. hatlar Çankaya'dan ring çalışmayabilirler. Böylece trafiğe yük olmazlar. Bu hatların alternatifi olarak yolcuları 70,80,metro ve tramvay kullanarak aktarma yapabilirler. Hatta Buca hatlarının tünele alınmasıyla bu fikir daha güzel olur. Hatta ve hatta Eşrefpaşa üzerinden Konak yapan Karabağlar hatları tünelden geçip 5 dakikada Buca Köprüsü'nden Yağhaneler'e çıkıp kendi güzergahlarında devam edebilirler.

özerizmir
3 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 10:01
önerim

116 mtk-evka3 metro
güzergah:
mtk
altındağ
kemalpaşa caddesi
mersinli
bayraklı adliye
manavkuyu
bornova merkez
suphi koyuncu lisesi
evka-3 metro
sefer sıklıkları:
hafta içi ve cumartesi
06:00 ilk kalkış'dan 10:00'a kadar 15 dakikada bir
10:00-16:00 arası 30 dakikada bir
16:00-21:00 arası 15 dakikada bir
21:00-00:00 arası 45 dakikada bir karşılıklı olarak
pazar
06:00 ilk kalkıştan itibaren 21:00'e kadar 20 dakikada bir
21:00-00:00 45 dakikada bir

55 otogar-konak
güzergah :
otogar
kamil tunca bulvarı
koşukavak
1.ci sanayi
atatürk stadyum
alsancak gar
alsancak
gazi bulvarı
konak
sefer sıklıkları karşılıklı olarak hergün
ilk kalkış 05:00'den itibaren 00:30'a kadar 20 dakikada bir
605 ayakkabıcılar-balçova
güzergah:
ayakkabıcılar sitesi
ışıkkent
otogar
kemalpaşa caddesi
yenişehir ssk
basmane
ikiçeşmelik
inönü caddesi
fahrettin altay
ata durağı
balcova
balcova termal son durak
sefer sıklıkları
her gün ilk kalkış 06:15'den 00:15'e kadar 45 dakikada bir

erkinalp
3 ay önce - Cmt 06 Oca 2018, 16:26

236 Konak-Lale Mahallesi-Konak
Araç tipi:Mini-Midibüs Bölge:İZULAŞ Evka-3 Sefer planı:Sıralı
Durakları: Atatürk Kültür Merkezi, Vezirağa Mahallesi, Kayasuyu Cami, Eser Cami, Kayasuyu Cami, Sanayi, Erenler Cami, Kurban Pazarı, Yenidoğan, Cevat Şakir Kabaağaçlı ASM, İstikbal, Küçükada Muhtarlık, Küçükada, Metin Oktay Parkı, Hatboyu, Lale Mahallesi Altgeçit, Yokuş, Lale Mahallesi Bakkal, Köşe, Leman Alptekin İlkokulu, Cami, Atatürk Maskı, Polis Kriminal, Gürçeşme Lisesi, Atatürk Kültür Merkezi.
239 Lale Mahallesi-Halkapınar Metro-Lale Mahallesi
Araç tipi:Mini-Midibüs Bölge:İZULAŞ Evka-3 Sefer planı:Sabah ve öğleden akşama kadar parçalı
Durakları: Eser Cami, Kayasuyu Cami, Sanayi, Erenler Cami, Kurban Pazarı, Yenidoğan, Tepecik, Hilal, Halkapınar Metro, Hilal, Yenişehir Pazaryeri, Tepecik, Cevat Şakir Kabaağaçlı ASM, İstikbal, Küçükada Muhtarlık, Küçükada, Metin Oktay Parkı, Hatboyu, Lale Mahallesi Altgeçit, Yokuş, Lale Mahallesi Bakkal, Köşe, Leman Alptekin İlkokulu, Cami, Atatürk Maskı, Polis Kriminal, Gürçeşme Lisesi, Vezirağa Mahallesi, Kayasuyu Cami, Eser Cami.
485 Üçkuyular İskelesi-Fahrettin Altay-Üçkuyular İskelesi
Araç tipi: Solo Bölge:ESHOT Çakalburnu Sefer planı:Sıralı
Durakları: Üçkuyular İskelesi, Köşe, İnönü Lisesi, Demokrasi Üniversitesi, Göztepe Stadı, Fahrettin Altay Meydan, Adnan Saygun Sanat Merkezi, Üçkuyular İskelesi.
500 Bayraklı Merkez-Stadyum Metro-Bayraklı Merkez
Araç tipi:Eklemli Bölge:ESHOT Mersinli Sefer planı:Sıralı
Durakları: Bayraklı Muhtarlık, Batı Anadolu Hastahanesi, Piyale, Smyrna, Manas, Bayraklı Depo, Halide Edip Adıvar, Posta İşleme Merkezi, 3.Sanayi, Tarım Kredi Kooperatifi, Stadyum Metro, Tarım Kredi Kooperatifi, 3.Sanayi, Posta İşleme Merkezi, Halide Edip Adıvar, Bayraklı Depo, Manas, Smyrna, Matbaa, Market(1924 Sokak), Bayraklı Muhtarlık.
Bu hattın açılması ile 102, 501, 502, 504, 599 numaralı hatlar Zafer Payzın Kavşağından Halkapınar'a gidecek şekilde yeniden düzenlenirler.

mahmut11
3 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 01:49

300-Terminal-Gümrük

sayfa 339
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege