Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Cemoli D18
1 yıl önce - Çrş 03 Oca 2018, 08:47
İstanbul'da 6 Metro hattı uzatılacak, yeniden ihalesi yapılacak


Alıntı:
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı açıkladı;
Kaynarca-Pendik-Tuzla,
Ümraniye-Ataşehir-Göztepe,
Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli,
Kirazlı-Halkalı,
Başakşehir-Kayaşehir
Mahmutbey-Bahçeşehir

Ulaştırmadan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer Hacımustafaoğlu tarafından 29 Aralık 2017'de birer yazı ile ilgili firmalara iletildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, 13 Ekim 2017'deki toplantıda, 6 metro hattının inşaatı için belediyeye 925 milyon euro borçlanma yetkisi vermişti.Alarko, iptal kararını duyurdu
Çalışmalarına 12 Ağustos 2017 tarihinden başlanan Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metrosu’nun ihalesinin ardından, bugün de Alarko Holding bağlı ortaklığı Alsim Alarko’nun yer aldığı ortak girişimin 1.6 milyar lira bedelle sözleşme imzaladığı Kaynarca-Pendik-Tuzla metrosu inşaat ve elektromekanik sistemleri ihalesinin iptal edildiği duyuruldu.Umarım kısa sürede güzel haber verirler.
Kaybedilen bir gün bile İstanbul ve bize kaybettirir.


ibrahimya

1 yıl önce - Çrş 03 Oca 2018, 08:57

ibb buyuksehir belediyesi insanin akliyla dalga geciyor harhalde . Adam gibi soylese ya. Metro projeleri icin bu dönem para yok. Malasef hepsini ertelemek zorunda kaldik. Önümüzdeki yillarda tekrardan ihale edecegiz. Herkes neyin ne oldugunu biliyor.

Cemoli D18
1 yıl önce - Çrş 03 Oca 2018, 09:20

Alıntı:
Adam gibi soylese ya. Metro projeleri icin bu dönem para yok. Malasef hepsini ertelemek zorunda kaldik. Önümüzdeki yillarda tekrardan ihale edecegiz.


Eğer bu şekilde bir durum varsa, daha önce açmış olduğum başlıktaki gibi bir durum olması faydalı olacaktı...Alıntı:
İstanbul'da Metro Yatırımları için ekstra vergi olabilir mi ya da fon ayrılabilir mi ?

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=140047 ...mp;start=0

Misafir 909

1 yıl önce - Çrş 03 Oca 2018, 09:27

Sonuç olarak 2019 sonunda 355km'lik metro hattı çalışmaya başlayacak. Seçim yılı olduğundan belki de bu 355km 400km'ye çıkartılır. Tabi ekonomi düzelirse. Başka iktidar olsa 200km'yi bile görmemiz hayaldi 2019 sonunda.

theoldguitarist
1 yıl önce - Çrş 03 Oca 2018, 09:34
KAMUOYUNA METRO AÇIKLAMASI


İBB sayfasında konuyla ilgili duyuru var.

https://www.ibb.istanbul/News/Detail/34412

Alıntı:
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017 yılı içerisinde yapılan ve 6 hattan oluşan metro projeleri değil, ihaleleri iptal edilmiştir.Metro hatlarının uzatılıp yeniden projelendirilerek, daha ekonomik ve daha hızlı bir şekilde yapılabilmesi için söz konusu ihaleler iptal edilmiştir.Böylece toplam uzunluğu 76,9 km olan 6 proje iptal edilmediği gibi, İstanbul’un ulaşımına köklü çözüm için metro yatırımları 1.000 kilometre hedefine uygun olarak genişletilmiş olacaktır.İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak, her yerde metro, her yere metro hedefimiz doğrultusunda, söz konusu metro projelerimizi önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağımızı saygıyla duyururuz.
Rifat Behar
1 yıl önce - Çrş 03 Oca 2018, 09:42

Alıntı:
6 hattan oluşan metro projeleri değil, ihaleleri iptal edilmiştir. Metro hatlarının uzatılıp yeniden projelendirilerek, daha ekonomik ve daha hızlı bir şekilde yapılabilmesi için söz konusu ihaleler iptal edilmiştir.


Arka arkaya iki cümle: projeyi iptal etmemiş ama yeniden projelendirecekmiş.. Bu paradoksu çözemedim...

Çocuk kandırır gibi.. İlkokul terk birinin amatörce yazdığı cümleler..

Yeni proje yeni etüd demek. Bu projelerin tekrar inşaata başlaması için en az 2 yıl beklemek gerek.

"Daha hızlı" ne anlama geliyor ? Kadir şutlandıktan sonra yeni bir metro teknolojisi icad edildi de bizim haberimiz mi yok ?

İnşaatı durduracaksın, sonra bir depar atıp eski ihale ile aynı zamanda hatta daha kısa zamanda belki de 38 ayda bitireceksin.. Ha ha ha. Bunlar ne içiyorsa ben de ondan istiyorum.

Ha bir de eski projelerin güzargahlarında sorun olduğunu birkaç ay içinde nasıl anladı bunlar ? Ne zaman araştırma yaptılar ? Yolculuk talebi araştırmaları, vs detaylı işleri kim ne zaman yaptı da bu projelerin güzergahında sorun tespit etti ?

Nüfusu 20 milyona dayanan bir şehrin 6 metro projesini iptal edeceksin böyle tutarsız, mantıksız, cılız bir açıklama ile kamuoyunu aydınlatacaksın !) Ben hiçbir şeyi yemedim.


En son Rifat Behar tarafından Çrş 03 Oca 2018, 10:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


metehan6195
1 yıl önce - Çrş 03 Oca 2018, 09:43

su projeler büyük ihtimalle 2019 sonrasına kaldıŞükrü Güllüoğlu

1 yıl önce - Çrş 03 Oca 2018, 09:59

Belediye açıklaması gerçekten kaçamak bir açıklama. Hiç açıklama yapmasaydı daha iyiydi. Finansal olarak zorlayıcı projeler, Ulaştırma Bakanlığına paslayacağız deseler kim kızardı ki? Belki de başka bir sebep vardır. Umarım doğru düzgün bir açıklama yapılır. Ülkede gazeteci olsa gider sorardı ama zor.

Bence var olan parayla, seçimlere yetişmesi zor olan bu hatlar yerine, bitirilmesi beklenen ve 2019'a yetişebilecek hatlara yoğunlaşmış olabilirler. Ya da ciddi bir yolsuzluk meselesi var. Başka mantıklı bir açıklama aklıma gelmiyor.


Muallim Akif
1 yıl önce - Çrş 03 Oca 2018, 10:16

Kaynaklarımızı Kanal İstanbul gibi birkaç kişiye arazi rantı yaratmanın dışında kimseye bir faydası olmayacak, rantabl olmayan, saçma sapan bir projeye ayırmıyor olsaydık güle oynaya yapılırdı bu hatlar.

Mustafa 822
1 yıl önce - Çrş 03 Oca 2018, 10:22

Aynen öyle. Hatta Boğaz'a tüp geçit, Kanal İstanbul gibi vatandaşı çok da ilgilendirmeyen projeler yerine MR merkezleri, diş poliklanikleri gibi yatırımlar yapılmalı. Zira bir MR için 2 aya gün veriliyor.sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM