Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Yabancı Gözüyle Mersin!
12   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Sami Güleç
8 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 19:51
Yabancı Gözüyle Mersin!

Bir Mersinli Olarak Dışarı Gözüyle Bakarsam.Mersin kaliteli ve alışveriş bakımından ucuz şehir.Güneşin batışı ve doğuşu bambaşka bir şehir.Yemek kültürü ayrıca çok güzel.
Modern bir şehir.
Mimari açıdan Ödül alan yapılarımız var.

Mersin'e dışardan nasıl bakıyorsunuz?

En son Sami Güleç tarafından Sal 02 Oca 2018, 22:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mustafa Taşlı

8 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 19:59

Fotoğraflarına bakarsak çok güzel bir yere benziyor ama çok göç alan bir yer olduğunu duyuyoruz hep. Galiba bir yanda modern bir şehir diğer yanda da çarpık yapılaşmanın olduğu semtleri var.

Misafir a8a

8 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 22:16

Çarpık kentleşme ve göçün olmadığı 1 Büyükşehir söyleyin? İstanbul mu? İzmir mi? Bursa mı? Adana mı? Gaziantep mi? Kocaeli mi?
Bir de son yıllarda nüfusa bakın Mersin yılda 10-20bin artıyor. Öyle sanıldığı kadar göç de yok 10 yıldır nüfusu yerinde sayıyor şehrin.
Dışarıdan bakınca Mersin’in medya tarafından aşırı haksızlığa uğranmış ama gidildiğinde mükemmel olduğunu gördüğüm bir şehir olarak biliyorum.

bahadır 0302

8 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 09:36

mersine dışarıdan bakacak olursak yanlış yaparız.Gidip o güzellikleri mis gibi kokan turunçgil bahçelerini koklamak lazım.Hele erdemli kızkalesi görülmeye değer

mahmut11
4 hafta önce - Pts 27 Ağu 2018, 19:29

Mersin'in en büyük avantajı denizle barışık bir kent olması herhalde. Hani İstanbul'da, İzmir'de "daha denizi görmemiş" binler varken Mersin'de bu yoktur herhalde. Ayrıca şehrin sunduğu imkanlar oldukça fazla. Kışın fazla soğuk olmaması da bu şehri daha sevecen kılıyor. KPSS'den yeterli puanı alırsam ilk tercihim Erdemli veya Mezitli olacak.

Mersin'de eksik gördüğüm tek şey şehir içinde raylı sistem olmayışı. Milyon nüfusu olup da üniversitesine, otogarına ve başka noktalarına metro yada tramvay gibi bir sistemin yapılamayışı çok üzücü.Burada biraz da hükümetin yavaşlığı olduğunu düşünüyorum.

Sami Güleç
4 hafta önce - Pts 27 Ağu 2018, 22:15

Alıntı:
Mersin'de eksik gördüğüm tek şey şehir içinde raylı sistem olmayışı. Milyon nüfusu olup da üniversitesine, otogarına ve başka noktalarına metro yada tramvay gibi bir sistemin yapılamayışı çok üzücü.Burada biraz da hükümetin yavaşlığı olduğunu düşünüyorum. 

Aslında Hükümetin Değilde Mersin'i Yönetenlerde Suç.Bakın Eskişehir'e Kendi Çabasıyla Birşeyler Yaptı.

umitizm
4 hafta önce - Pts 27 Ağu 2018, 22:25

Mersin'i 5-6 sene öncesine kadar kavgası gürültüsü çok bol şehirleşmenin hiç olmadığı bir yer olarak biliyordum. Güvenli değil sanıyordum.
Sonra Samsun gibi denizle iç içe bir şehir olduğunu öğrendim. Genelde insanlar sitelerde yaşıyor, açıkçası bu da beni şaşırtmıştı. Kiralar ucuz (en azından diğer büyükşehirlere göre). Pazar fiyatları birçok şehirden uygun. Bir de Mersin'in ayrı bir özelliği nüfusun ilçeler arasında bile dengeli dağılması, Bu konuda herhalde en çok Tekirdağ'a benziyordur. Günün birinde mutlaka yaşamak istiyorum.

AhmetDemir

3 hafta önce - Sal 28 Ağu 2018, 11:18

Ben de Mersini cok begendim istasyona yakin yerlerde ve sahilde vakit gecirdik . Valilik civarindaki binalar aslina uygun restore ediliyor galiba. İnsanlari gercekten cok kibar . Ugur Oz kardesim sagolsun bize mesajlariyla cok yardimci oldu.

Kunefeci emin ustayi ariyorduk bi abimize sorduk sagolsun bizi araciyla Emin ustanin onune kadar birakti. Caddeler gayet duzenli kuleler gercekten Mersine cok yakismis tek eksik galiba rayli sistem.

Misafir db4

3 hafta önce - Sal 28 Ağu 2018, 11:23

Onun için dalga geçtiniz değil mi?

Misafir 26c

3 hafta önce - Sal 28 Ağu 2018, 14:06

İzmir'den Mersin'e gezmeye geldiğimde olaylı bir şehir beklerken tam anlamıyla bir Akdeniz şehri ile karşılaştık.Mezitli ilçesinde kaldık 2 hafta kadar.İnsanı , şehri ayrı ayrı güzel bir kentimiz.Diğer kalabalık tatil beldelerine gitmektense buraya gelmeyi tercih ederim.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET