Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 948
Ömeriko
9 ay önce - Prş 28 Arl 2017, 16:56

Sn.Ferit Bora, 20 yıldır kim bize haksızlık yapıyor. Ve şu andan sonra kim bize iyilik yapacak. Bilen adam olduğunuz için soruyorum. Size zahmet bu haksızlıktan nasıl kurtulabiliriz. Arsalarımızı bağışlasak çözüm olur mu?

zeynel01
9 ay önce - Prş 28 Arl 2017, 16:59

ömeriko ağzına sağlık, taş gediğine oturmuş, acaba olurmuki
bu aç gözlü yaratıklar varken sana bide borç çıkar,ağzımı dahada bozmayım


Ömeriko
9 ay önce - Prş 28 Arl 2017, 17:01

Haksızlık demekten ziyade ne yapabiliriz. Lütfen onu söyleyin. Vay plancı şöyle, vay plancı böyle. Yapmayın. Lütfen, ne yapacağız süreç nasıl gelişecek ondan bahsedin. Mustafa Tuna Bey, biz bu olanı onlarsız fa yaparız diyor mu? Şartlar ne olur. Allah aşkına bundan bahsedin.Ömeriko
9 ay önce - Prş 28 Arl 2017, 21:18

Aslında biz istesek plan bile yaparız. Kariyer ha keza. Dünyayı değiştiririz. Belören işini acaba birleşmiş milletleremi götürsek ve oylasak. Kesin bizi haklı bulurlar. Ya arkadaşlar ömrüm yeterse kıyamet kopacak o zaman belörenden imar geçer. Helal olsun akıl abilerine bunu da bize göstermeyecekler. Bari gelin deyince bize arsalarınızı verin biz de sizi rahat bırakalım deyin.

iktas
9 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 18:52
YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN


SEVGİLİ FORM ARKADAŞLARIM , SİTEYİ TAKİP EDEN TÜM TAKİPÇİLERİN VE İMAR BEKLEYEN HAK SAHİPLERİNİN YENİ YILINI KUTLARIM.
İNŞALLAH 2018 YILI İMARIN GERÇEKLEŞMESİYLE BAŞLAR VE 20 SENELİK BEKLEYİŞ MUTLU SONA ERER.HERKESE MUTLU YILLAR.


zeynel01
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 08:32

herkese hayırlı günler 15 ocak bekliyoruz sanırımHissedar
9 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 13:39

Bu ayki meclis gündeminde maalesef belören imar itirazı yok. Umutlar haftaya kaldı.

Bu arada plancı ile son durumu görüşen varsa bilgi paylaşımı yapabilirmi ?


MEHMET SUSUZ06
9 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 13:43

DÜN BİRİSİ BELEDİYE DE BU KONUDA YETKİLİ BİR ARKADAŞI İLE İLE BU KONUYU GÖRÜŞMÜŞ GELEN BİLGİLERE GÖRE 28.000 CİVARINDA HAK SAHİBİ VAR .
İTİRAZ İSE 47 ADET DEMİŞ BUNA GÖRE MECLİS BU İTİRAZLARI DİKKATE ALMADAN GEÇİRİR DİYE SÖYLEMİŞ.

HAYDİ HAYIRLISI


LrzKsr
9 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 16:00

47 itirazın hepsi şahıs değildir koop.’lerde var ise eğer itiraz sayısı aslında epey fazladır. Fakat imzar geçsin bizler oranı arttırmadıkça plancıya imza atmamalıyız. Dr.Alper beyin dediği gibi acele etmeyin oran artmalı yoksa imza atmayın.

şevket alp
9 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 20:50

Bakan Özhaseki: Yeni İmar Planlarında Kat İzni 5'i Geçemeyecek
İmar yetkisinin tek elde toplanması gerektiğini vurgulayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, yeni imar planlarında 5 kattan fazlasına izin verilmeyeceğini söyledi.
4 Ocak 2018 Perşembe 16:09
Bakan Özhaseki: Yeni İmar Planlarında Kat İzni 5'i Geçemeyecek
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, imar yetkisinin birden fazla kurumda olmasına kişisel olarak karşı çıktığını belirterek, bunun değiştirilmesi için mücadele vereceğini söyledi. Özhaseki, yeni imar planlarında 5 kattan fazlasına izin verilmeyeceğini bildirdi.
2018 PLANLARINI ANLATTI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, basın toplantısı düzenleyerek 2017 yılı faaliyetleri ve 2018 yılı planları hakkında bilgi verdi. Bakan Özhaseki, 2020 sonrası iklim değişikliği riskine karşı küresel mücadele yapılmasını öngören Paris Anlaşmasıyla ilgili, Türkiye'nin konumu değiştirilmeden anlaşma metninin TBMM'ye getirilmeyeceğini söyledi. Özhaseki buradaki şartın, Türkiye'nin yardım eden ülke konumundan çıkarılarak, yardım alan ülke konumuna getirilmesi olduğunu aktardı.

HER DAİRE İÇİN 1 PARK YERİ ZORUNLULUĞU GELİYOR

Kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi veren Özhaseki, 52 ilde 209 risk alanı belirlendiğini, 639 bağımsız birim ve 524 bin konutun yenilendiğini kaydetti. Özhaseki, bugüne kadar kentsel dönüşüm için kira yardımı dahil 5 milyar 155 milyon liralık kaynak kullanıldığı bilgisini verdi. En zor dönüşümün şehirlerde yaşandığını kaydeden Mehmet Özhaseki, yeni binalardaki otopark zorunluluğunda da bazı düzenlemeler yapılacağını anlattı. Özhaseki, daha önce 3 daire için 1 park yeri şeklindeki zorunluluğun, her daire için getirileceğini, belediyelere para vererek otopark zorunluluğundan kurtulmanın da önüne geçecek bir düzenleme yapılacağını paylaştı.
TEK İMZA İLE YAPI RUHSATI ALINACAK

Bakanlığın görev alanıyla ilgili bürokrasiyi azaltan çalışmalar yapıldığını dile getiren Mehmet Özhaseki, yapı ruhsatı almak için gerekli imza sayısının 18'den 2'ye düşürüldüğünü, önümüzdeki dönem artık tek imza ile yapı ruhsatı alınabileceğini söyledi.
YENİ PLANLAMALARDA 5 KATI GEÇEMEYECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yüksek binalar konusundaki şikayetlerini hatırlatan Bakan Özhaseki, bu konuda daha önceden alınmış imar kararlarına kazanılmış haklar olduğu gerekçesiyle müdahale edilemediğini bildirdi. Ancak yeni yapılan imar planlarında 5 kattan fazlasına izin verilmeyeceğini ifade eden Mehmet Özhaseki, bir soru üzerine, birden fazla kurumda imar yetkisi bulunmasına karşı olduğunu anlattı. İmar yetkisinin belediyede, bunun denetim yetkisinin de Çevre ve Şehircilik Bakanlığında olduğunu dile getiren Özhaseki, planların tek elden yapılması konusunda mücadele vereceğini belirtti. Artık komşu parsele göre, parsel bazlı yoğunluk artışı olmayacağına değinen Mehmet Özhaseki, bunun adalet duygusunu da zedelediğini dile getirdi.
YAPI DENETİM FİRMALARI OTOMATİK BELİRLENECEK

İyi niyetle çıkarılan yapı denetim sisteminin bazı aksaklıkları bulunduğunu ifade eden Özhaseki, arsa sahipleri bedeli üstlenmek istemediği için yapı denetim firmalarının müteahhitler tarafından belirlendiğini, bunun da bazın istismara yol açtığını kaydetti. Bakan Özhaseki, yeni dönemde yapı denetim firmalarının otomatik olarak belirleneceği sistemin geleceği bilgisini verdi.
"TUZLA İÇİN EN AĞIR CEZA VERİLECEK"

Tuzla'da meydana gelen çevre faciasıyla ilgili olarak, buradaki kimyasal madde ile bunları hangi sektörlerin kullandığının tespit edildiğini söyleyen Mehmet Özhaseki, bundan sonraki işin savcılarda olduğunu, sorumlulara Çevre Kanunu uyarınca öngörülen en ağır cezanın verileceğini belirtti.sayfa 948
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet