Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2108
Levent964

11 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 07:12
Sayın Emrah ve Ramir Beyler!

Yazdıklarınıza katılmamak mümkün değil. Hani "yazdıklarınızın altına imzamı atarım." diye bir değerdirme yöntemi var ya aynen öyle.

Empati de takılı kalmak diye bir terim vardır. Kendinizi, yerine koyduğunuz kişinin konumundayken, değerlendirme yapmaktan alıkoymanız gerekir. Normalde empatiden çıkıp, kendi konumumuzdayken değerlendirme yapmak gerekir.

Ben bunu özellikle yapmıyorum. Nedenine gelince, ben bir solağım bir kere solaklık sadece farklı uzuv kullanımı değildir. Bu, farklı düşünmenin uzuv kullanımına etki eden bir sonucudur.

Şimdi bir an için kilitlenmiş çok yoğun bir trafikteki acemi şöförü düşünün. Rampada aracını kaldıramayıp defalarca stop ettirdiğini hayal edin. İstanbul trafiğinde bu işin kaçınılmaz sonucu, kornalar, küfürler, hatta aracından inip o acemi şöförü darp etmeye kadar gidebilecek eylemlere kadar varabilir. Sonra o acemi şöförü, korna çalan, küfür eden ve darp eden şahısları toplumun önüne çıkarıp sorsak neden korna çaldın, küfür ettin, darp ettin diye... Sizce ne cevap verebilirler? İşte liyakat bu yüzden çok önemli...

Acemi değil ama yeterince deneyimi olmayan bir söförümüz var. Çok baskı yaparsak kaza yapma ihtimali ve trafiği hepten tıkama ihtimali var. Süphesiz ki, sabredeceğiz. Adam daha yeni Belediye başkanı oldu. Ürkek, çekingen, bu da son derece normal. Büyük ilçelerde, büyük şehirlerde, Belediye başkanlığı yaptırmadan adamı 16 Milyonluk bir Metropolün başına geçirdik. Sırtına da tonlarca yük yükledik. Yani yanlış anlaşılmasın kimseyi küçümsemiyorum? Sadece yeterince donanımlandırmadan sahaya sürdüğümüz bir insan...

Öte taraftan şüphesiz ki eleştireceğiz. Bana göre Şenol Güneş bu ülkenin gördüğü en değerli futbol adamıdır. Bizi dünya üçüncüsü yaparken bacakları titriyordu... Acemiydi. Şanslı bir kurrası ve futbol basını tarafından motive edilmiş hırslı birlik beraberliği olan bir ekibi vardı. Şenol Güneşi tanımıyorum, ama eminim ki çok dengeli, muazzam sabırlı ve ahlaklı bir insan. Bu işi de en az emsalleri kadar iyi biliyordu. Ancak deneyimi bana göre o dönem biraz eksikti. Sonuçta milletimizin gururu oldular.

Şüphesiz ki, kapalı kalan toplumsal faydayı kapsayan bu konuda bilgi sahibi olmak hepimizin hakkı. Bunu bakalım yeni yöneticilerimiz hepimizin arzu ettiği dengelerle başarabilecekler mi? Hep birlikte bekleyip göreceğiz. Bir sonraki seçime kadar değerlendirmeler yapıp oyumuzla kararımızı vereceğiz.

Benim Yöneticilerimden tek isteğim. Yeni yandaş zenginler türetmek için liyakatsız, ahlaksız insanlara direksiyonu teslim etmemeleri. Artık bundan sonra yöneticilerimizin aldatılmalarını istemiyoruz. Aynı fotoğrafta önce çok iyi görüntüler verilen sonra kazıkları yenen ilişkiler istemiyoruz. Bu milletin anasına kasteden insanların bundan sonra devlet ihalelerinden yasaklandığını görmek istiyoruz. İdeolojileri farklı bile olsa toplumsal faydayı hedeflediğinden emin olunan vatanını milletini seven liyakatlı insanların da
bu topluma hizmet edebileceklerini görmek istiyoruz.

Çünkü eğitimli insan kaynağımızın, deneyimli kadrolarımızın, mükemmel ahlaklı ekiplerimizin ciddi yaygınlaştırılmaya ihtiyacı var. Eğitimimizde devrime ihtiyaç var. Kötüye gidiyoruz. Bu mevcut hükümetin olduğu gibi gelmiş geçmiş bütün hükümetlerin de hat saffada ihtiyaç duyduğu bir konuydu. Nasıl ki bir toplumu kadınlardan soyutlayarak toplumsal gelişmeyi elde edemezsek, farklı ideoloji veya siyasi görüşlere sahip olan ama liyakatli insanları da dışlayarak hedeflediğimiz gelişmeleri sağlayamaz, patinaj yaparız. Çünkü bu türlü insanlar toplumumuzda çok çok zor yetişiyor.

Devletimize, Hükümetimize Arap baharı, Tunus, Libya, Irak, Suriye şimdilerde İran'da görmeye başladığımız, toplumsal olayların ülkemize sıçramaması için şevkatli, akıllı, tedbirli başarılı bir yıl temenni ediyor, herkese 2018 yılının toplumumuzda ciddi korozyona uğrayan, sevgi, saygı, hoşgörü, sabır gibi değerlerin yanısıra canı gönülden sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

mafakyanc

11 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 10:09

İhaleleri iptal edilen İstanbul'daki 6 Metro Hattı Projesi (ve belki bunu takip edecek diğerleri) hakkında yeni bir başlık açıldı. Bilgi karmaşası yaratmamak adına bu başlıkta bu konuya daha fazla devam edilmeden, aşağıdaki başlıkta seviyeli tartışmaların yapılması daha uygun olacaktır...

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=6258479#6258479

Bilginize.

Ricalarımla...

Geomatikçi Mustafa
11 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 10:17
yenidoğan hastane

Çekmeköy-Sancaktepe metrosuna başlanmıştı ama aynı ihalede var olmasına rağmen Yenidoğan Hastane metrosuna henüz başlanmadı çünkü şehir hastanesinin projesi henüz belli değil, şehir hastanesinin uygulamaya esas projesi belli olursa oraya da başlamayı planlıyorlardı ama tüm ihale iptal edildiği için proje de revize edilebilir.

Şükrü Güllüoğlu

11 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 11:35

Domates Biber,

Güzel fikir yürütmüşsün ancak veirlen kredi iptal edilmez. Bir daha kredi vermeyecekler dersen anlarım.

gumbo34

11 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 13:38

Yamanevler üsküdar metrosunda metrobüs gibi fazla ücret alıp metrobüsdeki gibi. Çıkışda iade kutuları mı var birde aşagıdaki resim size hediye olsun

(+)

Emrah yavaş
11 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 14:55

Dün akşam saat 18:45 de üsküdardan metroya bindim, saat 19:06 da yamanevlerde indim. Metroyu kullanan insan sayısı Kartal metrosu veya Marmaray kadar çok değildi.

- En fazla yolcu üsküdar da bindi, sonra Bağlarbasi ve Altunizade de binenler oldu. Ümraniye ve çarşıda baya inen oldu.

Açıkcası Kısıklı istasyonunda kaç seferdir dikkat ediyorum, inen ve binen pek olmuyor. Bence kısıklı yerine libadiye istasyoınu olsaydı daha iyiydi.

En son Emrah yavaş tarafından Çrş 03 Oca 2018, 18:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

akifozkalay
11 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 21:08

11C hem indirimli hat hem de milletin kapısından geçiyor.
Kısıklı çok olmasa da kullanılan bir istasyon. Çevresinde okul vs mevcut. Çamlıca tepesi de giden de kullanılabilir

Emrah yavaş
11 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 22:30

Bu aksam Acıbadem'den M4 ile uzunçayıra, oradan da Marmaray ile üsküdar'a geçtim. Üsküdardan da Yamanevlere M5 ile geçtim. Anlayacağınız 18:26 da Acıbadem den girdim yeraltına 19:06 da yamanevlerde idim.

M5 ile ilgili bugün gördüklerimi anlatayım;
- Metro katarı perona yaklaşırken metronun dışında bir kapının üzerinde kırmızı ışık yanıyordu, o kırmızı ışığı görünce, kapıların tümünün üzerinde bir gösterge lambası olduğunu farkettim. Kırmızı ışık ise o kapının açılmadığını görünce arıza ışıgı oldugunu anladım. Diğer tüm kapılar sorunsuz açıldı, sadece tek kapıda problem vardı.

- Metro katarı yaklaşırken iki vatandaş ellerini perondaki güvenlik bariyerindeki kapının üzerinde tutyorlardı, güvenlik gelip uyardı. O şekilde otomatik kapılara dokununca metro setlerinin durduğunu ve bunu arıza olarak algıladığını söyleyerek uyardılar.

- Üsküdar - Yamanevler yönündeki bu yolculuğumda metro düne göre oldukça doluydu. Dünkü deneyimimden farklı olarak Bulgurlu da inen çok fazla yolcu oldu.

En fazla yolcunun bindiği istasyonlar:
Üsküdar > Altunizade > Bağlarbaşı
En fazla yolcunun indiği istasyonlar:
Çarşı > Yamanevler > Bulgurlu > Ümraniye

En işlevsiz istasyonlar:
Kısıklı > Fıstıkağacı

En son Emrah yavaş tarafından Prş 04 Oca 2018, 17:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

kyusuf
11 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 22:56

Daha önceki sayfalarda da yazıldığı gibi Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metrosu tamamen açıldığında asıl anlamını kazanacak..Proje yarım..Ümraniye büyük bir ilçe ve bir sürü mahallesi var..Ümraniye Çarşı,Yamanevler tarafında oturanlara şu an için yarıyor Üsküdar'a ve oradan avrupa yakasına geçmeye yarıyor ama Altınşehir,Ihlamurkuyu,Cemil Meriç,Dudullu,Necip Fazıl,Madenler tarafında oturanlar için değişen bir şey yok..
Üsküdar'dan en son durak olan Çekmeköy'e kadar insanlar gidebildiğinde bu metronun işlevini,yararını daha iyi anlayabileceğiz..
Keşke bir mucize olsa Marta kadar 2.etap da açılsa...

ardiente Arda

11 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 02:07

Emrah,

Acıbadem'den Ünalan-metrobüs-Altünizade-m5 şeklinde gitsen daha hızlı olmaz mı

sayfa 2108
ANA SAYFA -> ULAŞIM