Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli - Derince
« önceki   123 ... 252627 ... 333435   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 26
körfezli4141
1 yıl önce - Cmt 18 Ksm 2017, 22:10(+)(+)(+)

(+)(+)
körfezli4141
1 yıl önce - Prş 23 Ksm 2017, 07:33


(+)

(+)

(+)

(+)

(+)


Derince balıkçı barınağı


körfezli4141
1 yıl önce - Cmt 25 Ksm 2017, 18:57Derince'ye yeni hastane müjdesi!

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Derincelilere müjdeler verdi.

AKP Derince 'nin ilçe kongresinde söz alan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık , “TOKİ’nin askeriye’den satın aldığı arazinin tamamı büyükşehir belediyemizin mülkiyetine geçti. Derince Eğitim Araştırma hastanemize yep yeni bir hastane katacak büyük bir tesisi bu araziye kuracağız. Hastanemiz hem yenilenecek hem de büyüyecek. Oradaki ağaçları koruyarak sağlık parkı açacağız. Mevcut askeri hastaneleri binaları yıkarak. Belediye ve Kaymakamlık binalarını oraya taşıyoruz.25 dönümlük alanımı Derince’nin eğitimi için Derinceliler’imize tahsis ediyoruz. İşte AKP’nin farkı burada. AKP rantın partisi değil, şehrin rantını sunan partinin adı. Aramızda bireysel olarak yanlış yapanlar olabilir. Onların da zamanı gelince hesabını görmesini biliriz. Bizim böyle bir anlayışımız var” dedi.

“DERİNCE’NİN TRAFİK YÜKÜ AZALACAK”

“Derince limanı büyüyor. Kapasitesi artıyor” diyen Fikri Işık, “Ciddi bir ticari sirkülasyon olacak. Liman yolundan yukarıya duble yol, bölünmüş yol ve bir kavşak olacak. Kamulaştırma çalışmaları yapılıyor. Karayollarımız bu projemiz sonrasında gerekli ihaleyi yapacak. Derince’nin trafik yükü rahatlamış olacak. Bu konuyu da takip ediyoruz. Kuzey Marmara Otoyolu’nda da inşaat başladı. Cuma ve Pazar günleri çekilmez hale gelen trafik inşallah bitmiş olacak. Kapalı spor salonumuzu 4 Aralık’ta açılacak. Bu salona da şehit olan Emre Kaan Arlı kardeşimizin adını vereceğiz. Gençlik merkezimizde hizmete girecek” şeklinde konuştu.NİCOMEDİA 4141
1 yıl önce - Çrş 03 Oca 2018, 06:33

Altı otopark, üstü kültür merkezi

Derince’nin ihtiyacı olan kültür ve sanat merkezi inşaatı hızlı bir tempoda ilerliyor.

02 Ocak 2018 Salı 20:23
Altında 400 araç kapasiteli otoparkın bulunacağı 1071 Anadolu Kültür ve Sanat Merkezi tamamlandığında, ilçenin en önemli kültür merkezlerinden birisi olacak.

Sırrıpaşa Mahallesi Bahar Caddesi üzerinde bulunan 3 bin metrekarelik alanda inşaatına başlanan merkezde zemin düzenlemesi yapıldı. Hafriyat sonrası fore kazık çalışması ve altyapı düzenlemelerinin ardından alan, temel atma törenine hazır hale getirildi.

1071 KİŞİLİK SALON
Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un da büyük önem verdiği bu merkezin salonuna da, 1071 Malazgirt Savaşı’na istinaden 1071 koltuk konulacak.

Anadolu Kültür ve Sanat Merkezi içerisinde 400 araç kapasiteli otopark alanı da yer alacak. Çeşitli organizasyonların düzenleneceği yeni merkez, otopark alanlarıyla ve sosyal donatılarıyla vatandaşlara en güzel şekilde hizmet verecek. 1071 Anadolu Kültür ve Sanat Merkezi’nde ayrıca kütüphane, kurs merkezleri, çocuk ve gençlik eğlence merkezleri de yer alacak.

Alıntı:
özgürkocaeli gazetesi


MRT1977
1 yıl önce - Sal 09 Oca 2018, 14:27Karaosmanoğlu, o iddialara son noktayı koydu:


İmara açılmayacak!Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, satın alınan KEV Tesisleri arazisiyle ilgili iddialara son noktayı koydu.


Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başiskele Aytepe’de bulunan Diriliş Kampı’nda gazetecilere açıklamalarda bulundu.Bilindiği gibi Kocaeli Eğitim Vakfı(KEV)’na ait tesislerin bulunduğu arazi Büyükşehir iştiraklerinden Kent Konut’a 15 milyon 100 bin TL’ye satılmıştı.Karaosmanoğlu, dev araziye konut yapılacağı iddialarıyla ilgili son noktayı koydu.Karaosmanoğlu, “KEV Tesisleri alanını asla imara açmayacağım. Burayı dinlenme tesisleri, park alanları, sosyal tesisler olarak değerlendireceğiz. Burası Derince’nin nefes alabileceği bir merkez olacak” dedi Kaynak: Karaosmanoğlu, o iddialara son noktayı koydu: İmara açılmayacak!
Alıntı:
büyükkocaeli gazetesi
sayfa 26
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 252627 ... 333435   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler