Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 217
Anıl 95
10 ay önce - Çrş 13 Arl 2017, 15:08
Metro seferlerine test molası


İzmir Metrosu'nda daha hızlı ve konforlu ulaşım hizmeti vermek amacıyla başlatılan sinyalizasyon altyapı yenileme projesinde son aşamaya gelindi. Projenin son kısmında yapılacak test ve geçiş çalışmaları için Fahrettin Altay – Evka 3 metro hattının tamamında, 16 Aralık Cumartesi gecesi 23.00-00.20 ile 17 Aralık Pazar günü 06.00-12.00 saatleri arasında yolculu işletim yapılmayacak. Bu sürede yeni sinyalizasyon sisteminin test ve geçiş işlemleri gerçekleştirilecek. Metro seferleri, toplam 13 saat sürecek çalışmanın 7 saatlik bölümünden etkilenecek.

90 saniyede bir sefer yapılabilecek
İzmir Metrosu, trenlerin güzergah üzerinde sefer sıklıklarını belirleyip, güvenli yol almasını sağlayan sinyalizasyon sistemini revize ederek daha ileri bir teknolojik altyapı ile geliştirmek amacıyla 2 yıl önce bir proje çalışması başlatmıştı. Sahada uzun zamandır sürdürülen yoğun ve titiz çalışma büyük ölçüde tamamlandı. Sıra test ve sistem geçişi aşamasına geldi Metroyu gelecek yılların teknolojisiyle buluşturan ve yeni yapılacak hatlarla uyumlu çalışmaya hazırlayan proje, sonraki süreçte sefer sıklıklarının 90 saniyeye varan aralıklarda yapılmasına da olanak sağlayacak. Metro A.Ş. Genel Müdürlüğü, vatandaşların mağdur olmaması için, test çalışmalarının yapılacağı saatlerde ESHOT otobüsleri ile aynı güzergahlarda ilave seferlerin planlandığını duyurdu.[/quote]
https://www.izmir.bel.tr/HaberDetay/32192/tr


Misafir fd6

10 ay önce - Çrş 13 Arl 2017, 17:22

alsancağa metro girmedikçe trafik sorunu çözülemez.. 2 şeritli dar alsancak caddelerin arasından tranway sadece kaos getirir inancındayım.
alsancak bu şehrin merkezi ve hep öyle olacak cazibesi gitmez..bunu kabul edelim..
benım onerim ne derece gerçekçi tabi bilemem..

tranway konaktan biter...çankayadan aktarma ile başlayan bir derin metro montro meydanı sevinç pastanesi alsancak gar meydanından limana paralel ilerleyerek bir şekilde halkapınar aktarmaya bağlanır..
yaklaşık 4 kmlik derin kazı ile izmirin en işlek metro projesını yapmış olursunuz..
çankaya- montro meydanı - sevinç - sait altınordu meydanı - liman - halkapınar son durak
(keşke alsancak devlet hastanesini TRT bölge mudurlugunun oraya taşısalar orda meydan olsa metro çıkışları için yer olur)
( hat konaktan başlayabilir oda ayrı bır oneri)


mahmut11
10 ay önce - Çrş 13 Arl 2017, 21:32

Metro için hastaneyi taşımaya gerek yok. Yer altına olacağı için sorun etmez. Yüzeye merdivenle çıkılıyor. Ancak fikir çok mantıklı. Hatta Halkapınar üzerinden Adliye-Manavkuyu-Lise-Bornova Merkez-Evka3 şeklinde bağlansa İzmir'in en çok yolcu taşıyan hattı olur.Anıl 95
10 ay önce - Prş 14 Arl 2017, 12:26
Narlıdere metrosu için 38 firma yarışacak


İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Metrosu'nu Fahrettin Altay’dan Narlıdere’ye kadar ulaştırarak hat uzunluğunu 26 kilometreye çıkarmak için ihaleye çıkıyor. İnşaat çalışmaları sırasında günlük yaşamın olumsuz etkilenmemesi için "derin tünelle" geçilecek hattın 20 Aralık 2017 olarak duyurulan yapım ihalesi tarihi, firmaların yoğun ilgisi sonucunda gelen talep üzerine 9 Ocak'a ertelendi. Duyurusu 20 Ekim tarihinde yapılan uluslararası ihaleye Türkiye ve dünya çapında birçok kuruluş ilgi gösteriyor. Şu ana kadar 4’ü yabancı olmak üzere toplam 38 firma ihale dosyası satın aldı. Bu sayının ihale tarihine doğru daha da artması bekleniyor.

İki aşamalı ihale
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 7.2 kilometre uzunluğunda, 7 istasyondan oluşacak F.Altay – Narlıdere hattı için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile kredi sözleşmesini imzaladı ve yapım işinin ihalesi için gerekli prosedürleri tamamlayarak uluslararası ihale ilanına çıktı. 2 aşamalı ihalenin ilk aşaması 9 Ocak 2018 tarihinde yapılacak. İlk aşamada teknik teklifler sunulacak; gerekli değerlendirme sonucu 2. aşamaya geçilerek mali teklifler alınacak. İhale aşamasının tamamlanmasının ardından hattın yapımına başlanılması hedefleniyor. 7 istasyondan oluşan F.Altay –Narlıdere hattında Balçova, Çağdaş, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastane, Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF), Narlıdere, Siteler ve Kaymakamlık istasyonları yer alıyor.

https://www.izmir.bel.tr/HaberDetay/32197/tr


Misafir 8ed

10 ay önce - Cmt 16 Arl 2017, 08:13

diğer illerde şöförsüz metrolar varken izmir beceriksiz belediyesi yüzünden yerinde sayıyor

daniel levi
10 ay önce - Sal 19 Arl 2017, 17:13

Gaziemir - Üçkuyuylar Metrosu da yapılmalı bence...Misafir 071

10 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 18:24

Buca metrosu yapıldığında havalimanına kadar uzatılırsa Gaziemir'e kesin uğrar! Ve bence gerekli, Gaziemir de yoğun nüfuse sahip oraya muhakkak metro uzantısı yapılmalı!

Misafir a52

10 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 19:17

Hafta sonu sinyal çalışmasından sonra ne oldu sefer sıklığı arttı mı?

Anıl 95
10 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 19:26

O çalışmalar gelecek için yapıldı hemen bugün itibariyle 90 saniyede bir çalışması için değil
Bu yüzden kapasiteyi ve sefer sıklığını arttırmak için şimdiden çalışmalar yapılıyor
Eğer yazılanları iyi takip ederseniz anlarsınız!


Misafir 16c

9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 00:47

İstanbul için iptal olan veya revizyondan geçecek yeni hatlar için İstanbul'lular diğer başlıklarda ortalığı yıkmış. Bizde burda yeni metro hattı nereye açılır, açılır mı diye tartışalım duralım. Çok yazıksayfa 217
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege