Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 247
serkan33

9 ay önce - Cmt 30 Arl 2017, 13:57

Alıntı:
3 Ocak Mersin'imizin Düşman İşgalinden Kurtuluşu kutlamaları kapsamında açılışını gerçekleştireceğimiz 3 Ocak Atatürk Meydanı’nda incelemelerde bulunduk.(+)(+)
(+)
https://www.facebook.com/BurhanettinKocamaz/


serkan33

9 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 15:10

Bütün heykeller tek bir yerde toplanıp sergilenecekmiş, açık hava heykel müzesi gibi bir şey olacak yani, mantıklı ve ilgi çekici olacağı kesin.

Alıntı:
Taş heykeller taşınıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Parkı şeridi boyunca farklı yerlerde sergilenen taş heykelleri, Kongre ve Sergi Sarayı’nın arkasındaki alana taşıyarak korumaya alacak. 10 yıl boyunca yapılan Hüseyin Gezer Taş Heykel Sempozyumu kapsamında sanatçılar Mersin’e 350 eser kazandırmıştı. Mersin bu yönüyle Türkiye’nin en büyük taş heykel koleksiyonuna sahip şehir konumunda.Alıntı:
Mersin Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 2 kilometrelik sahil şeridine yayılan taş heykellerin envanterini çıkarmak ve eserleri toplu olarak tek bir alanda sergilemek için çalışmalara başladı. Parkın muhtelif noktalarındaki eserleri vinçlerle kamyonlara yükleyen ekipler, eserleri Kongre ve Sergi Sarayı’nın arkasındaki boş alanda toplamaya başladı. Park içerisinde, toplu olarak tek bir alanda sergilenen taş heykel sayısının 100’den fazla olacağı tahmin ediliyor.

http://www.guneygazetesi.com/tas-heykeller-tasini ...12499.html


Emir ERTEN

9 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 16:16

Bence de isabetli olmuş. Heykeltıraşları alınmasın ama heykellerin çoğu sanatsal albeniden yoksundu. Üstelik yıllardır kültürparkta olduklarından görsel anlamda son kullanma tarihleri de geçmişti.serkan33

9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 00:03

3 Ocak Atatürk Meydanı'ndaki düzenlemeler bitmiş, yarın kurtuluş gününde açılıyor

Yalnız parkın tamamını şöyle bakımlı hale getirseler ya çok mu zor yani, parkın yarısı bakımlı yarısı eskimiş döküntü halde bırakıldı, ilginç bir kafa yapısı var belediyenin...


(+)
(+)
(+)
(+)
(+)
(+)
(+)
(+)
(+)
(+)

https://www.facebook.com/MersinBuyuksehirBelediyesi/


serkan33

9 ay önce - Cum 12 Oca 2018, 01:11

Demokrasi Kavşağı batı yönündeki üstgeçit tamamlanmış, sırada doğu yönündeki var


(+)
(+)


serkan33

9 ay önce - Cum 12 Oca 2018, 18:14

Barınağın bitmesine az kalmış, minik dostlarımız için iyi haber. Bu belediye yönetiminin az sayıda sevdiğim özelliklerinden biri de sahipsiz hayvanlar için yaptıkları çalışmalar ve yatırımlar oldu, Türkiye'de örnek alınması gereken bir çok şey yapılıyor sokak hayvanları konusunda


(+)
(+)


Alıntı:
Çamlıdere Mahallesi’nde 230 dönümlük arazi üzerinde kurulan Mersin Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezimizin inşaatı tamamlandığında Türkiye’nin en büyük barınağı olma özelliğini alacak.

Hayvan bakım evi içerisinde 4 ameliyathane, 4 muayenehane,1 laboratuvar ünitesi, 1 fizik tedavi ünitesi, 1 röntgen ünitesi ve 1 traş bakım bölümü ile 3 adet rehabilitasyon ünitesi barındıracak.Ayrıca projeler arasında barınağın içerisinde hayvanlar için doğal yaşam alanı olarak Miyavpark' tan daha büyük Miyav Kent ve Hav Kent yer almaktadır.

https://www.facebook.com/MersinBuyuksehirBelediyesi/Emre hazar
9 ay önce - Cmt 13 Oca 2018, 16:56

Hayvanlar için yapılan her şey takdir edilesi hizmetlerdir.

serkan33

9 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 15:36

Otobüs hatları ve güzergahları komple değişiyor, hadi bakalım umarım saçma sapan her yeri dolanan hatlardan kurtuluruz...Açıklamanın ilk bölümünde bizim de burada çok şikayetçi olduğumuz sefer aralıklarının kısaltılacağı ve hatların güzergahlarının kısalacağı belirtilmişfaith388
9 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 16:11

Artık minibüslerde Şehir Hastanesinin kapısına kadar yolcuları getirmesi lazım.

serkan33

9 ay önce - Pts 15 Oca 2018, 19:37

Başka şehirlerde 10 yıldır olan şeylerden biri daha sonunda geldi şehrimize, akıllı kavşak sistemini Yenişehir Kampüs Kavşağı'na kurmuşlar, hiç farketmemiştim, artık bu kavşaktan geçerken dikkat edeceğim cidden işe yarıyor mu yoksa belediyenin palavralarından biri mi diye Bu arada 67 kavşağa daha uygulanacakmış bu sistem...

Alıntı:
Mersin Trafiği Kargaşadan Kurtuluyor

Mersin’in sorunlarını, hayata geçirdiği yenilikçi ve çözüm odaklı projeler ile bir bir ortadan kaldıran Büyükşehir Belediyemiz, Mersin trafiğini rahatlatacak çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Mersin’in en önemli ve yoğun kavşaklarından biri olan PTT Kavşağı’na demosu yerleştirilen yeni nesil Akıllı Kavşak Yönetim Sistemi’nin test aşaması tamamlandı. Trafiğin oldukça yoğun olduğu PTT Kavşağı’nda denenen Akıllı Kavşak Yönetim Sistemi, kavşağı trafiğin yoğunluğundan kurtarırken, vatandaşları da trafik karmaşasından kurtardı.

PTT kavşağında test edilen sistem, 2018 yılı içerisinde Mezitli Belediyesi Kavşağı, Dumlupınar Kavşağı, Çetinkaya Kavşağı ve Hilton Kavşağı başta olmak üzere trafiğin en yoğun olduğu 67 kavşağa yerleştirilecek ve bu sayede Mersin trafiği rahatlayacak.


(+)
(+)
(+)
(+)
(+)https://www.facebook.com/MersinBuyuksehirBelediyesi/sayfa 247
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET