Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Üçyol-Buca (Çamlıkule) Metro Hattı
« önceki   123 ... 202122 ... 262728   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 21
Misafir c2a

10 ay önce - Pzr 10 Arl 2017, 08:15

Uzundereye yakın bir yerden geçecek metro var mı isim o tarafta evi de alabilirsem oradan alsam diyorum ne dersiniz

Anıl 95
9 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 14:17

Alıntı:
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Buca Metrosu yapım ihalesine çıkabilmek için hazırladığı 13,5 km'lik hat projesi, Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından onaylandı. Başkan Aziz Kocaoğlu, Buca Metrosu için gerçekleştirecekleri ihalenin "bir kalemde yapacakları en büyük ihale" olacağını açıkladı. 9 Ocak'taki Narlıdere Metrosu ihalesi için yarışan firma sayısı ise 42'ye yükseldi.

9 Ocak'ta yapım ihalesine çıkılacak Narlıdere Metrosu'nun ardından İzmirlilerin heyecanla beklediği Buca Metrosu için de sevindirici haber geldi. Tıpkı Narlıdere Metrosu gibi yine İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan 13,5 km uzunluğundaki Buca Metrosu'nun projesi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından onaylandı. Proje, 13 Nisan 2017 tarihinde gönderilmişti. Şimdi sıra, Buca Metro projesinin 2018 yılı yatırım programına alınması için Kalkınma Bakanlığı onayına geldi. Uluslararası krediyle gerçekleştirilecek yatırımlar için Bakanlık onayı şart koşuluyor.

Narlıdere Metrosu için 42 firma yarışıyor
Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi, derin tünelle geçilecek 7.2 kilometrelik F.Altay-Narlıdere Metro hattının yapımı için 9 Ocak'ta uluslararası ihaleye çıkacak. Yapı sektörünün dev firmaları bu büyük projenin yapımını üstlenmek üzere yarışacak. Aralarında çok sayıda yabancının da bulunduğu 42 firma, ihale dosyası alarak projeye olan ilgisini gösterdi.

Misafir ebe

9 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 22:23

Arkadaşlar bu proje bu haliyle hayata geçerse Üçyol istasyonundaki yoğunluğu düşünebiliyor musunuz? Zaten oradan sabahları metroya binmek çok zor. Bir de yüzlerce insanın Buca yönünden gelip orada biriktiğini düşünün? Bu metro üçyolda bitirilmek yerine direk konaka bağlanmalı bir şekilde...

Anıl 95
9 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 22:31

Üçyol Çamlıkule hattı ile F.Altay Evka 3 hattı birbirinden bağımsız metro hatları misafircim
Sadece Üçyol istasyonundan M1 ve M? Üçyol-Çamlıkule hattının birbirine entegrasyonları olacak

Ayhan
9 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 22:35

Misafir bir yerde haklı. Sonuçta Üçyol'da aktarma olur. Dolayısıyla yoğun olur. Tıpkı İstanbul Yenikapı gibi.

Ayrıca ben de Konak'ta sonlansaydı diye düşünüyorum. Buca'dan Konak'a gitmek isteyen biri Üçyol'da aktarma yapmak zorunda kalacak.

Anıl 95
9 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 22:39

Sadece bilet holünün bulunduğu kat yoğun olur diğer yerler birbirinden bağımsız
Konakta yoğunluk olmayacak mı peki?
Asıl orda daha fazla yoğunluk olur diye tahmin ediyorum
Ama fikirlere saygılıyız tabiki yinede
Ben kendi açımdan Üçyol'da olmasını olumlu görüyorum

Ayhan
9 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 22:41

Elbette sadece bilet holü. Hatlar ayrı olur.

Haklısın Konak daha kalabalık olur. Çünkü daha merkezi yer. Ben Buca'dan Konak'a ulaşım açısından söyledim. Yoksa illa ki kalabalık olacak, ona yapacak birşey yok.

Anıl 95
9 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 22:50

Üçyol Buca Hattını bağımsız olarak Konak'a uzatabilirlerse ilerde o dediğiniz aktarma olayı çözülmüş olur
Ama Konak Üçyol arasında 1 istasyon mesafe var Bucadan Konak tarafına gideceklerin çok eziyet çekeceklerini sanmıyorum özellikle ben İstanbulda yapılan aktarma transferleriyle kıyaslarsam İzmirdeki çok sıradan kalıyor
Kötünün iyisi diyebiliriz

mahmut11
9 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 23:04

Üçyol da en az Konak kadar yoğun bir durak. Çünkü karabağlar semt hatlarının tamamı burada sonlanıyor ve buradan inanılmaz bir talep var. Betonyol durağında günün her saati 50'den aşağı insan görmedim hiç.İstanbul Metrosu'ndaki gibi belirli bir yeri ortak takip edip, oradan Buca'ya Üçyol üzerinden ayrılsa aslında fena olmazdı da. Zor tabi,

Misafir 13a

9 ay önce - Cmt 13 Oca 2018, 18:40

Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim metro hattı bizim binanın altından geçicek bina 12 katlı bir zararı olurmu proje onaylanmış değişiklik yapılabilirmi şimdiden teşekkürler.

sayfa 21
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 202122 ... 262728   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege