Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Ulus tarihi kent merkezi projesi
« önceki   123 ... 148149150 ... 166167168   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 149
Hamza BAŞYURT
11 ay önce - Cmt 30 Arl 2017, 18:59

Ulus İşhanı esnafına tahliye kararı gelmiş ve 5 Ocak 2018'e kadar süre verilmiş. http://www.ankaradanhaber.com/m/ankara-haberleri/ ...2495.html. Bu arada Gümrük Bakanlığı ek binası tamamen tahliye edilip bina mühürlenmiş. Demek ki yıkımlar yakın.


(+)


Yalcin Tasdelen
11 ay önce - Cmt 30 Arl 2017, 19:26

Abi verdigin adreste haberi kaldirmislar herhalde. Ama anlamadigim Tahliye suresi pek kisa geldi. Napacak o kadar esnaf

Bir konu daha var suan ulusta eski sumer holdingin binasi universite oluyor bildiginiz gibi. Ve cevresini cevirmisler tahta bariyerlerle. Yolu daraltmis iki uc kisi gececek sekilde ayarlamislar. Bu yikimlar arac trafigini degil ama Yaya Trafigini baya bi etkiliyecek gibi.


Hamza BAŞYURT
11 ay önce - Cmt 30 Arl 2017, 20:37

Yalçın Bey, habere burdan da bakabilirsiniz.
Alıntı:
Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili ve Ankara Kuyumcular Esnaf Odası Başkanı Hasan H. Çavuşculu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Ulus Tarihi Kent Merkezi Projesi kapsamında yıkımının yapılacağı Ulus İşhanı’nda faaliyet gösteren tüm esnafın mağdur edileceğini belirterek, projenin yeniden gözden geçirilerek esnafın mağdur edilmemesini istedi. Ulus İşhanı esnafı işyerlerinin yıkılması kararına ilişkin kendilerine gönderilen tebligatın şokunu yaşıyor.

Ulus İşhanı esnafı, Büyükşehir Belediyesi'nin işyerlerinin tahliye edilmesine ilişkin tebligatlarına tepki gösterdi. Ulus İşhanı önünde toplanan esnafı dinleyen Çavuşculu, "Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı tarafından Ulus İşhanı esnafına 5 Ocak 2018 Cuma günü saat 09.30'a kadar işyerlerini tahliye etmeleri ile ilgili tebligatlar gönderildi. Bu kış gününde esnafımızı mağduriyete sevk eden böyle bir tebligatın yapılmasını doğru bulmuyoruz. Ulus projesinin gözden geçirilerek yeniden değerlendirilmesini talep ediyoruz. Esnafımızın beklentisi bu yönde" dedi.
Çavuşculu, "Konuyla ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'dan Ulus İşhanı esnafının sorunlarını dile getirmek için randevu talebinde bulunduk. Başkanımızın bize randevu vereceğini ve bizleri dinleyeceğini ümit ediyoruz." diye konuştu.

http://www.baskentgazete.com.tr/genel/ulus-ishani ...h9943.htmlHamza BAŞYURT
11 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 11:49

Alıntı:
Ulus’ta 5 Ocak’a kadar tahliye süresi verilen esnafa seslenen Başkan Tuna, “Ulus kentin kanayan yarası... Buraya ameliyat şart... Esnaf sancı çekebilir ancak ileride kazanan yine onlar olacak” dedi
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ulus Tarihi Kent Projesi kapsamında Ulus İşhanı esnafına işyerlerinin yıkılması kararına ilişkin tebligat gönderdi. 5 Ocak'a kadar esnafa tahliye süresi verilirken Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, SABAH Ankara'ya Ulus Projesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Esnafın projeyi bitirebilmek için Büyükşehir'e destek olması gerektiğini vurgulayan Başkan Mustafa Tuna, "Kısa vadede sorunlar olabilir ama uzun vadede kazanan esnaf olacak" diye konuştu.

BOŞALAN YERLERİ YIKACAĞIZ
Ulus projesinin biran önce çözüme kavuşması gerektiğini belirten Başkan Tuna, "Ulus Projesi yaklaşık 10-12 senedir devam ediyor. 2005'li yıllarda gündeme gelmişti. Proje kapsamında ana yolların yeraltına alınması ve meydan yapılarak turizm ağırlıklı bir bölge oluşturulması için çalışma vardı. Bu projeyle ilgili belli bir mesafe alınmış... Şuanda bazı tahliye tebligatı giden esnaf kardeşlerimize, 'Ben proje durdu' diyemem... Bu proje başladığı günden bugüne kadar esnafların bazıları kendisine başka bir yer ayarladı. Bir kısım esnafımızda idare etmeye çalıştı. Bu tahliyeler bugün yapılırsa yarın yıkım olur ve proje biran önce hayata geçmiş olur. Netice itibari ile ben bu esnafa siz orada 'durun' diyemem... Boşalan yerleri yıkacağız..." dedi.

BU ŞEHİR HEPİMİZİN
Projenin tamamlanması ile bölge esnafının 1970'li yıllardaki hareketli günlerine döneceğini vurgulayan Doç. Dr. Mustafa Tuna, "Ulus Tarihi Kent Proje kentin vizyon projesi. Bu şehir hepimizin. Burada kanayan bir yara var ve ameliyat etmemiz gerekiyor. Ameliyatlar bazen sancılı olabilir. Gelin bunu elbirliği ile beraber yapalım. Bizim Ankara'ya gelen turisti götürecek yerimiz yok. Çayyolu'na mı götürelim? Buraya getireceğiz ve turist artacak. Bu turist ise ticareti arttıracak. Ulus 1970'li yıllardaki hareketli günlerine gelecek. Kısa vadede esnaf sıkıntı yaşayabilir ama ileride kazanan yine Ankara esnafı olacak. Ulus'taki esnaf kardeşlerimin sıkıntılarını anlıyorum... Tabi kimse işlerinin aksamasını istemez. Esnaf haklı ama mecburuz" ifadelerini kullandı. 1.TBMM Binası, Ankara Palas, Ulus Heykel, Hacı Bayram Cami ve Ankara Kalesi'ne kadar olan tarihi ve manevi yapıları etkileyecek olan proje kapsamında meydandaki pek çok binanın yıkılması hedefleniyor. Yıkım sonrası dev bir kent meydanına kavuşacak.

https://www.sabah.com.tr/ankara-baskent/2018/01/0 ...naf-olacak


farukaytac
11 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 11:58

Belediye başkanının bu konuda vizyon sahibi olduğunu görmek ümit verici.Tebliğat giden esnafa kalsa her şey aynı tas aynı hamam devam eder.Esnaf hiç haberi yokmuş gibi davranıyor ama bu proje senelerdir gündemde ve şimdiye kadar tedbir alınmalıydı.

Misafir 0bb

11 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 12:56

Ulus çarşısı etibank İn hemen bitişiğindeki yer mi yoksa heykelin yanındaki işhanı mı. Birde Mustafa başkan Çankırı caddes ndeki i sağlı sollu otel vergi dairesi o binaları yıksa ne güzel olur.leventdlo1
11 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 15:27

Alıntı:
Birde Mustafa başkan Çankırı caddes ndeki i sağlı sollu otel vergi dairesi o binaları yıksa ne güzel olur.

Özel mülkiyetlerin kamulaştırma bedeli olan milyar dolarları bulabilecek paraları sen ödersen neden olmasın


ferdi4506
11 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 15:37

Oradaki esnafın "kış vakti kapıya koyuyorlar, malımızla dışarıda kaldık" tarzı duygu sömürülerine kanmayın sakın. Senelerdir boşaltmıyorlar tebligat gittiği halde ve her seferinde idare ediliyorlar. Güya 5-6 sene önce tüm binalar yıkılacaktı! Artık uzatılmasın bu süre!

Misafir 8ff

11 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 15:38

Vay arkadaş kaç yıl oldu esnaf buradan taşınacak resmi açıklamalari , sözle iletilen çıkmanız gerekiyor artık söylemleri...
Basına yansıtılan nedir peki... Uzaydan birileri gelmis daha önce kendilerine hiç söylenmemiş ...dün tebligat gelmis bugün çıkacaksınız.. Birde Ķış mevsimini eklemişler.


zeynep koçak
11 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 22:22

Kasaba meydanı gibi yapılmaz inşallah (!) Yani gerekli olan yerlere Ankara Evi vs yapılsın ama , daha çok cumhuriyet dönemi mimarisinin korunması lazım, yapılacak yerlerde buna uygun olmalı , turistik olacak diye kasaba havası verilmez inşallah, bence başkentteki en önemli proje ,majestik olmalı.sayfa 149
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 148149150 ... 166167168   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet