Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Misafir 4b8

5 ay önce - Prş 10 Ağu 2017, 12:40Berktuğ
site denetçisi

5 ay önce - Sal 15 Ağu 2017, 19:22

Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN ULUDAĞ’DAN GELEN PINAR SULARININ KENT EKONOMİSİNE KAZANDIRILMASI HEDEFİYLE KESTEL’İN GÖZEDE MEVKİİNDE MART AYINDA TEMELİ ATILAN SU ŞİŞELEME FABRİKASI’NDA MAKİNELERİN MONTAJI BÜYÜK ÖLÇÜDE TAMAMLANDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, TOPLAM 19 BİN METREKARE KAPALI ALANA SAHİP TESİSTE KULLANILACAK MAKİNELERİN MONTAJ ÇALIŞMALARININ DEVAM ETTİĞİNİ VE KISA ZAMANDA DENEME ÜRETEMİNE BAŞLANACAĞINI SÖYLEDİ.


Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Uludağ’dan gelen pınar sularının kent ekonomisine kazandırılması hedefiyle Kestel’in Gözede mevkiinde Mart ayında temeli atılan Su Şişeleme Fabrikası’nda makinelerin montajı büyük ölçüde tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, toplam 19 bin metrekare kapalı alana sahip tesiste kullanılacak makinelerin montaj çalışmalarının devam ettiğini ve kısa zamanda deneme üretimine başlanacağını söyledi.
Bursa’nın sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal tüm değerleri ön plana çıkarıp, kent ekonomisi için katma değer sağlayan Büyükşehir Belediyesi’nin, Uludağ’dan gelen pınarların kent yararına kullanılması amacıyla başlattığı çalışmalarda artık sona gelindi. Kestel’in Gözede mevkiinde Uludağ yamaçlarında geçtiğimiz Mart ayı sonunda temeli atılan, toplam 19 bin metrekare kapalı alana sahip su şişeleme fabrikasında makinelerin montaj çalışmasında sona gelindi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki BUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Güngör Gülenç ve Başkan Danışmanı Taha Aydın ile birlikte tesiste incelemelerde bulundu.Video:Bursa’nın rantı yatırıma dönüşüyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yatırımların bütçe ile olduğunu belirterek, Bursa’nın bütçesini büyütmek, daha fazla yatırım yapmak için tüm gayretlerini gösterdiklerini söyledi. Bu yapılan çalışmalarla birlikte Bursa’nın rantının artık Bursa’ya aktığını ifade eden Başkan Altepe, “Belediye bütçemiz her yıl daha da büyüyor. Yapılan ilavelerle birlikte her yıl hedeflerimizi aşıyoruz. Bütçelerimizi büyük tutuyoruz, aynı zamanda büyük tutuğumuz bütçeleri sene sonu geldiğinde yine aşıyoruz. Kentin rantını artırma konusunda yaptığımız en önemli çalışma Bursa’nın suları. Bursa’mızın, Uludağ’ın pınar suları Türkiye’nin her köşesinde hatta dış ülkelerde tüketiliyor. Biz de bugüne kadar toptan sattığımız suları artık litrelerle satacağız. Bu tesis, Bursa Muradiye suları adı altında Uludağ’ın şifalı pınar sularını en iyi şekilde pazarlayacak olan jeotermal şirketimizin 80 milyonluk bir yatırımı. Saniyede 10 litre üretimle başlıyoruz. Kapasite günlük 80 tıra kadar çıkmış oluyor. Daha sonra yeni kaynakları değerlendirerek bir yılda 60 litre saniyeye çıkacak, kapasite günlük 200 tıra çıkabilecek. Montajlar son aşamada. En kaliteli cihazlar kullanılıyor. 7 ayrı üretim hattı kuruldu. 0.33 litreden 19 litreye kadar değişik ebatlarda pet şilelerde, yine damacana olarak ve 0.33 ve 0.5 litrelik cam şişelerde üretim yapılacak. Eylül ayı içinde üretime başlamayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/su-siseleme-tesisinde-ger ...ber/24430/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Çrş 22 Ksm 2017, 19:39

Alıntı:
Su şişeleme tesisi Jeotermal A.Ş’de

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kestel’in Gözede Mahallesi’ne yaklaşık 80 milyon TL’lik yatırımla yaptırılan ve yüzde 95 oranında tamamlanan Su Şişeleme Tesisi, meclis kararıyla Jeotermal A.Ş.’ye kiralandı. Muradiye markası ile üretime başlamaya gün sayan tesisler, aylık 100 bin TL kira bedeli ile 1 yıllığına Jeotermal A.Ş.’ye kiraya verildi.

Kaynak: https://www.bursa.bel.tr/bursa-da-suya-yuzde-10-i ...ber/24912/

Hayırlı uğurlu olsun, İstanbul'daki Hamidiye Suyu'ndan esinlenilmiş.Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Cum 24 Ksm 2017, 11:05

Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın hizmette öncelikli hedefi, belediyeyi mali açıdan rahatlatmak...Borç yükünü yerel seçimlere kadar hafifletmek... Çalışmalara bu konuda yoğunlaşmış görünüyor.Gelen duyumlara göre; BURFAŞ bünyesindeki sosyal tesislerinin tamamı olmasa da büyük bir bölümünün özelleştirilmesi gündemdeymiş... Öncelik, en çok zarar edenlerde! 

Özelleştirilecekler arasında bir tesisin daha olduğu söyleniyor ki, bunu eski başkan Recep Altepe duyduğunda çok üzülebilir! Çünkü, onun en önem verdiği vizyon projelerden biriydi...Hangi proje mi? Kestel Gözede mevkiinde kurulan Su Şişeleme Fabrikası!Uludağ’dan gelen pınar sularının kent ekonomisine kazandırılması düşüncesiyle; Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan fabrikada şişelenecek suların, yurtiçi hatta yurtdışına satılması hedefleniyordu. 

Markası bile hazırdı...İstanbul’un Hamidiye’si varsa, bizim de Muradiye’miz olacaktı!Bursa’da suyu kloruna güvenen çeşmeden, parasına güvenen şişeden içecek, Uludağ’ın kaynak sularıyla, Büyükşehir Belediyesi de ekonomik şifa bulacaktı! Montaj işlemleri tamamen biten fabrikanın geçtiğimiz eylül ayında üretime girmesi bekleniyordu...Ne var ki;AK Parti Genel Merkezi, il başkanları ve  bazı belediyelere yönelik değişim ve yenilenme projesine Bursa’yı da dahil edince, açılışı ertelenmek zorunda kaldı. 

Altepe’nin yerine göreve gelen Başkan Aktaş’ın, belediye tarafından işletilmesine sıcak bakmadığı tesisler listesinde şimdi o su fabrikası...80 milyon liralık yatırımla kurulan, su kaynağı hazır bu tesisin, özelliştirilerek Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesini önemli ölçüde serinletmesi bekleniyor.
   
Kaynak: http://www.olay.com.tr/su-akar-guldur-guldur-ozel ...0493yy.htm

Hazır o kadar yatırım yapılmışken özelleştirme yapılması daha da zarara sokar diye düşünüyorum.


Cüneyt5316

1 ay önce - Cmt 25 Ksm 2017, 00:06Misafir fef

1 ay önce - Pzr 26 Ksm 2017, 18:33Mert Akgün
1 ay önce - Cum 15 Arl 2017, 19:54Necatiemre

3 hafta önce - Sal 26 Arl 2017, 01:47Berktuğ
site denetçisi

2 hafta önce - Sal 02 Oca 2018, 21:20

Alıntı:
• BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN ULUDAĞ’DAN GELEN PINAR SULARININ KENT EKONOMİSİNE KAZANDIRILMASI HEDEFİYLE KESTEL’İN GÖZEDE MEVKİİNDE YAPTIRILAN SU ŞİŞELEME FABRİKASI’NDA ÜRETİM BAŞLADI.
• ÜRETİMİN SADECE YÜZDE 7’SİNİN BURSA PAZARINA, KALAN KISMININ İSE TÜRKİYE VE DÜNYA PAZARINA SUNULACAĞI TESİSLERİ GEZEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ, FORKLİFTE BİNEREK İLK PARTİ MALIN YÜKLEMESİNİ DE KENDİSİ YAPTI.
• DOĞANCI BARAJI’NDA 34 YILLIK HATTIN YENİLENDİĞİNİ, YAPILAN ANALİZLERE GÖRE ŞEBEKE SUYUNDA SAĞLIĞA ZARARLI BİR MADDE BULUNMADIĞINI HATIRLATAN BAŞKAN AKTAŞ, “BURSA’DA SU ÇEŞMEDEN İÇİLİR. ANCAK KENTİMİZ BU DEĞERİNİ TİCARİ OLARAK DA TÜRKİYE VE DÜNYA İLE BULUŞTURMAMIZ GEREKİYOR” DEDİ.


Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Uludağ’dan gelen pınar sularının kent ekonomisine kazandırılması hedefiyle Kestel’in Gözede mevkiinde yaptırılan Su Şişeleme Fabrikası’nda üretim başladı. Üretimin sadece yüzde 7’sinin Bursa pazarına, kalan kısmının ise Türkiye ve dünya pazarına sunulacağı tesisleri gezen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, forklifte binerek ilk parti malın yüklemesini de kendisi yaptı. Doğancı Barajı’nda 34 yıllık hattın yenilendiğini, yapılan analizlere göre şebeke suyunda sağlığa zararlı bir madde bulunmadığını hatırlatan Başkan Aktaş, “Bursa’da su çeşmeden içilir. Ancak kentimiz bu değerini ticari olarak da Türkiye ve dünya ile buluşturmamız gerekiyor” dedi.

Bursa’nın sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal tüm değerleri ön plana çıkarıp, kent ekonomisi için katma değer sağlayan Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla Uludağ’dan gelen pınarlar da şehir ekonomisine can suyu oldu. Kestel’in Gözede mevkiinde Uludağ yamaçlarında geçtiğimiz yıl Mart ayı sonunda temeli atılan, toplam 19 bin metrekare kapalı alana sahip su şişeleme fabrikasında üretim başladı. Günde 36 milyon koli yaklaşık 80 tır üretim kapasitesine sahip tesislerde 0.33, 0.50, 1, 1.5, 5, 10 ve 19 litre pet şişe, 200 ve 250 mililitre bardak ve 0.33, 0.75 litre cam şişe ile 19 litre damacana dolumu gerçekleştiriliyor.

BUSKİ tarafından yapılan yatırımlarla çeşmeden su içilen ender şehirlerin başında gelen Bursa’nın 1983 yılından beri içme suyu ihtiyacını karşılayan Doğancı Barajı’ndan su çıkışının yapıldığı ana hat 34 yıl sonra yenilenirken, 7/24 tekrarlanan analizlerle çeşme suyu tüketiminde sağlık açısından herhangi bir sorun bulunmuyor. Bursalılara en sağlıklı suyu çeşmeden sunan Büyükşehir Belediyesi, su şişeleme tesisi ile kaynak sularını ağırlıklı olarak Türkiye ve dünya pazarına sunulmayı amaçlıyor. Bu amaç doğrultusunda üretimin sadece yüzde 7’si Bursa içinde tüketiciyle buluşacak, kalan kısmı ise 6 bölgede 26 şehir ve yurtdışında pazara sürülecek. Böylelikle Bursa’nın yeni markası olan ‘Muradiye’ hem Uludağ’ın pınarlarından çıkan suyu tüketiciyle buluşturacak hem de kentin tanıtımına katkı sağlayacak.

Güçlü lojistik ağı
Muradiye suyu sorunsuz bir şekilde tüketiciyle buluşturmak amacıyla güçlü bir lojistik ağı oluşturuldu. Bu kapsamda 80 araçlık TIR filosu oluşturulurken, şehir içinde de 20 kamyon ve kamyonetle dağıtım yapılacak. Yurt içinde en büyük pazar olarak Ege bölgesi, İstanbul ve Antalya belirlenirken, ihracat rotasında ise Orta Avrupa, Orta Doğu ve Balkanlar ilk sırada bulunuyor. Yatırımı BUSKİ tarafından yapılan tesisler, yine belediye iştiraklerinde Jeotermal A.Ş. tarafından işletilecek.

İlk yükleme Başkan’dan
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, beraberindeki AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ile birlikte şişelemenin başladığı tesisleri gezdi. Jeotermal A.Ş. Genel Müdürü Hasan Aydın’dan üretim hakkında bilgiler alan Başkan Aktaş, dolum, etiketleme, paketleme gibi üretimin tüm aşamalarını dikkatle izledi. Pazara sürülmek üzere hazırlanan ilk paleti TIR’a yükleyen Başkan Aktaş, forklifte oturarak, banttan çıkan ilk paleti araca yerleştirdi. Heyecanla beklenen sürecin tamamlandığını, Muradiye markasını dünyaya duyuracak tesislerde üretimin başladığını hatırlatan Başkan Aktaş, “Doğancı Barajı’nın 34 yıllık hattını yeniledik ve olası arızalarda kentin susuz kalmaması için ikinci bir hat oluşturduk. Diğer taraftan sürekli yapılan analiz sonuçlarına göre, kuyu suyu ilavesine rağmen sağlık açısından herhangi bir sorun görülmüyor ki artık kuyu suyunu da kestik. Evliya Çelebi’nin dediği gibi Bursa sudan ibarettir. Bir taraftan halkımıza en kaliteli suyu sunarken, ticari olarak da bu değeri bütün Türkiye ve dünya ile buluşturmak durumundayız. Büyükşehir Belediyemiz bu noktada bir marka, bir vizyon ortaya koydu. Ben bu vizyonun Türkiye ve dünyaya dalga dalga yayılacağına inanıyorum” diye konuştu.

Video:İşinize sahip çıkın
Başkan Aktaş, fabrika inceleme gezisinin ardından öğle yemeğini personelle birlikte yedi. Yemek öncesi personele seslenen Başkan Aktaş, altı ve üstü bereketli bir şehir olan Bursa’da, başkan, yönetici veya işçi olarak hizmet üretmenin büyük bir onur olduğunun altını çizdi. Bursa’yı daha iyi yarınlara taşımak için elbirliğiyle gayret ettiklerini ifade eden Başkan Aktaş, “Bu fabrika göz bebeklerimizden bir tanesi. İşinize sahip çıkın. Siz işinize sahip çıkarsanız bizlerde sizlere sahip çıkarız. Jeotermal A.Ş. belediyemizin bir iştiraki. Yani biz suyu aracısız bir şekilde vatandaşla buluşturma imkanına sahibiz. Muradiye ismi de çok değerli. Muradiye’nin markalaşması inşallah Bursa’ya ayrı bir değer katacaktır” dedi.

Kaynak: https://www.bursa.bel.tr/uludag-in-pinarlari--mur ...ber/25113/

Hayırlı uğurlu olsun.sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet