Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana - Sanayi ve Ticaret
« önceki   123 ... 333435 ... 373839   sonraki »

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 34
önens

9 ay önce - Pts 18 Arl 2017, 23:07

SEPAŞ ,Türkiye'nin Yükselen Liderlerinde 3. Sırada

Türkiye Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu ve Londra Borsası iş birliğiyle hazırlanan " Türkiye'nin Yükselen Liderleri" araştırması kapsamında açıklanan "Türkiye'nin En Parlak 100 Şirketi " listesinde , Sepaş Plastik A.Ş. 3.sırada yer aldı.

Adana'nın ilk sıralarında yer alan Sepaş Plastik A.Ş. 2013-2016 yılları arasında Türkiye'nin aynı dönemdeki Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) artış hızının iki katı üzerinde büyüme gösterdi.Şirketin 3 yıllık birleşik büyüme oranı 39,11 'i buldu .

DHA

https://www.sepasplastik.com.tr

önens

8 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 21:17

ATB'nin 2017 işlem hacmi 9.3 milyar oldu

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, ATB’nin 2016 yılında 6 milyar lira olan işlem hacminin 2017 yılında 9.3 milyar liraya yükseldiğini, 2018 yılında bu rakamı daha da yükseklere taşıyacaklarını söyledi.

Son meclis oturumunda bir yılın değerlendirmesini yapan Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, "ATB’nin 2016 yılında tarım ürünlerinde 6 milyarlık işlem hacmi vardı. 2017 yılında bu rakam 9.3 milyar lira gibi önemli bir rakam oldu. Bunun yansımalarıyla 2018 yılını daha yükseklere taşıyacağız. Bu rakamlar Türkiye içerisinde Adana Ticaret Borsasını ilk sıralara getirecektir" dedi.

ÇUKUROVANIN GÜNDEMİ OLACAĞIZ

2016 yılında borsanın yaklaşık 7 milyon bütçesi olduğunu, 2017 yılında ise bu rakamın 8.8 milyona ulaştığını ifade eden Başkan Bilgiç, "Sıkıntılı geçen döneme rağmen ATB tarım ürünlerindeki performansıyla çok iyi bir dönem yaşamıştır. Bu başarılı geçen dönemler için meclis üyelerimize ve çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. 2018 yılında yeni kompleksimizle beraber işlem hacmimizi arttıracağız. 50 bin tonluk lisanslı depolarımızla üreticilerimize, üyelerimize, bölgemize en iyi hizmeti vererek Adananın Çukurovanın gündeminde olacağız"diye konuştu.

YENİ BİR SOLUK, ARABULUCULUK
Yürürlüğe yeni giren 7036 Sayılı İş mahkemeleri Kanunu ile iş uyuşmazlıklarında dava şartı haline gelen arabuluculuğun iş dünyasına yeni bir soluk getirdiğinide hatırlatan Başkan Bilgiç, şunları söyledi:
"Arabuluculuk düzenlemesini iş dünyası için önemli buluyorum. İş hayatındaki uyuşmazlıklarda zamandan tasarruf sağlayan bu düzenleme ile ‘İşçi de işveren de ihtiyacını karşılarken, bu sorunla uğraşmayı bırakacak, enerjisini, potansiyelini ve zamanını başka işler için kullanabilecektir’. Bu uygulamayı üyelerimize iyi anlatmamız lazım."

http://www.hurriyet.com.tr/sahin-bilgic-atbnin-20 ...y-40697125

önens

8 ay önce - Çrş 10 Oca 2018, 22:13

önens

8 ay önce - Cum 12 Oca 2018, 23:09

Anavarza Bal yüzde 40 büyüme hedefliyor

ADANA'daki Anavarza Bal firmasının Genel Müdürü Can Sezen, son 2 yılda yaptıkları 10 milyon liralık yatırımla önemli bir hamle yaptıklarını belirterek bu yıl yüzde 40 büyüme hedeflediklerini söyledi.

Kozan ilçesindeki üretim tesislerinde açıklama yapan Can Sezen, "Bu yıl için tüm planlarımızı 3 bin tonluk üretimimizi 4.2 bin tona çıkarmak ve yıllık ciromuzu 56 milyon liraya taşımak üzerine yapıyoruz. Ciro ile pazar payı olarak Türkiye'deki iki büyük markadan biri olarak ihracata da büyük ağırlık vermek istiyoruz. Şu an ihracatımız toplam satışımızın yüzde 5'i. Türkiye'nin bal ihracatına paralel olarak ihracatımız ne yazık ki düşük. Bu yıldan başlayarak İhracatımızı 2 katına çıkarmak istiyoruz. Bunun için mevcut Irak ve Hollanda pazarının yanına yeni ülke pazarlarını da eklemek için araştırmalarımız ve girişimlerimiz sürüyor" dedi.

'SAHTE BAL TESTLE ANLAŞILIR'

Yıllık 105 bin ton üretimle Türkiye'nin Çin'den sonra en büyük ikinci üretici olduğunu anlatan Can Sezen, şöyle devam etti:
"Arıcıların bal üretirken bir yandan da arı zehiri, polen, arı sütü gibi katma değeri yüksek ve gelirlerini artıracak ürünlerin üretimine yönelmesi ile ihracatta arzu ettiğimiz seviyeye ulaşabiliriz. Ülkemizde Adana, Muğla, ve Ordu bal üretiminde çok önde. Özellikle Adana bitki çeşitliliği bakımından da çok geniş bir yelpazeye sahip. Bunu fırsat olarak görüyoruz. Balın fabrikaya kabulünden paketlenmesine dek tüm süreçlerinde balın duyusal testleri Türkiye'de bir ilk olan Anavarza Tat Laboratuvarları'nda yapılıyor ve bu sayede raflara sadece en lezzetli ballar gönderilmektedir. Türkiye'de 500'e yakın endemik ballı bitki çeşidi var. Dünyanın başka hiçbir coğrafyası bu kadar zengin değildir. Bu avantajı kullanmalıyız. Ayrıca sahte balla ilgili bir değerlendirmem var. Sahte balı renginden, koklayarak veya tadarak anlayamazsınız. Mutlaka analiz yapılmalı. Resmi kurumlarımız denetimlerini yapıyor zaten ancak açıkta satılan ürünler için risk sürüyor. Tüketicilere kontrollü, güvenilir markalı ürünleri tercih etmelerini öneriyoruz."

http://www.hurriyet.com.tr/anavarza-bal-yuzde-40- ...r-40707695

önens

8 ay önce - Prş 18 Oca 2018, 00:01

YEMENLİ SANAYİCİ ADANA’YA HAYRAN KALDI

Yemenli İş Adamları “Türk-Yemen İş Forumu” için Adana’da bazı temaslarda bulundu. Heyet, Adana Hacı Sabancı OSB’yi gezdi ve ikili iş birliği toplantılarına katıldı.

Yemenli sanayici ve bürokratlardan oluşan 150 kişilik Yemen heyeti, iki ülke arasındaki ticari işbirliğini geliştirmek üzere geldiği Adana’da, Adana Hacı Sabancı OSB’yi ziyaret etti. Heyet, file çuval ithal ettikleri Abdioğulları Plastik Ambalaj Sanayi, Bilici Yatırım, Ortadoğu Alüminyum ve Ako Kablo fabrikalarını gezerek, üretimleri hakkında bilgi aldılar. Yemenli heyet, Adana Hacı Sabancı OSB’deki üretim tesislerine hayran kaldı.
Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) ve Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı iş birliğinde; Türk Hava Yolları ve MP Investment katkısı; Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi ve Adana Ticaret Borsasının destekleri ile “Türk-Yemen İş Forumu” düzenlendi.

400 FİRMALIK ÜRETİM ÜSSÜ

Program kapsamında heyet ilk olarak, Adana Hacı Sabancı OSB’yi ziyaret ederek, yetkililerden sanayi bölgesi ile ilgili bilgi aldı. Heyet daha sonra gerçekleştirilen ikili iş birliği toplantısına (B2B) katıldı. Yemenli işadamı ve bürokratlar, Adana Hacı Sabancı OSB Başkan Vekili Ömer Kaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Hikmet Aslan, Yusuf Kara, Selahattin Onatça ve Bölge Müdürü Mustafa Keskin tarafından ağırlandı. Başkan Vekili Ömer Kaya, burada yaptığı açıklamada, bölgelerinin Türkiye’deki sanayi bölgeleri arasında ilk 5’te yer aldığına dikkat çekerek, tamamlanan alt ve üst yapılar ile yatırımcılara birçok avantajlar sağlandığını söyledi. Bölgede yerli ve yabancı 400’ün üzerinde firmanın üretim yaptığını belirten Kaya, Yemen heyetinin yaptığı ziyaretin, iki ülke arasında ticari ilişkilerin gelişmesi açısından önemli olacağına inandığını dile getirdi.

İŞ BİRLİĞİ ARTACAK

Geziden sonra yapılan Forumda konuşan ÇKA Genel Sekreteri Lutfi Altunsu, Yemen ve Adana arasında ticari iş birliklerinin arttırılması için bu tür organizasyonların yaşamsal olduğunu vurgulayarak, bu etkinlikte olduğu gibi, önümüzdeki dönemde yatırım olanaklarının yurt dışı yatırımcılara tanıtılması için yoğun bir şekilde çalışacaklarını ifade etti.

FIRSATLAR BARINDIRIYOR
Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, stratejik konumu nedeni ile bulunduğu coğrafyada uluslararası ticaret için de önemli fırsatlar barındıran Yemen’in özellikle transit ticarette önemli bir lojistik merkez potansiyeli taşıdığını söyledi.
Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Körfez Temsilcisi Mustafa Göksu ise, dışarıdan gelen yatırımcı ile iyi bağlantılar sağlayarak, 2002'de sadece 15 milyar dolar olan Türkiye'nin dış yatırımları 2017 sonunda 180 milyar dolara çıktığına dikkat çekti.

http://www.sanayigazetesi.com.tr/m/sanayi/yemenli ...16059.html

sayfa 34
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 333435 ... 373839   sonraki »
ANA SAYFA -> ADANA