Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana - Sanayi ve Ticaret
« önceki   123 ... 323334

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 34
önens

4 hafta önce - Pts 18 Arl 2017, 23:07SEPAŞ ,Türkiye'nin Yükselen Liderlerinde 3. Sırada

Türkiye Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu ve Londra Borsası iş birliğiyle hazırlanan " Türkiye'nin Yükselen Liderleri" araştırması kapsamında açıklanan "Türkiye'nin En Parlak 100 Şirketi " listesinde , Sepaş Plastik A.Ş. 3.sırada yer aldı.

Adana'nın ilk sıralarında yer alan Sepaş Plastik A.Ş. 2013-2016 yılları arasında Türkiye'nin aynı dönemdeki Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) artış hızının iki katı üzerinde büyüme gösterdi.Şirketin 3 yıllık birleşik büyüme oranı 39,11 'i buldu .

DHA


https://www.sepasplastik.com.trönens

1 hafta önce - Sal 02 Oca 2018, 21:17ATB'nin 2017 işlem hacmi 9.3 milyar oldu


TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, ATB’nin 2016 yılında 6 milyar lira olan işlem hacminin 2017 yılında 9.3 milyar liraya yükseldiğini, 2018 yılında bu rakamı daha da yükseklere taşıyacaklarını söyledi.

Son meclis oturumunda bir yılın değerlendirmesini yapan Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, "ATB’nin 2016 yılında tarım ürünlerinde 6 milyarlık işlem hacmi vardı. 2017 yılında bu rakam 9.3 milyar lira gibi önemli bir rakam oldu. Bunun yansımalarıyla 2018 yılını daha yükseklere taşıyacağız. Bu rakamlar Türkiye içerisinde Adana Ticaret Borsasını ilk sıralara getirecektir" dedi.

ÇUKUROVANIN GÜNDEMİ OLACAĞIZ

2016 yılında borsanın yaklaşık 7 milyon bütçesi olduğunu, 2017 yılında ise bu rakamın 8.8 milyona ulaştığını ifade eden Başkan Bilgiç, "Sıkıntılı geçen döneme rağmen ATB tarım ürünlerindeki performansıyla çok iyi bir dönem yaşamıştır. Bu başarılı geçen dönemler için meclis üyelerimize ve çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. 2018 yılında yeni kompleksimizle beraber işlem hacmimizi arttıracağız. 50 bin tonluk lisanslı depolarımızla üreticilerimize, üyelerimize, bölgemize en iyi hizmeti vererek Adananın Çukurovanın gündeminde olacağız"diye konuştu.

YENİ BİR SOLUK, ARABULUCULUK
Yürürlüğe yeni giren 7036 Sayılı İş mahkemeleri Kanunu ile iş uyuşmazlıklarında dava şartı haline gelen arabuluculuğun iş dünyasına yeni bir soluk getirdiğinide hatırlatan Başkan Bilgiç, şunları söyledi:
"Arabuluculuk düzenlemesini iş dünyası için önemli buluyorum. İş hayatındaki uyuşmazlıklarda zamandan tasarruf sağlayan bu düzenleme ile ‘İşçi de işveren de ihtiyacını karşılarken, bu sorunla uğraşmayı bırakacak, enerjisini, potansiyelini ve zamanını başka işler için kullanabilecektir’. Bu uygulamayı üyelerimize iyi anlatmamız lazım."

http://www.hurriyet.com.tr/sahin-bilgic-atbnin-20 ...y-40697125


önens

5 gün önce - Çrş 10 Oca 2018, 22:13

önens

3 gün önce - Cum 12 Oca 2018, 23:09Anavarza Bal yüzde 40 büyüme hedefliyor

ADANA'daki Anavarza Bal firmasının Genel Müdürü Can Sezen, son 2 yılda yaptıkları 10 milyon liralık yatırımla önemli bir hamle yaptıklarını belirterek bu yıl yüzde 40 büyüme hedeflediklerini söyledi.

Kozan ilçesindeki üretim tesislerinde açıklama yapan Can Sezen, "Bu yıl için tüm planlarımızı 3 bin tonluk üretimimizi 4.2 bin tona çıkarmak ve yıllık ciromuzu 56 milyon liraya taşımak üzerine yapıyoruz. Ciro ile pazar payı olarak Türkiye'deki iki büyük markadan biri olarak ihracata da büyük ağırlık vermek istiyoruz. Şu an ihracatımız toplam satışımızın yüzde 5'i. Türkiye'nin bal ihracatına paralel olarak ihracatımız ne yazık ki düşük. Bu yıldan başlayarak İhracatımızı 2 katına çıkarmak istiyoruz. Bunun için mevcut Irak ve Hollanda pazarının yanına yeni ülke pazarlarını da eklemek için araştırmalarımız ve girişimlerimiz sürüyor" dedi.


'SAHTE BAL TESTLE ANLAŞILIR'

Yıllık 105 bin ton üretimle Türkiye'nin Çin'den sonra en büyük ikinci üretici olduğunu anlatan Can Sezen, şöyle devam etti:
"Arıcıların bal üretirken bir yandan da arı zehiri, polen, arı sütü gibi katma değeri yüksek ve gelirlerini artıracak ürünlerin üretimine yönelmesi ile ihracatta arzu ettiğimiz seviyeye ulaşabiliriz. Ülkemizde Adana, Muğla, ve Ordu bal üretiminde çok önde. Özellikle Adana bitki çeşitliliği bakımından da çok geniş bir yelpazeye sahip. Bunu fırsat olarak görüyoruz. Balın fabrikaya kabulünden paketlenmesine dek tüm süreçlerinde balın duyusal testleri Türkiye'de bir ilk olan Anavarza Tat Laboratuvarları'nda yapılıyor ve bu sayede raflara sadece en lezzetli ballar gönderilmektedir. Türkiye'de 500'e yakın endemik ballı bitki çeşidi var. Dünyanın başka hiçbir coğrafyası bu kadar zengin değildir. Bu avantajı kullanmalıyız. Ayrıca sahte balla ilgili bir değerlendirmem var. Sahte balı renginden, koklayarak veya tadarak anlayamazsınız. Mutlaka analiz yapılmalı. Resmi kurumlarımız denetimlerini yapıyor zaten ancak açıkta satılan ürünler için risk sürüyor. Tüketicilere kontrollü, güvenilir markalı ürünleri tercih etmelerini öneriyoruz."
http://www.hurriyet.com.tr/anavarza-bal-yuzde-40- ...r-40707695sayfa 34
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 323334
ANA SAYFA -> ADANA