Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana Çukurova Üniversitesi
« önceki   123 ... 757677   sonraki »

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 76
önens

9 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 21:09ÇÜ, Uganda'ya Adli Tıp Alanında Öncülük Edecek


Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mete Gülmen 25 yılı aşkın süredir eğitim veren ve akademik çalışmalar yapan Çukurova Üniversitesi Adli Tıp Anabilim Dalı’nın dünya sırlamasında önemli yere sahip olduğunu belirterek bu bilgi ve deneyimleri artık uluslararası arenada paylaşır duruma gelindiğini söyledi. Bu kapsamda Uganda Cumhuriyeti Mbrara Üniversitesi ile ikili işbirliği protokolü imzalandığını açıklayan Prof. Dr. Gülmen, Uganda Cumhuriyeti’nde kurulacak Adli Tıp Enstitüsü’ne de öncülük ettiklerini söyledi. Uganda Mbarara Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladıklarını belirten Prof. Dr. Mete Gülmen yapılacak işbirliği ile kısa orta ve uzun vadede çalışmalar gerçekleştireceklerini bildirdi. Yapılan işbirliği protokolü hakkında bilgi veren Prof. Dr. Gülmen şunları kaydetti;“Uganda ile yapılan protokolde önceliğimiz nitelikli insan gücü yetiştirmek. Bu yıl ilk olarak Uganda Mbarara Adli Bilimler Fakültesi kurulacak. Bizde Çukurova Üniversitesi olarak müfredat hazırlanması ve öğretim üyesi desteği ile bu fakültenin kurulmasına öncülük edeceğiz. Hali hazırda lisans alanlarında mezun olmuş Adli Tıp ve Adli Bilimler alanında yetiştirilebilecek yüksek lisans ve doktora programı oluşturulacak. Çukurova Üniversitesi bilgi teknolojisi transferi yapacak. Günlük adli tıp alanında raporlama ve benzeri işlemler internet aracılığıyla uzaktan yardım ile desteklenecek. Ugandalı öğrencilerin 3’er aylık periyotlarda değişim programı ile Çukurova Üniversitesi’ne gelerek uygulamalı eğitim yapmaları sağlanacak. Bu öğrenciler bu arada gördüklerini ve uygulama ile kazandıkları tecrübeleri Uganda’ya taşıyacak.”Prof. Dr. Gülmen; “Donanımlı Akademisyenler Yetişecek.”Uganda’daki Tıp doktorlarına da Adli Tıp eğitimi vererek otopsi, otopsi sonrası, klinik adli tıp gibi alanlarda yetişmelerini sağlayacaklarını belirten Prof. Dr. Gülmen, akademik kariyer yapabilecek adaylarında Çukurova Üniversitesi işbirliğiyle yetiştirileceğini söyledi. Prof. Dr. Gülmen, 5 yılın sonunda adli tıp uzmanlığını dünya standartlarında almış uzmanlar yetiştirerek 10 yılsonunda ise donanımlı akademisyenlerle Uganda Adli Tıp Enstitüsü’nü kendi ayakları üzerinde durabilen bir konuma getireceklerini ifade etti.5 Mart Tarihinde Uganda da Çalıştay Düzenlenecek.Tüm yazışmaların tamamlandığını hatırlatan Prof. Dr. Mete Gülmen, 5 Mart 2018 tarihinde Çukurova Üniversitesi’nden bir heyet ile Uganda’ya giderek arama tarama faaliyetleri kapsamında bir çalıştay yapacaklarını ifade etti.Uganda Cumhuriyeti’nin Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Adli Bilimler Enstitüsü kurulması projesi hazırlandığını ifade eden Prof. Dr. Gülmen, eğitim ve bilimsel çalışmalar için proje kapsamında maddi desteğin Uganda Cumhuriyeti tarafından karşılanacağını da sözlerine ekledi.
http://www.adanahabermerkezi.com/m/guncel/cu-ugan ...37075.htmlönens

9 ay önce - Cmt 06 Oca 2018, 00:52ÇÜ öğrencilerine sertifikalı eğitim

ÇUKUROVA Üniversitesi (ÇÜ) Abdi Sütcü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Neslihan Boyan ve Diş Protez Teknolojileri Program Koordinatörü Dr. Elif Figen Koçak tarafından organize edilen 'Güncel Porselen Yığım Teknikleri' uygulamasını tamamlayan öğrencilere sertifikaları verildi.
MYO binasında gerçekleştirilen eğitime, Dentsplay Sirona Laboratuar Prostetik Teknik Uzmanı Yelda Dikimciler eğitmen olarak katıldı. Sertifikalı eğitimde, diş protez teknolojileri bir ve ikinci sınıf öğrencilerine güncel yaklaşımlar hakkında bilgiler aktarıldı. Yelda Dikimciler Dijital gelişmelerin meslekte önemi, estetik yaklaşımlarda dijital ve manuel kompozisyonların bir arada kullanılması konularını içeren sunum yaptı. Teorik sunumun ardından Porselen Yığım Teknikleri hakkında teorik ve pratik bilgiler verdi. Uygulamalı eğitim bitiminde eğitime katılan başarılı öğrencilere Dentsplay Sirona firması tarafından hazırlanan sertifikalar verilirken, MYO Müdürü Prof. Dr. Neslihan Boyan da Eğitmen Seramist Yelda Dikimciler’e teşekkür belgesi takdim etti


http://www.hurriyet.com.tr/cu-ogrencilerine-serti ...m-40700513


ahmetersungur

9 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 15:53


(+)
ahmetersungur

9 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 21:36


(+)


İbrahim Abi

9 ay önce - Cum 12 Oca 2018, 09:15


(+)
sayfa 76
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 757677   sonraki »
ANA SAYFA -> ADANA