Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gümüşbağlar Köyü Elazığ 2. Organize Sanayi Bölgesi
« önceki   12345 ... 262728   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 4
MustafaErtem
5 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 17:31

Bir onceki konuyu bulamadim silindigini düşünerek tekrar açtım arkadaşlar.

ahmetbur
5 ay önce - Çrş 10 Oca 2018, 15:28
Elazığ 2. Osb Alanı Gümüşbağlar Mürüdü Körpe Köyleri

Elazığ 2. Osb Alanı plan paftası krokisi aşağıdaki gibidir. Plan kesinleşmiş olup 2018 yıl sonunda parseller satışa çıkacaktır.
Hayırlı olsun.

(+)

hazarkentli
5 ay önce - Çrş 10 Oca 2018, 15:47

Arsalar yıl sonuna doğru dağıtılır diyorsan, OSB altyapısı, ulaşım, tamamlanır diyorsun.Umarım haklı çıkarsın.Elazığ 1.OSB de bile 4 etap var ve 1 Etabın altyapısı bile 3-4 yıl sürdü.Altyapı çalışmaları başladıktan sonra arsa tahsisleri başladı.Umarım burada bu sene çok hızlı altyapı çalışmaları başlar, yol, sosyal tesisler, kanalizasyon, doğalgaz, enerji hatları, OSB yönetim binaları, Banka şubesi, PTT ve Kargo merkezi, İnternet altyapısı, telekominikasyon, Su şebekesi vs, ayrıca Kuzeyçevreyolu bile tek başına bu yıl tamamlanmayacak 2019 yılı sonlarına sarkacak, temenniler hepimizin temennisi ama gerçekler de keşke öyle olsa, malum bizde en basit işler bile yıllar alıyor, süresinde başlayıp biten tek bir iş bile hatırlamıyorum. Cazibe bölgesi işi açıklanandan farklı bir mecraya girdi.Birkaç ay içinde 6.Bölge Teşvik konusu çözülse kendi adıma bu bile Elazığ'a önemli katkı sağlar.

ahmetbur
5 ay önce - Çrş 10 Oca 2018, 16:24

Alıntı:
Arsalar yıl sonuna doğru dağıtılır diyorsan, OSB altyapısı, ulaşım, tamamlanır diyorsun.Umarım haklı çıkarsın.Elazığ 1.OSB de bile 4 etap var ve 1 Etabın altyapısı bile 3-4 yıl sürdü.Altyapı çalışmaları başladıktan sonra arsa tahsisleri başladı.Umarım burada bu sene çok hızlı altyapı çalışmaları başlar, yol, sosyal tesisler, kanalizasyon, doğalgaz, enerji hatları, OSB yönetim binaları, Banka şubesi, PTT ve Kargo merkezi, İnternet altyapısı, telekominikasyon, Su şebekesi vs, ayrıca Kuzeyçevreyolu bile tek başına bu yıl tamamlanmayacak 2019 yılı sonlarına sarkacak, temenniler hepimizin temennisi ama gerçekler de keşke öyle olsa, malum bizde en basit işler bile yıllar alıyor, süresinde başlayıp biten tek bir iş bile hatırlamıyorum. Cazibe bölgesi işi açıklanandan farklı bir mecraya girdi.Birkaç ay içinde 6.Bölge Teşvik konusu çözülse kendi adıma bu bile Elazığ'a önemli katkı sağlar.

Aldığım bilgi bu kapsamda ama bende şahsen 2018 yılı sonuna yetişeceğini sanmıyorum. Bu işler için 3 ortak kurum Özel İdare Belediye Sanayi ve Ticaret Odası 1.5 milyon kaynak ayırdı. Bu parayla alt yapı bitermi sanmıyorum. Kesin olarak 2018 yıl sonuna doğru parseller satılacak. Belkide alt yapı ve diğer saydığınız işler bitmeden satışa çıkarılabilir. Herşeyi zaman gösterecek. Hayırlısı olsun.

hazarkentli
5 ay önce - Çrş 10 Oca 2018, 16:44

6 Bölge teşvik yasasını çıkması her şeyi belli eder.Arsalar teşvik kapsamında bedelsiz de verilebilir. Satış yapılırsa buradan sağlanacak para altyapı yatırımları için kaynak oluşturacaktır. Buranın sadece yerel imkanlarla yapılması süreci uzatır.Sanayi Bakanlığı'nın da ödenek tahsis etmesi lazım, sadece bura içinde değil, Besi OSB ve Kovancılar OSB içinde aynı şey geçerli, ilimiz Mermercilik Bölgesi Mermer sanayi OSB için de ihtiyaç var.

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   12345 ... 262728   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler