Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Tandoğan'daki EGO arazisinde Pasifik İnşaat projesi
« önceki   123 ... 7980818283   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 80
Misafir dbd

3 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 12:39

bu binalar açılınca o bölgedeki trafik nasıl olacak çok merak ediyorum

Misafir f86

3 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 15:23

Daha onceki sayfalarda bu konuyla ilgili paylasimlar mevcut . Ankaranin ulasim cesitliligi olarak YHT , Metro , banliyo , konya-samsun ve istanbul yolu olarak ana arterler kesişiminde bulunması projenin nekadar dogru bir yer seçimi yaptığını gösteriyor. Ankarada böyle bir alt yapiya sahip baska bir alanda yok. Dünya üzerinde trafik olmayan bir metropol yok. Ankara 6 milyonluk bir metropol.İncek, ümitköy ve Oran gibi alt yapısı olmayan patika yollara sahip yerlesimlerde kurulan onlarca gökdelenlerin ilerde nasıl bir trafik sorununa yol açacağını düsünmek daha dogru olur diye dusunuyorum. İyi forumlar.

Kadir006

3 ay önce - Cum 05 Oca 2018, 15:03

Gokdelenlere ve Cumhuriyet'e muhalif bir ankara yazari var. Arada yazilarini okuyorum.Asagidaki yazida bahsettigi konu hosuna gitmesede benim epey hosuma gitti Tandogan projesindeki gokdelenlerin 100 katli oldugundan bahsetmis. Bu muthis bir haber . Proje sanirim gercekten yapiliyor arkadaslar

Alıntı:
Ankara’da bu vahşi modernlik henüz tam görünür hale gelmemişti. Az kalmış, geçenlerde bir dostum, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin hemen bitişiğine, yani eskiden EGO Genel Müdürlüğü ve şehirlerarası otobüs terminalinin bulunduğu yere yüzer katlı bloklar yapılacağının müjdesini verdi. Bu maksatla devasa çukurlar açılmıştı!

Ne kadar sevindirici değil mi?

Şehrin meydanına dinozor heykeli dikmek ne kadar sevindiriciyse, Ankapark ucubesini, milleti tirilyonluk borçlara batırarak dünyanın en büyük eğlence merkezi olarak yapmak ne ölçüde sevince gark ederse, bu yüz katlı binalar da o kadar sevindirik yapar.

Cumhurbaşkanımız her fırsatta dikey yapılaşmadan yatay yapılaşmaya gecilmesi gerektiğini hatırlatıyor. Kime acaba? Bu sözü kimler yere düşürüyor? Hayır, ayaklar altına alıyor! Ayaklarının altına almakla kalmıyor, üstünde tepiniyor!

Yatay yapılaşma hemen şimdi! Hele de şehir merkezlerinde!

Ankara’nın göbeğine yüz katlı ucubeler dikilmesine karşı tepkimizi ortaya koyalım!

İşin tuhafı, bu projenin görevden uzaklaştırılan eski başkanın devrinde yapılması. Eski başkan gitmek zorunda kaldı ama onun projeleri birileri tarafından bütün vahşetiyle sürdürülüyor.

Peki Ankara’ya olmadık kötülükleri yapan sabık başkan nerelerde?

Şu sıralarda hiç sesi soluğu çıkmıyor. Sanal ortamda bile!

Fakat onun Ankara Büyükşehir Belediye başkanının Sıhhiyedeki lojmanına yerleştiği ve önümüzdeki dönemin siyasetini buradan yöneteceği söyleniyor.

Doğru mu, yanlış mı?

Kulağımıza çalınan bu, yanlışsa birileri düzeltir.

Doğruysa, yeni başkanımız gerekeni yapar herhalde!

Haberin tamamina asagidaki linkten ulasabilirsiniz.

http://m.habervaktim.com/author_article_detail.php?id=83254

Misafir f86

3 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 15:51

Ciddi anlamda kısaldımı bu proje net ve kaynağı olan bir bilgi varmı.

Serdar çiçekli
3 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 16:03

https://reklam_link.com/merkez-ankara-2017-degerl ...oru/558917

54 gibi bir kat mevcut. Bir çok bilgi var pek okumadım açıkçası raporu. Ama pasifik iyi mücadele ediyor. 54 katlı yüksek kule eminim 301 metreyi yakalıcak

Kadir006

3 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 17:09

Simdi raporu biraz inceledim. 56 katda mevcut ve hatta yukaridan gosterir maket resimde eklemisler. Baya yuksek bir bina gorunuyor. Fakat anlamadigim arkadaslar 56 kat 4 metreden olsa 224 metre uzunluk yapar. Hadi bazasi falan diyelim maksimum 260 falan yapar. 301 bana biraz uzak gibi geldi. Istanbuldaki yda sapphire 64 kat 261 metre. Tamam guzel ve uzun bir bina geliyor 200 ustu ama 301 olmayacak sanirim. Ama o bolgeye epey hava katacak

Serdar çiçekli
3 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 17:35

Şuan için öyle görünüyor. Binanın 300 metrenin altında olması projenin asıl teması ve landmark-supertall hikayesini sona erdirmiş olur. Türkiye için sıradan bir toplu
Konut ve ticaret merkezi konumuna düşer. Prestij açısından bir fark yaratamaz. Bizde burdan pasifiğe geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.

branton7
3 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 17:49

Hani yüksek bina yapmak yasaklanacaktı. CB daha geçen gün demedi mi? sakın izin vermeyin .Dikey bina yaptırmayın demedi mi?
Bir yandan dikey mimariye karşıymış gibi tavır takınıp, öte yandan gökdelenlere devam etmek ahlaki sorun yaratmıyor mu?
Ranta karşıyım ama rantı alırım, koy cebime çaktırma hesabı.
İşte Türkiye'nin geldiği siyaset burası. Siyaset çürümüş, kokuşmuş, ahlakı olmayan kişilerin elinde maalesef.

tilsimonline

3 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 19:09

belediye tarafına subasman üstüne çelik konstriksiyon işlerine başlamışlar,nasıl çözmedim nasıl birşey yapılıyorsa

Serdar çiçekli
3 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 20:16

Belediye tarafindaki yuksek bina 176m olucakti sanirim. Bu arada 300m psikolojik bir rakam Türkiye icin neden basaramiyorlar yani 260m ile 300m arasindaki farki anliyamiyorum. Madem olcak 300 olsun. Kesin kural varsa 5 katli olsun . Olay rantsa konut kulelerinden 1 tanesini eksiltsinler. Bu durumlara gelmemizin sebebi Türkiyede gökdelen kavramını şu yüzyılda bile anlayamamiş olmamizdir. Zamaninda binlerce uygulama bu algıyı mahvetti yanlış yerlere 20-30 katlı iğrenç apartmanlari kondurunca. Haklı olarak insanlarda nefret etti. Türkiyede plan adına birşey yok. Şehirlerde merkez kavrami yok tuhaf bir ülkeyiz. Bence şu projeyi adam akıllı yapsınlar Mia ile birleştirsinler. Dahada ankaraya 5 katın üstünde bina yapmasinlar . 5 yaşindaki cocuga herhangi bir City oyunu oynatsan Ankaradan daha başarılı bir performans sergiler. Türkiyede şehircilik konusundaki tek gerçek neyin nereye yapılacagını idrak edemeyen zaadlarla karşı karşıyayız.

sayfa 80
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 7980818283   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet