Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa T2 Tramvay Hattı İnşaat Çalışmaları ve Gelişmeleri (Santral Garaj-Terminal)
« önceki   123 ... 160161162163164   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 161
mustafaguler
2 hafta önce - Sal 02 Oca 2018, 12:17

Sizinle aynı görüşteyim Ufuk bey. İş bilmez veya işine geldiği gibi hareket eden yönetimler olduğu müddetçe yamalı bohçaya mecbur bırakılmaya devam edeceğiz.

Serkan99
2 hafta önce - Sal 02 Oca 2018, 14:33

-Fotoğraflara bakıyorumda....

-3-5 değersiz yöneticinin 3 milyon insanı nasıl bir rezilliğin içine attığını görmek çok acı veriyor...

-Bu nasıl bir plansızlık... Bu nasıl bir rezalet ! Bu nasıl bir Hindistan dan beter görüntüler..

-Bu nasıl bir paranla rezil rüsva olmak ??

-Gerçekten yazık ... Çok yazık ... Ahlar vahlar yazık ....

-5 yaşında çocuğu çağırsan olay çok basit der ve :

-Osmangazi İstasyonu aktarma merkezi şeklinde yerin komple altından terminale metro der...

- 4x4 istanbul yolu +1 +1 yan servis yolları der ...

- Evet olay bu kadar basit arkadaşlar BU KADAR BASİT... ve tekrar yazıklar olsun...

-Tekrar yazıklar olsun.... Ahlarrrr .. Vahlar.....

-Eyyyyy Erdoğan seni severiz (de ) iş işten geçtikten sonra Allah belanızı versin bu ucubeler ne sizi görevden alıyorum demekle olmuyor bu işler ...

-Benim ömrüm ortalama 60 + -

-Bu Bursa 50 sene düzelmez bu hatalarla ... Ben napayım şimdi ... benim ömrümü mahvettiniz ???

süleymanKS
2 hafta önce - Sal 02 Oca 2018, 14:49

Yapılacak en iyi müdahale hazır İstanbul yolunun ortası açılmışken aç-kapa tünel yöntemi ile bu projeyi yerin altına almak olacaktır. Şu saatten sonra başka bir seçenek yok. Ya başladığı gibi devam edip Bursa'nın 50 yılının içine edilecek yada borç harç kaynak oluşturulup yer altına alınacak.

Misafir 563

2 hafta önce - Cum 05 Oca 2018, 18:27

Ey Bursa'yı yönetenler! Açın büyükşehir tv den yalova yolunu da daha şimdiden ambulansların nasıl trafiğe takıldığını görün. Ne canların o trafikte can vereceğini ve plansızlığınızı öngörüsüzlüğünüzü düşünün. Emniyet şeritsiz yollarınızı, 5 şeridi 2 şeride düşürdüğünüzü izleyip gururlanın.

serdarkoc 1326
2 hafta önce - Cmt 06 Oca 2018, 02:50

Bence bu proje şu şekilde daha uygun olurdu: Metro hattı Osmangazi veya Şehreküstü istasyonundan yer altından başlar. Gençosman'ın birkaç yüz metre kuzeyinden yerüstüne çıkar ve köprü üzerinden Terminale kadar devam eder(Gençosman'daki kot farkı tünelden köprüye çıkışa uygun). Terminale köprü ile girer. Ben İstanbul'daki sıkıcı yeraltı yolculuklarını biliyorum. Terminale gelen yolcular havadan Bursa'yı seyrederek tünelin sıkıcılığını içermeyen keyifli bir yolculuk yapar. Köprü tünelin sağladığı yer kazanma avantajını sağlar.(Refüje geniş tek ayak konularak). Köprü tünelden daha ucuza malolur. Köprü ve üzerinde yapılacak istasyonlar kente modern bir görünüm katar. Yalova yolu iki yerde akarsu ile kesiliyor. buralardan tünelin geçirilmesi hem zor hem de su izolasyonu sorun olur. Terminal girişine yapılan tünelin yalova yolu tarafındaki ucu biraz masrafla terminale Bursa yönünden karayolu giriş tüneli haline getirilip değerlendirilebilir.

UfukRaifoğlu
2 hafta önce - Cmt 06 Oca 2018, 11:08

Alıntı:
Yalova yolu iki yerde akarsu ile kesiliyor. buralardan tünelin geçirilmesi hem zor hem de su izolasyonu sorun olur

Buradan sonrasını okumadım.

Misafir 1c2

2 hafta önce - Cmt 06 Oca 2018, 13:40

Hala daha suyun geçtiği yerden tünel olmaz,tren geçmez diye düşünenleri görüyorum ve de diyorum ki biz hangi teknoloji çağındayız diye?İskandinav ülkeleri (isveç,norveç) resmen suyla iç içe,adalar üzerinde yaşıyorlar ama kaç sene evvel metrolarını döşemişler.Hadi belki o kadarını bilemedin yanı başında daha birkaç yıl önce İstanbul'da denizin dibinden marmaray geçti bundan da mı haberiniz yok?Uzun lafın kısası hizmete girdikten sonra belki 15 belki 20 belki de 30 sene sonra sökülüp atılacak olan bu ölü yatırımın maliyeti yöneticilerimizin biolarına altın varaklarla yazılacaktır.Tabii bunun hesabını sormayan ve de hakettiğini bulan Bursa halkı da...

Misafir 42f

2 hafta önce - Cmt 06 Oca 2018, 14:23

Ferah hava almak isteyen Uludağ’a çıksın İstanbul caddesine değil.Yorum yapmak için yorum yapılmış.

serdarkoc 1326
2 hafta önce - Cmt 06 Oca 2018, 14:30

Ben suyun altından tünel geçirilemez demedim. Zahmetli ve masraflı olur, değmez dedim. Tünelle köprünün ulaşım kalitesi bakımından hiç bir farkı yok. Tünel yer işgal etmiyor. Köprünün de sadece ayakları yer işgal ediyor. Oda refüje sığıyor zaten. Bazı arkadaşların tünel sevgisini de anlayabilmiş değilim. Tünelde lambalardan başka hiç bir şey göremiyorsun. fakat köprü üzerinden giderken şehri seyredebiliyorsun.

UfukRaifoğlu
2 hafta önce - Cmt 06 Oca 2018, 14:53

Hangi şehri seyredeceksin.Egzos ve oto kiliflarına başka baka gidersin.Ne harika değil mi?

sayfa 161
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 160161162163164   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara