Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
tolginho

4 yıl önce - Pzr 04 Ağu 2013, 02:22

Tellerin yer altına alınması her zaman doğru olmuyor. Örneğin Japonya'da depremler çok sık ve şiddetli olduğu için yer üstünde esnek şekilde bırakılması uygulaması var. Tabi elektrik Japonya'da bizden çok çok daha önemli. En kısa kesinti bile teknoloji endeksli Japon ekonomisini etkiler.

Efe Elaldı

4 yıl önce - Pzr 04 Ağu 2013, 23:43

valla bursada her yer direk lodoslu havalarda elektirik kesintisi oluyor caddeler karanlık bunlar çok önemli şeyler bir şehir için caddeler aydınlık ve estetik olmalı elektirikler kesilmemeli mümkün olduğunca özellikle şehir merkezinde beton direklerin tamamının kaldırılıp yerine modern aydınlatma direkleri dikilmeli çalışmalar artarak sürmeli

Efe Elaldı

6 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 18:41

başlığı 8 yıl önce açmışım hala tellerin yerin altına alınmadığı dolu cadde ve sokak var ana caddelerde bile daha yeni alınanlar var kentsel dönüşümle beraber tüm bursa caddeleri sağlıklı bi yapıya kavuşturulmalı başlığı ana sayfada görünce yazayım dedim yetkililer en azından ana caddlerde bu işi bitirmeliler artık

murat159357
6 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 14:09

Hakari bu haldeyken bursa hala ķöy goruntusnde

deger35
6 ay önce - Pzr 07 Oca 2018, 01:39

valla istanbul beşiktaş ta bile bu direkler varken varın gerisini siz düşünün kaç kere belediyeye yazdım ama yok nafile

Misafir 0f6

6 ay önce - Pzr 07 Oca 2018, 11:29

Geçenlerde Gençosman tarafında bir arkadaşıma gittim. Heryer kazılıydı. Fiber felan mı döşeniyor diye sordum arkadaşa, hayır elektrik telleri yer altına alınıyor dedi. Mahalle araları da olsa çarpık bir kentleşme olsa da elektrik tellerinin yer altına alınması görüntü kirliliğini azaltmış. Umarım bütün ilde benzer uygulama yaygınlaşır.

sinan_ada
6 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 01:47

Ankara yolu alti dedigimiz mahallede oturuyorum kogukcinar mahallesi ve selamet gulbahce mahallelerinde sadece demir direklerin yerine beton direkler dikilip teller tek yerde kalin sekilde yeniden degistirildi

Cüneyt5316

6 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 22:33

Bence bu çözüm olmamalı. Çünkü o dediğiniz mahallelerde sokaklar çok dar ve herhangi bir kablo kopmasında sokaklarda oynayan çocuklar için tehlike arz edebilir. Bence direk yer altına alınmalı.

Efe Elaldı

4 hafta önce - Çrş 20 Hzr 2018, 20:34

bazı mahallerde ilk baş kentsel dönüşüm yapılmalı sonrada alt yapı ve elektirik sistemi yenilenmeli Bursada ana arterlerde ışıklandırma kaldırım ve asfalt yenilemesi yapılması gerektiğini uzun yıllar önce söylemiştim hala bi hareket yok bursaya gelen yöneticilerin hepsi sınıfta kalmıştır bu konuda vizyon 0 maalesef

alttaki foto diyarbakırdan hiç vizyon yoksa şurdan biraz örnek alın bursa ana arterlerinin hepsinin görüntüsü böyle olmalı düzenli güzel ışıklandırma direkleri dikilmiş kaldırımı düzenli asfaltı düzenli ama nerde

(+)

Misafir a44

4 hafta önce - Çrş 20 Hzr 2018, 20:48

Toki nin yaptığı dağ başında boş alan olan bir yerin fotoğrafını tüm diyarbakır gibi göstermek de komik yani. Siz gidin RTE bulvarini da çekin aynı şeyi söylersiniz.

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet