Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 981
evsakini
4 ay önce - Sal 19 Arl 2017, 20:00

Sayın Nblokcu komşum, 1.000 TL’yi sanırım büyük çoğunluk ödemeyecek. Ben ödemicem, Tavsiyem sizin de ödememeniz.

Duktora
4 ay önce - Sal 19 Arl 2017, 20:58

Doğalgaz faturası neden tüm dairelerin aynı, biri anlatabilir mi?

savasekiz
4 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 09:25

Arkadaşlar,

YDA Park Avenue Twin'den ev almayı düşünüyorum. Fakat, yorumlarınız pek içimi açmadı . Şunları sormak istiyorum:

1. Twin inşaatı tam olarak nerede kalıyor. Bildiğim kadarıyla, Macunköy metroya daha yakın fakat tam olarak haritada gösterebilecek olan var mı?
2. Halihazırda oturan arkadaşlar site aidatı ne kadar ödüyor ve ortalama yakıt ne kadar ödüyorsunuz?
3. Herkes ekstra ödemelerden bahsetmiş. Evi almaya karar verirsem nelere hazırlıklı olmalıyım? Ekstra neler ödediniz?
4. Sözleşme imzalarken dikkat etmem gereken bir husus var mı?

Şimdiden teşekkür ederim.

picco_z
4 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 10:50

Park Avenue Twin Macunköy durağının ASELSAN çıkışında yani metroya koşarak 10 saniye falan

Nblokcu
4 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 13:06

Ben durumumdan dolayı 1000 Tl yi ödemedim. Ancak görevli kişi icraya verdiklerini, vereceklerini söylüyor.Sanırım bu işten kurtuluş yok.
Bana göre Twin blokların YDA ile ilgisi yok.O tamamen ayrı proje.

savasekiz
4 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 14:17

YDA projesindeki tüm olanaklardan yararlanabilecekmiş ve bu siteye bağlı olacakmış.

asa1973
4 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 17:40

Ben de siteden ev bakıyorum ama Ne olanak var ki karşı taraf da faydalansın? Sitenin içinde aidata dahil havuzu geçtim fitnes merkezi bile yok. Siteyi beğeniyorum yanlış anlaşılmasın ancak aidat yüksek olunca insan ister istemez diğer yerlerle mukayese ediyor. Sonradan aklıma geldi Metroya özel servis var...Acaba yönetim değiştiği zaman servis hizmeti kalkabilir mi ? Fikri olan var mı acaba ?

picco_z
3 ay önce - Pzr 24 Arl 2017, 17:21

(+)

Yardım sever
3 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 01:07
YDA nın İPLİĞİ

YDA dan ev alacaklar 50 defa düşünmenizi tavsiye ediyorum. Adamlar o kadar çakal ki anlatamam:
1- Sözleşmede sizi köle haline getirecek maddeler var.
2- Yönetimi kendim yapacağım diyor. Buradan büyük rant sağlıyor.
3- Fahiş aidatlar var ve henüz peyjaz alanı bitmedi.
4- Giderlerde alınan birçok malzeme ve hizmet paravan şirketler üzerinden yapılıyor. Fiyatlar malum 4 katı oluyor.
5- Doğru dürüst adresi bile olmayan paravan firmalardan hizmet adı altında bir sürü paralar ödeniyor.
6- Çalışan sayısı örneğin 5 se bu rakam kağıt üstünde 15 gösteriliyor. Aradaki para cukka.
7- Sitenin havuzu ve fitness i falan yok, buraların tamamı kendine ait ve kira alıyor. Sen 2500 ün üzerinde para ödersen yararlanıyorsun.
8- Ortak alanda iki tane büyükçe alanı dahi kendine almış birini kreşe kiraya vermiş diğerini yönetim adı altında tüm mobilya ve masraflarını siyiteye yüklüyor.
9- Kreş alanının önü ortak alan (büyük bir alan) ve kreşe tahsis etmiş oradaki alanın kirasını siteye vermiyor.
10- Çoğu dairesi sözleşmede yazılan m2 den küçük ölçmeden almayın.
11- 290000 tl ye yol süpürme aracı almış , bunu sana aldırıyor ama araçlar yollarda park ettiği için bu aracın süpürme işi yaptığını gören yok. Sadece siteye ait olmayan kendi satış ofisinin ve diğer işine gelen yerlerin önünü süpürüyor. Site sakinlerinin parası ile işe yaramayan bir araç alınmış.
12- Batmış olan cityincity adındaki firmayı almış kendi elemanlarını oturtmuş ve hepsinden azar işiterek köleliğe devam ediyorsun. Yani paranla rezil oluyorsun.
13- Siteye birsürü reklam alınıyor ama o paralar nedense ortada yok.
14- Peyzaj alanını senin paran ile oluşturuyor, satamadığı dairelerin ısı ve aidatını ödemiyor.
15- Daha çooook şey var . Başına büyük belayı aldı. Melih de gitti, yeni başkan hesabını soracak az kaldı....

murat_2000
3 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 09:51

Evet YDA ile birçok kötü şey yazabiliriz, birçok konuda kötü niyetli hareket ediyorlar ve ev sahiplerini yok sayıyorlar, maddi anlamda da can sıkıcı şeyler yapıyorlar ve beni de çok sinirlendirdiler özellikle sözleşme imzalandıktan sonra ve taşınma sürecinde ama yapılan eleştiriler de biraz abartılıyor. Çoğu boş ve saçma sırf laf olsun diye yapılan eleştiriler. Bunlardan bir tanesi de aidat. Bence aidat çok iyi, beklentimin altında diyebilirim. Hatta aidatı düşürelim diye anket yapılsa ben karşı çıkarım, sonuçta iyi bir hizmet sunuluyor ve hizmetin iyi olması benim evimin değerini arttırır. Belki aidat 100 tl de yapılabilir ama o zaman yaşanacak aksaklıkları düşünemiyorum bile, bu da benim evimin değerini düşürecektir. Yani 280 yerine 100 lira vermek benim 750bin tl olan evimin değerini belki 600bine düşürebilir, o yüzden aslında 100tl 280tl'den daha pahalı olabilir.

Ayrıca aidatı yüksek bulanların buradan ev almaması da site için güzel bir şey. 280 TL aidatı yüksek bulan insanları sitenin genel komşu profili açısından da olumlu bulmuyorum. Bu yazdığıma tepki gelecek biraz ama anlayan anlamıştır demek istediğimi. Genel olarak komşularımızdan ben çok memnunum, saygılı düzgün insanlarla karşılaşıyorum genelde ama yaklaşık 2000 konutlu yerde her türlü insan olur, arada olumsuz örnekler de var, bunlar işte bu aidata kafayı takan insanlarla aynı kişiler sanırım. O yüzden, aidatı az bulan insanlar umarım buradan ev almazlar, aldılarsa da satarlar.

Benzer şekilde insanların fitness'ı da bedava olmasını istemelerini de anlayamıyorum. En saçma eleştiri diyebilirim. Bedava olsa orası ne olur hiç düşünen var mı ? Bir defa mevcut aidatların en az %30 artması lazım, bununla beraber geliri sabitlenen fitness merkezinin gelir kaygısı da kalmayacağı için kendini salar ve iyice kötü bir yer olur ve hizmet felan iyice biter orada. Ben şu anda üye değilim, ileride olabilirim, ama fiyat olarak bu şekilde paralı olmasını tercih ederim. Açık konuşayım zengin değilim ama eğer bedava olsa gider başka yere üye olurdum. İnsanlar dalga geçecekler bu söylediğimle bedava varken niye para veriyorsun diye ama bu söylediğimi anlayamayacak insanlara da ne desem derdimi anlatamam zaten.

Ev fiyatlarına da yüksek diyen arkadaşlar var. Dairelerin hepsi satılsın bu fiyatlara da bulamazsınız merak etmeyin. Ankara'da bu fiyatlarda güzel ve yeni bir sitede alabileceğiniz başka yer var mı çok merak ediyorum. Belki vardır ama biz çok baktık bulamadık. Hiçbir özelliği olmayan basit apartman dairelerine saçma sapan uçuk fiyatlar isteniliyor, evet rakamlar yüksek bunu kabul ediyorum ama söylemek istediğim piyasa koşullarına göre makul. Fiyat dediğiniz şey de zaten bu değil mi piyasa koşulları.

Bunun dışında ben genel olarak keyifle oturuyorum. İyiki buradan ev almışım taşınmışım diyorum. Güzel komşularla da tanıştık, ileride daha iyi ilişkilerimiz de olacak inşallah, çocuklarımız için de güzel bir yaşam alanımız olacak. Arada buraya gelip bakıyorum ne var ne yok her geldiğimde ne kadar saçma şeyler yazılmış deyip boşa zaman harcadığımı düşünüp çıkıyorum. Bundan bir sene önce de aidat tartışılıyordu hala aynı şeyler. Geçen sene ama düğün salonu köprü vs tartışılıyordu onlar geçmiş herhalde ama çok büyük problemdi millet ortalığı ayağa kaldırıyordu insanlar burada. Ne oldu ? O yüzden söylüyorum boşu boşuna saçma sapan şeylerle uğraşmaya gerek yok, varsa işimize yarayacak güzel konular bilgi paylaşımları onları tartışalım lütfen.

sayfa 981
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet