Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 403
Misafir 4ee

1 ay önce - Pts 25 Arl 2017, 00:33

Kendisi de pek iddialı konuşmuyor zaten yol su falan diyor, bir de kalpleri kazanıcaz diyor, yani seçimlere kadar vatandaşa şirin gözükme oy isteme falan. Ama anlayamadıkları Edip Uğur Balıkesir'de çıtayı çok yükseltti. Hedefler, projeler gerçekten büyüktü ve bu şehir bunlara hasret. Büyük hedefler büyük projeler olmadan seçim de oy da zor artık.

Afacan Bartu
1 ay önce - Pts 25 Arl 2017, 05:05

Merkeze dalçıklar gelcek dedi bakalım yapacak mı

Misafir 5cc

4 hafta önce - Pts 25 Arl 2017, 12:17

Yol, su zaten senin asli görevin, yapmakla yükümlüsün. Üstüne ne koyacaksın ondan bahsetsene. Şehrin hiç mi sorunu yok. Kentsel dönüşümden ne haber, deprem bağıra bağıra geliyor. Şehirde binlerce bina 2000 öncesi, yönetmeliğe uygun olmayan riskli yapı. Binlerce hayat tehlikede. Madem ki önce insan diyorsunuz, o zaman insanınızın canını da koruyun. İnsanınızın taleplerine kulak verin, trafik sorununu, konut sorununu, şehrin 3 caddaye sıkışıklığını çözün. Ya da ne zaman nasıl çözeceksiniz onu anlatın, asfaltı, suyu geçin, onlar 30 sene öncenin popüler hizmetleri.Misafir d51

3 hafta önce - Pts 01 Oca 2018, 22:35

Sizce Yarın Kapalı Bölge İçin Neler Olabilirir Bir gelişme Olurmu TOKİ taraflarına

ahmet sert
2 hafta önce - Pts 08 Oca 2018, 18:06

Alıntı:

"Balıkesir Kuzu Eti"ne coğrafi işaret

"

Balıkesir Kuzu Eti"ne coğrafi işaret verildi. Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı yaptığı açıklamada, "Alınan bu coğrafi işaretle hem üreticilerimiz daha fazla kazanç hem de tüketici gerçek Balıkesir kuzusu etine sağlıklı bir şekilde ulaşacak" dedi.
Balıkesir Ticaret Borsası'nın girişimleri sonucunda "Balıkesir Kuzu Eti"ne coğrafi işaret alındı.

"Balıkesir Kuzu Eti" coğrafi işareti, Balıkesir Ticaret Borsası'nın 28 Aralık 2016'da yaptığı başvurunun 23 Haziran'da Türk Patent ve Marka Kurumu resmi bülteninde yayınlanması ve 6 aylık askı sürecinin ardından 2 Ocak'ta 314 tescil numarasıyla Borsa adına tescil edildi.

Balıkesir merkez ve ilçelerinde yetiştirilen merinos ve kıvırcık melezi koyunların 125-135 günlük ve ortalama 40-45 kilogram canlı ağırlığa ulaşmasıyla elde edilen Balıkesir kuzusu TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Laboratuvarlarında "ISO 4121 Skalalar ile Kalite Değerlendirmesi" yöntemiyle test edildi. Bu analizlerde Balıkesir kuzusunun tadı, kokusu ve lezzeti testten geçirildi, renk parametreleri ve kimyasal özellikleri tespit edildi.

Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula, yaptığı açıklamada, 3 yıldır çok titiz çalıştıklarını söyledi.

Kula, çok zor bir süreci başarıyla tamamladıklarını belirterek, "Balıkesir kuzusunun coğrafi işaret alması Türkiye'de bir ilk özelliği taşıyor. Daha önce bu şekilde kırmızı ete alınmış bir coğrafi işaret yok. Alınan bu coğrafi işaretle hem üreticilerimiz daha fazla kazanç elde edecek hem de tüketici gerçek Balıkesir kuzusu etine sağlıklı bir şekilde ulaşacak" ifadesini kullandı.

"1 SENE SONRA DEVREYE GİRECEK"

Balıkesir kuzusunun doğumdan sonra kulak küpesi takılarak, kayıt altına alınacağını aktaran Kula, şunları kaydetti:

"Balıkesir kuzusu, ruhsatlı kesimhanelerde kontrol edilerek kesilecek, karkas üzerine coğrafi işaret logolu barkot etiketlenecek ve borsamızca yetkilendirilerek siteme dahil edilen ve 'Balıkesir kuzu eti' ve mamulü satmaya hak kazanan market, süper market, kasap, restoran zincirinde kontrollü olarak tüketiciye ulaşacaktır.
Ben bu sayede gerçek 'Balıkesir Kuzu Eti'nin, tüketiciye güvenle ulaşacağını, coğrafi işaret kullanım belgesi olan, üretici, kesimhane, market, kasap ve restoran kazançlarının artacağını düşünüyorum. 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren, altyapısı kurularak devreye girecek Balıkesir kuzu eti coğrafi işaretli üretim sisteminin Balıkesir için, üretici, kesimhane, ticarethane ve tüketicilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum."

https://www.ntv.com.tr/turkiye/balikesir-kuzu-eti ...G0UMfvoYBgBalıkesir etinin kalitesi sözde kalmadı, fiili olarak da tescillenmiş oldu.sayfa 403
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler