Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı

Güçlü bir Türkiye için Profesyonel Ordu'ya Geçilmeli mi ?
Evet Kesinlikle. Ülkemizin geleceği için geçilmeli. 76.0%  76.0%  [19]
Hayır Askerlik süresi az bile. 8.0%  8.0%  [2]
Aynen bu şekilde devam , Bedelli Yasası kalıcı olarak çıkmalı. 16.0%  16.0%  [4]
Toplam Oy : 25

Emirhan35
8 ay önce - Sal 09 May 2017, 14:00
TSK Profesyonel Ordu'ya Geçiş Yapmalı mı ?


TSK'nın yeniden yapılanması gerekliliği bir süredir gündemde. Zorunlu Askerliğin kaldırılması , Tek Tip Askerlik ve Paralı Askerlik bunların hepsi Profesyonel bir Ordu için atılacak ilk adımların temeli. Siz ne düşünüyorsunuz peki bu konuda arkadaşlar ? Zorunlu Askerlik tamamen kaldırılıp Profesyonel Ordu'ya geçilmeli mi

Cemoli D18
8 ay önce - Sal 09 May 2017, 14:10

TSK zaten prof. orduya geçiş adımlarını attı.
Mevcut hükümet ile bu adımlar daha sıklaştı.

Sözleşmeli personel
Uzman erbaş (Uzman çavuş)
Astsubay
Subay
General

Bu grubun tamamı profesyonelce bu işi yapmaktadır.


Osman_as

8 ay önce - Sal 09 May 2017, 14:17

Bedelli askerlik rezaletini bitirecekse geçilsin tabi. Ama biraz askerlik iyidir, erkeğe değer katar. Hiç bi delikanlının bundan mahrum kalmasını istemem.

Türkiye ona buna değil akıl sistemine geçmeli. Gerisi kendiliğinden gelecek...Koray C.

8 ay önce - Sal 09 May 2017, 14:22

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=93419
buna benzer bir başlık vardı sanki ?


Emirhan35
8 ay önce - Sal 09 May 2017, 14:30

Osman bey değerli yorumunuz için Teşekkürler Eğer Ordumuz Profesyonel Orduya geçiş yaparsa hem şimdiki gibi Askere ihtiyaç kalmayacak. Hemde Her sene Milyonlarca lira Devletimizin kasasında kalacak. Buda inşAllah bize Yeni Otobanlar , Yollar , Köprüler gibi Yatırımlarla geri dönecek. Eğer Tek Tip Askerlik olursa zaten Bedelli tarihe gömülür Herkes 3 Ay Temel Silah Eğitimi , Savaş Anında nasıl davranılması gerektiği gibi bilgileri gittiği birlikte öğrenip 3 ay sonunda Teskeresini alacak. Devam etmek isteyenler eğer TSK'nın şartlarına uyuyorsa Paralı Asker olarak TSK ile sözleşme imzalayacak ve Emekli olana kadar Askeriyede iyi bir şekilde Eğitim alıp hayatına Profesyonel Asker olarak devam edecek. Tek Tip Askerlik kanunu gelirse bu dediklerim olacak. Bedelli çıkarsa cebinde parası olan vatandaş sevinecek sadeceEmirhan35
8 ay önce - Sal 09 May 2017, 14:39

Alıntı:
buna benzer bir başlık vardı sanki ?
Koray bey başlığı açmadan önce arattım ama bulamadım malesef bu tür bir konu Ayrıca değerli üyelerimizin görüşlerini öğrenmek için birde Oylama ekledim başlığa. Umarım faydalı bir konu olmuştur.

Misafir 264

2 hafta önce - Pts 01 Oca 2018, 18:47

TONLARCA AT ETİNİN BULUNMASIYLA GÜNDEME GELEN TSK'DA YENİ SKANDAL.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bozuk et ve at eti satıldığı iddiaları gündemdeki sıcaklığını korurken, bir skandal iddiayı da CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin gündeme getirdi. Yeni skandalın konusunu ihale ile alınan zeytinyağları oluşturuyor...
Tonlarca at etinin bulunmasıyla gündeme gelen TSK'da yeni skandal!
31 Aralık 2017 Pazar 18:40

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bozuk et ve at eti satıldığı iddiaları gündemdeki sıcaklığını korurken, bir skandal iddiayı da CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin gündeme getirdi.

Tekin, Milli Savunma Bakanlığı Tedarik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 8 ay önce ihale ile alınan ve birliklere dağıtılan Riviera Zeytinyağı’nda küspe yağının olup olmadığını Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’ye sordu.

'ANALİZ SONUÇLARI OLDUKÇA VAHİM'
Askeri birliklerde kullanılmak üzere 8 ay önce Milli Savunma Bakanlığı Tedarik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Bin 100 Ton Riviera Zeytinyağı İhalesinin yapıldığını, sağlık şikâyetlerinin ardından bu yağların Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı laboratuvarlarında incelendiğini, çıkan sonuçların ise çok vahim olduğunu söyleyen Tekin, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı laboratuvarlarında analiz edilen yağlarda küspe yağı çıktığı iddiaları var. Bu konunun aydınlatılması gerekmektedir.


Yazik yahu. At eti satanlarda hic ceza almadi.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET