Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya - Proje Önerileri
« önceki   123 ... 282930   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 29
Alperbatuhan
11 ay önce - Pts 20 Ksm 2017, 08:14

Konya şehir merkezi diğer illerin 4 5 katı daha yeşil. Kurak diye diye heryeri ağaca boğdular

42 ÖNDER FAHRİ

10 ay önce - Prş 30 Ksm 2017, 14:00

Alıntı:
Bir diğer hususta Meram'da bulunan askeri bölgenin şehir dışına taşınacağı, orada ki arsa ile ilgili Sinpaş, EmlakGYO, Demir grup gibi firmaların proje hazırlığında olduğu söyleniyor, Meram Deresi ıslahı ve çevre düzenlemesi ile birlikte, nitelikli ve butik konut projeleri ile MERAM markası ve imajı yeniden canlanabilir.


Oraya yapılacak bir beton yığını proje Meram markasını canlandırmayacaktır, tam aksine bunun yapılması, Meram Bağları, Tarihi Yeşil Meram bağları markası ve Konya şehri için büyük darbe olacaktır. Meram Bağları diğer şehirlerdeki herhangi bir bölge ile karıştırılmamalıdır. Meram Bağları sıradan bir yer değildir, Konya için çok önemlidir. Konya şehrinin sayılı sulak ve bağlık bölgesi olarak Meram, Konya'nın yeşillik, oksijen deposu, ve aynı zamanda Konyalılar için de en büyük moral deposudur. Ayrıca ülkemizdeki metropoller içerisinde de başka bir benzeri yoktur Meram bağlarının. Meram Bağları yok edildiğinde ve çok katlı yapılaşma ve betonlaşmaya maruz bırakıldığında bu, Konya'nın yeşilinin, sulak alanının ve en önemlisi de moralinin yok edilmesi anlamına gelir. Bu bölge çok katlı yapılaşmaya maruz bırakılırsa bu büyük beton bloklar Meram bağlarının her yerinden görülecek ve Meram'ın bağlık, yeşil ve doğal alan imajını ortadan kaldıracaktır. Bu da tarihi Meram bağları bölgesinin ortadan kalkması ve sıradan beton şehre dönüşmesi manasına gelir. Bu sebeptendir ki bu bölge ve Konyamız için yapılacak en doğru iş, bu bölgenin sulama kanalları ile sulak hale getirilerek Meram Bağları'na dahil edilmesi ve betonlaşmadan uzak ve sulak, muhteşem bir turistik projeyle Konyamız turizmine kazandırılması olacaktır. Bu yapıldığı taktirde Hızla betonlaşan Konya metropolü için bir hayat öpücüğü olacak ve Konya yeşili ve turizmi için büyük bir kazanım olacaktır.


Misafir 0f8

10 ay önce - Prş 30 Ksm 2017, 19:52

Eski Atatürk stadyumu yerine bence Büyükşehir Belediyesi'ne ait büyük bir bina yapsınlar hem de gelecek adına iyi bir adım olur. Yani her yer park zaten arkadaşlar, şehrin her yerinde parklar var ve ben bir Antepli olarak sizin parklarınıza hayranım. Fazlaca parkınız varMisafir 02c

10 ay önce - Prş 30 Ksm 2017, 23:31

Merhaba Önder Fahri bey,
Galiba yanlış anlaşıldı, bölge zaten bildiğim kadarıyla sit alanı, butik konut projeden kastım beton bloklar değil, İstanbul-Kemerburgaz / Göktürk (Belgrad ormanları civarı) Kemer Country, Zekeriyaköy-Ormanada ,Beykoz vs bölgelerindekine benzer projeler . bu şekilde nitelikli ve daha düzenli yeşil alan oluşacağı gibi kaliteli mimari ve projelerle kentin marka değeri artırılmış olur.
iyi akşamlar dilerim.
Hayırlı cumalar.


konyAŞK
10 ay önce - Çrş 13 Arl 2017, 23:14

Konyada bir yandan yeşil alanların artması (küçük parklar ile değil yapılacaksa harbi büyük ve ağaç sayısı fazla parklar ile (şehir içinde )

Toptancılar çarşısının şehir dışına taşınması ve oraya güzel büyük bir park yapılması (zaten öneri vardı basınada yansıdı)

ve eski stadyumun yıkılıp yerine Konyanın en büyük meydanı ve anıtın yapılması lazım bence


konyAŞK
10 ay önce - Çrş 13 Arl 2017, 23:24

stadyum yerine evet büyük (ama büyük yani artık belediye anti yüksek bina fikrinden kurtulmalı oraya büyük ve modern bir belediye binası yapılıp çevre düzenlemesiyle o bölge yeni bir hal alabilir eski belediye binası yerine büyük simge olacak ( bence çift başlı kartal yapılmalı zaten semazen ve mevlana tanınıyor) anıt yapılabilir...Serkan Berk
10 ay önce - Cum 15 Arl 2017, 03:49
Euro 2024 alınırsa, acilen


Organize Sanayi > Havalimanı > Novada Outlet > Otogar > M1 AVM > Stadyum > Hobi Bahçesi > Selahattin Eyyübi
Tramvay Hattına başlanmalı...


konyAŞK
9 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 16:38

bu belediyenin yapacağı birşey değil, ama konyanın ihtiyacı artık merkezi taraflara modern ve sosyal alanlar kazandırılmasıdır...

mesela bursada bile yatırımlar sosyal alanlar ve rezidans üzerine yapılıyor. Yatırımcılar hem siluet geliştirmesine ve şehri modernleştirmesine bakıyor.

konyadaki yatırımcı evi alsınlarda şekil şemal önemli değil yapısında

bursadaki bu yatırım gibi konya merkeze 1 tane yapılsa turist, hem tarihi güzellikleri hemde modernleşmeyi görür...

birtek kule site var etrafıda sanki büyükşehir değilde ilçe belediyesi gibi. 23 katlı modern olmayan binalar var...

İNŞALLAH KONYAMIZ DAHA FAZLA GELİŞİR. HAKETTİĞİ NOKTAYA GELİRdream1988
9 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 17:35

Alıntı:
mesela bursada bile yatırımlar sosyal alanlar ve rezidans üzerine yapılıyor. Yatırımcılar hem siluet geliştirmesine ve şehri modernleştirmesine bakıyor.


Kardeş yorumuna katılıyorum fakat Bursa'da bile ne demek oluyor? Hakkari ilinden mi bahsediyorsun? Bursa Türkiye'nin 4. büyük şehri tabiyki bu ve benzeri birçok yatırım olmalı.

Alıntı:
bursadaki bu yatırım gibi konya merkeze 1 tane yapılsa turist, hem tarihi güzellikleri hemde modernleşmeyi görür...


Benim görüşüm zaten Türkiye'nin en büyük yüz ölçümüne sahip ve düz bir araziye sahip şehirsiniz. Bursa gibi dağ yamacına kurulu bir şehir değil ki yüksek katlı yapılaşmaya mecbur olasınız. Konya düzenli planlamayla en fazla 15-20 katlı yapılaşmaya ama Central Balat Bursa projesi benzeri rezidanslarla örnek bir şehir olabilir. İğrenç kişiliksiz gökdelenlerle güzelim düz şehrinizi kirletmeyin. Gökdelen yapılacaksa tek bir noktada yapın ki Türkiye'ye planlamasıyla örnek olsun Konya


Misafir e9b

9 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 15:04

Mevlana Caddesinin acilen düzenlenmesi gerekiyor , şuan ki hali çok karışık araba , yaya, bisiklet, tramvay ...ne ararsan var...Konya,mıza yakışmıyor...sayfa 29
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 282930   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET