Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Misafir 5f5

9 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 15:38

Yenimahalle çarşı içinde Seyran Sineması vardı. Son oynattığı film Tele Kızlar dı. Sonra düğün salonu oldu. 90larda yıkıldı. 10 yıldan uzun süre boş arsa olarak kaldı. Şimdi yerinde BİM var.

Misafir 4f2

9 ay önce - Cum 12 Oca 2018, 09:17

Cebeci'de Sun Sineması kapanıp İnci Sineması'na mı dönüşmüştü acaba ? Şimdi yerinde öğrenci yurdu var . Ben eski Cebeci'liyim ama unuttum doğrusu . Akün ve Arı en güzel sinema salonlarıydı .

Misafir 9ba

9 ay önce - Pts 22 Oca 2018, 01:48

Bir sinama ismini göremedim,yenidoğan semtinde şimdi yerinde milli müdafa ilk okulu var sanıyorum.yılkanlar açık hava sineması çocukluğumda gitmiştim.

Misafir 8bf

6 ay önce - Sal 03 Nis 2018, 11:33

çinçin bağları çalışkanlar mahalesinde açık hava sinaması ismi safa sinaması v e bahar açık hava sinaması vardı

Misafir b5d

5 ay önce - Pts 30 Nis 2018, 12:47

Bir sinama ismini göremedim,yenidoğan semtinde şimdi yerinde milli müdafa ilk okulu var sanıyorum.yılkanlar açık hava sineması çocukluğumda gitmiştim.
Bİ MİSAFİR ARKADAŞ YAZMIŞ YILKANLAR SİNEMASI 1974 ÜN SONUNDA KAPANDI,SAHİBİDE YAŞLI Bİ AMCAYDI,EN SON ETFAYİ MEYDANINDA ÇAY OCAĞI İŞLETİYORDU ÖLMÜŞ OLABİLİR,YILKANLAR SİNEMASININ AZ İLERİSİNDE ÇİNÇİNE DOĞRU BAHAR VE SEFA SİNEMALARI VARDI,YENİDOĞANDA YÜKSEL,ZAFER AÇIK HAVA SİNEMALARI EMEK ,ÖRNEKDOĞAN,DIŞKAPIDA NUR,ATLAS KAPALI,ŞAN,İSKİTLER AÇIK HAVA SİNEMALARI VARDI,YILKANLAR SİNEMASININ SESİ VE GÖRÜNTÜSÜNÜ MAHALLEDEN ÇOK NET DUYAR VE SEYREDERDİK,12-13 YAŞLARINDA ÇOCUĞUM VE OKULDAN SONRALARI AYAKKABI BOYUYORDUM HAÇLIĞIMI ÇIKARMAK İÇİN,YIL 1977 BENTDERESİNDE YILMAZ DURU KENDİ YÖNETİMİNDE MEYDAN KÖPEĞİ İSİMLİ FİLİMİNİN İKİNCİ VERSİYONU OLAN KÜKREYEN ASLANI ÇEKİYORDU,BİZDE TABİ BÜYÜK Bİ HEYECANLA ÇEKİMLERİ İZLEMİŞTİK,İLK SİNEMA MERAKI BURDAN BAŞLADI,YİNE 1977 NİN ORTALARINDA BABAMDAN ARAKLADIĞIM İKİBUÇUK LİRAYLA DENİZCİLER CADDESİNDEKİ YENİ SİNEMAYA GİTMİŞTİM,3 FİLİM BİRDEN OYNUYORDU,YILMAZ GÜNEYİN SON KABADAYI,BEHÇET NACARIN TATLI DÖVERİM ACI SEVERİM SİYAH BEYAZ FİLİMİYLE ADINI HATIRLAMADIĞIM BİR FİLİMİ İLK OLARAK SİNEMADA SEYRETMİŞTİM,BUNDAN SONRA ÇOĞUNLUKLA AÇIKHAVA SİNEMALARINA GİDERDİK,ÖNCELERİ BİR LİRAYDI,İKİ FİLİM BİRDEN YÜZELLİ KURUŞA ÇIKTI,EN SON İKİ BUÇUK LİRA İKEN SEKSENLİ YILLARIN ORTALARINA DOĞRU VİDEOLARIN YAYGINLAŞMASIYLA BİRER BİRER KAPANDI,77 Lİ YILLARDAN HATIRLADIĞIM KADARIYLA O ZAMANLAR ANKARA BİR ÇANAK ŞEKLİNDEYDİ VE HER MAHALLEDE BİR İKİ KAPALI SİNEMANIN YANINDA ÇOĞUNLUKLA Bİ KAÇ TANE AÇIK HAVA SİNEMALARI VARDI,ANKARANIN KÜÇÜK KAZALARINDADA YAZLIK VE KIŞLIK SİNEMALAR VARDI,GÜZEL GÜNLERDİ,TÜRKİYENİN VE ANKARANIN BU GÜNKÜ DURUMUNA BAKTIĞIMIZDA O GÜNLERİ HASRETLE ANMAMAK MÜMKÜN DEĞİL,HERKESE SAĞLIK VE HUZURLU GÜNLER DİLERİM,BÖYLE ANILARI GÜNDEME GETİRDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM..

Misafir b5d

5 ay önce - Pts 30 Nis 2018, 12:54

eski bir sinemacı olarak bende hatırladığım Ankara sinemalarını yazayım,ALTINDAĞ SEMTİNDE SÜREYYA,EMEK,ATLAS,ÖRNEK DOĞAN,NUR,ULUS CİVARINDA STAD,YENİ.SUS KAPALI SİNEMALARI,YAZLIK OLARAK KARŞIYAKA,IŞIK,YILKANLAR,
LALE,SEFA,BAHAR,ESER,YAYLA,ZAFER, YÜKSEL,İSKİTLER,ŞAN,GÜLVERENDE DEMİRLİBAHÇE YAZLIK SİNEMALARI VARDI,CEBECİ CİVARINDA MELEK,UZAY,CEBECİ,SARAY ,İNCİ,SUN,SİTE YAZLIK OLARAK,ÇİÇEK,HEMŞİN ,MAMAK,YÜCEL AÇIK HAVA SİNEMALARI VARDI,KIZILAYDA ALEMDAR ,SİNEMA 70,SANATEVİ,KIZILIRMAK,MİNİ SİNEMA,DERYA,ÇANKAYA,EFES,CEP,ORDUEVİ SİNEMASI VE ÇAPRAZINDA ANKARA SİNEMASI,ETİ,BAŞKENT,KEREM,AS,GÖLBAŞI KAVAKLIDERE CIVARINDA KAVAKLIDERE,TALİP,DİLEK,SES KAPALI SİNEMALARI,BAHÇELİ CIVARINDA DEDEMEN,ARI SİNEMALARI,ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİNDE ADINI HATIRLAYAMADIĞIM BİR AÇIKHAVA SİNEMASI VARDI,ANKARANIN BİR ÇOK İLÇE VE MAHALLESİNDE ADINI HATIRLAYAMADIĞIM ÇOĞUNLUKLA YAZLIK OLAN BİR ÇOK SİNEMA VARDI,1980 Lİ YILLARA KADAR.SAĞLIKLI HUZURLU GÜNLER HERKESE..

Misafir 4cc

5 ay önce - Sal 15 May 2018, 18:51

Dışkapıda nur sineması bruce-lee filmleri oynatırdı şimdi yıkık nasıl üźüldüm biraz ilerisinde atlas sineması vardı yıkıķ bekliyor bentderesinden hıdırlıktepeye çıkarken yolun sagında karşıyaka sineması vardı kemal sunal filmleri oynardı ilkkez sinemaya buraya gitmiştik ne yıllardı

Misafir 152

3 ay önce - Cum 06 Tem 2018, 22:24

Eski açık hava sinemaları yıllar önce benderedinde karşıyaka sineması hemen gülbaba türbesinin altında ışık sineması vardı yenidoğan da bile ,3adet sinema vardı ilhanlar yüksel zafer sinemaları ben 60 yaşındayım bizim gittiğimizde yad 12 felandi bu kadar eski açık hava sinemaları vardi

Misafir c26

2 ay önce - Prş 26 Tem 2018, 02:49

Demirlibahçe Mamak Caddesi üzerinde Göz Bankasının karşısında (biraz çaprazında) bir yazlık sinema vardı... Bilen, gören, hatırlayan var mı?

sayfa 8
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet