Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursalı Ünlüler
« önceki   12

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Mehmet BAYA

1 yıl önce - Prş 01 Arl 2016, 12:01

Alıntı:
sayın dernek yönetcileri sizlerden bir ricam olacak 8o .ve 90 ların türk hafif batı müzügü sanatcısı erdem alkın beyin tejefon numarası lazın hemde cok lazım benim telefonum 0542 635 16 94 erdem beye 4. 5 soru soracam cünkü anamın bir vasiyetini yerine getirmem lazım anam öldü ilgilenirseniz beni cok ama cok mutlu edersiniz yaşım 60 ve hastayım ölmeden görevimi yapmam gerek saygılarımla

Yerel medyanın magazin servislerinden yardım isteyebilirsiniz.
Olay Gazetesi 331 70 00
Bursa Hakimiyet 261 10 40

Misafir 078

1 yıl önce - Prş 01 Arl 2016, 16:47

sagolun gardaşım bursa hakımiyet ilgilenecek olay gazetasi ilgilenmedi sizde ilgilendiginiz icin sizede cok ama cok teşekkür ederim ALLAH razı olsun

ercan1686

1 yıl önce - Cmt 03 Arl 2016, 19:23

Yildirim bayezit da bursa doğumlu sanirim yanlisim varsa düzeltin lutfen

Membo
1 yıl önce - Cum 09 Arl 2016, 10:20

Durul Taylan (d. 1969) ve Yağmur Taylan (d. 1966), Taylan Biraderler olarak tanınan ve lanse edilen[1] ve aynı sinema filmleri ve dizilerde yönetmenlik yapan kardeşler.

Bu iki kardeş İnegöllü diye biliyorum

Misafir 099

9 ay önce - Prş 28 Arl 2017, 11:43

Ben İse Hande Ataizi'yi Biliyorum Bursanın Neresinde Doğmuş bilmiyorum
İşte Filmografisi
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. 1996 yılında ‘Mum Kokulu Kadınlar’ filmiyle ünlenmiş ve daha ilk filminde gösterdiği oyunculuk performansıyla ‘Altın Portakal’ en iyi kadın oyuncu ödülünü almıştır. Ardı ardına çektiği diziler hit ve uzun soluklu olmuştur.

Hande Ataizi, Cem Davran'la birlikte pek çok dizi, film ve şov programı projesinde yer almış sanat dünyasının önemli ikililerinden olmuşlardır. Ataizi, 2002'de Cem Davran'la birlikte sunduğu İki Kere Kiki programında, manken Sevda Demirel'in tokat atmasıyla yine çok uzun süre magazin gündeminde baş sırada yer almıştı.

Özellikle, estetikli burnunu gazetecilere göstermemek için bulunduğu mekanın tuvaletinden kaçmaya çalışırken görüntülenince magazin gündemini uzun süre meşgul etmişti.

Sinema ve dizilerdeki oyunculuğunun yanı sıra pek çok televizyon gösterisinin de sunuculuğunu yapmıştır. Özel Hayatlar adlı tiyatro oyununda Cihan Ünal ile oynamıştır.

Bir dönem, TNT'de yayınlanan Dest-i İzdivaç'ı sunmuştur. 2012 yılında Star'da yayınlanan Benzemez Kimse Sana adlı yarışmada program da jüri üyeliği yapmıştır.

Filmografi
Sinema
Yıl Başlık Rolü Notlar
1996 Mum Kokulu Kadınlar Belkıs
1999 Kahpe Bizans Mağdure Bacı
2000 Melekler Evi Arzuhan Öztürk
2007 Çılgın Dersane Coğrafya öğretmeni Yıldız
Televizyon
Yıl Başlık Rolü Notlar
1993 Yaz Evi Gülçiçek
1995 Sahte Dünyalar Handan Karadağ
1996 Kaldırım Çiçeği Ayla
1997
Hande ile Açık Açık Kendisi Sunucu
1998 Ruhsar Ruhsar Dizi / Başrol
Böyle mi Olacaktı Gül Tanrıyar
1999 Yüzleşme Nurgül/İnci Dizi / Başrol
Hande Ataizi Şov Kendisi Sunucu
2001 İki Kere Kiki Kendisi Sunucu, Cem Davran ile.
2002 Anne Babamla Evlensene Sema
Vaka-i Zaptiye Bihter
Bayanlar Baylar Şahane
2003 Estağfurullah Yokuşu Gazel
2004 Melekler Adası Zinnur/Şerbet/Alev
2005 Hande Ataizi ile En Çekici Kendisi Sunucu
2006 Sev Kardeşim Yüksel Atak
Bunu Yayında Söyle Kendisi Sunucu, Cem Davran ile.
Showtime Kendisi Jüri
2007 Buzda Dans
Kara Duvak Süreyya/Handan
2008 Ece Ece
Eşimle Başım Dertte Kendisi Sunucu, Şafak Sezer ile
2009 Yaş 15 Kendisi Sunucu
2010 Karışık Aile Kendisi Sunucu
2011 Dest-i İzdivaç Kendisi Sunucu
İzdivaç
2012 Benzemez Kimse Sana Kendisi Jüri
2013 Altındağlı Dizi / Başrol
2015 En Sevdiğim 3 Şarkı Kendisi Program / Juri
2015 Hayat Mucizelere Gebe Süheyla Dizi / Başrol

Misafir 46a

9 ay önce - Cmt 30 Arl 2017, 18:03

Bazı Bursalı ünlüler (Hepsi aklına gelmedi) Hatırladıklarım: lhan İrem, Zeki Müren, Erdal Özyağcılar (İznik), Hande Ataizi, Hande Soral (İnegöl), Bensu Soral (İnegöl), Ezel Akay (İnegöl), Tarık Tarcan (Mudanya), Halil Ergün (İznik), Emre Aşık, Nur Sürer, Aydan Şener, Aydan Burhan, Erkan Can, Eser Yenenler, İpek Erdem, Ceyda Düvenci, Belma Canciğer, Pınar Aydın, Pınar Kür, Semra Özdamar, Yıldırım Gürses, Vildan Atasever, Murat Parasayar, Müzeyyen Senar, Sabiha Gökçen, Şefik Bursalı, Behice Boran, Celal Bayar ve Ata Demirer ilk aklıma gelen isimlerinden.

Okan C.
9 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 00:26

ilave olarak;
Muazzez İlmiye Çığ (Türk Sümerolog)
Ali Uyandıran (Tiyatro ve dizi oyuncusu, Bizimkiler dizisindeki Dummkoph Halis)
Erkan Can (Sinema ve dizi oyuncusu)

Misafir 1c2

9 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 13:54

Bu sayılan isimlerin hepsinin Bursa ile tek bağları ya kimliklerinin sol alt köeşelerinde ya da arka yüzünün ikinci satırında yazan kelime ile sınırlıdır ve hepsi de o kadardır.Hepsi ünlenince İstanbul'a göçmüştür sanatın merkezi orada olduğu için.(Tek tük istisna vardır elbette Erdal Özyağcılar gibi mesela,ya da Flash Tv gerçek kesitteki ismini hatırlayamadığım sarı adam gibi)Orada yaşarlar,orada ölürler ve hatta başka şehirlerde de defnedilebilirler.Kısaca Bursa'ya bir faydaları yoktur,olamaz da.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet