Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
Misafir 0d9

2 yıl önce - Pzr 04 Eyl 2016, 16:07

teşekkürler

mursel kasap
2 yıl önce - Prş 27 Ekm 2016, 12:54

Şuan Ankarada Aktarma süresi olduğu gibi yeterli.45"Dakika zamanında dahi,Etimesgut-Elvankent-Sincan-Eryaman-Fatih"Mahallelerinden,Merkeze inip,Aktarma yapmak istiyenler.Aktarmayı yakıp,Kartlarından tekrar ücret düşüyordu.Gerçi süreyi uzattılar fakat.Ücretsiz aktarmayı ücretli yaptılar.50"Kuruş ücretle başlıyan aktarma,Son 6"Senede 80"Kuruşa çıktı.Kim bilir 2-3"Liralı Aktarmaları görürmüyüz.Aynısı öğrencilerin başınada geldi.Yıllarca İndirimli aktarmadan ücret almayan.Abb"Geçtiğimiz şubat ayında,20"Kuruş aktarma ücreti çıkardı.Üstüne üstlük 3"Vasıta giden öğrenciler.2.15"Tl ödüyor yazık değilmi,Bu gençlere Serbest kartlıların yükünü.Biz gençler çekiyoruz,Önceden 2-3"Aktarma ile 1.30 veya 1.50"Tl ye giderken.1.75+20-20"2.15"Tl ya gidiyoruz.Gerçi ben 3"Vasıta yapan biri değilim.Sadece aktarmalı 2"Otobüs değiştiriyorum.Batıkentin iç mahallelerinde oturanlar düşünsün.Misal bugün Ayrancı halk eğitim merkezinde işim vardı.Subayevlerin"den bindim.427"ye direk vardım gidiceğim yere.Birde Aynı yolu Batıkentten gelenler için hesaplıyalım.Toplam 2.15"Tl ediyor.2.15"Tl"ye gidenin suçu ne peki.

Sbfli yasar
2 yıl önce - Prş 27 Ekm 2016, 13:04

Süre yeterli ama ücret fazla.

Misafir 45c

2 yıl önce - Prş 27 Ekm 2016, 13:15

Ayrıca ilçe EGO'ları da transfer kabul etmiyor.

İlçe EGO'ları için şöyle bir transfer uygulaması olabilir. Örnek Çubuk ilçesi için söylersek, Fiyat 3,20 TL. EGO ile 0,85 TL fark var. Buna şehiriçi transfer olan 0,80 TL yi ekleyince 1,65 TL transfer ücreti alabilir. Tam almasından iyidir.

mursel kasap
2 yıl önce - Prş 27 Ekm 2016, 15:03

Bende biliyorum süre yeterli,Tam kart ve İndirimli kartlarda.75"Dakika içinde ücretsiz aktarma olsa.İnsanlar Koşa koşa Ego"Araçlarına sarılır.Aktarma ücretli olduğu için.Kimse Ego"ya yanaşmıyor.Özellikle M1"Hattında oturanlar.Önceden 45"Dakika zamanında,Ego"ya koşa koşa binerken.Aktarmanın ücretli olduğu 2010"Yılıyla birlikte.Dolmuş 220-221-297"Öho"Larını coşturdular.

Misafir fa6

2 yıl önce - Cum 25 Ksm 2016, 08:34

Ankara kartın içindeki kontorleri başka karta neden aktaramiyoruz neden sebebini aşırı derecede merak ediyorum

mursel kasap
2 yıl önce - Cum 25 Ksm 2016, 11:30

Aktarma Süresi Çok Yeterli.Malum Belediyemiz Yaşlıların Yükünü Öğrencilere ve Çalışanlara Yükledi.2010,Öncesi Süre 45,Dakika olmasına Rağmen Ücretsiz Aktarma Yapılabiliyordu.2010,Da Süre 75,Dakikaya Çıkarılarak.Tam Kartlar için Ücretli Aktarma Sistemini Koydular.Tabi ilk Piyango Öğrencileri Vurmamıştı.En son Geçtiğimiz Kış ayında.İndirimli Kart Kullananlara 20,Kuruş Aktarma Ücreti Gelerek.Ücretsiz Aktarma Tarihe Karışmıştı.Şimdiki Sorun Aktarma Süresi Değil.Aktarma Ücretidir.Tam,İndirim Ayrımı Olmadan Ücretsiz Aktarma Konulsa Yeridir. Aktarma Ücretli Olduğundan Beri.202,220,221,297,Öho,lar ve Dolmuşçular Coşdu.

Misafir a75

2 yıl önce - Cum 25 Ksm 2016, 21:17

Arkadaşlar milleti bedava götürecek değil böyle uygun görülmüş öyle olmuş önemli olan kartdaki kontör başka karta aktarmak istiyoruz çok saygı deger belediyemiz bu konuyu lutfen ele almanizi cok rica ediyorum saygilarimla

mursel kasap
11 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 13:05

Aktarma süresi yeterli fakat aktarma için alınan ücretin 1 TL olması vatandaş için yazık günah.Batıkent,yenimahalle semtleri'nin metroya uzak olan semtlerini ele alalım.3 araç degistiren birisi 4.50 tl ücret ödeyecek birde gelişi hesaplıyalim.Yine 4.50 tl toplam 9 tl.Ama keçiörenden balgat,asti,cukurambar,bestepe semtlerine gitmek isteyenler tek otobüse binip,2.50 tl ödüyor.Ayrıca keçiörenlilerin çapraz Öho hatlarıda var.Batikent,yenimahallelinin ring+Metro Öho dolmuşlari var.Başkanın besleme+Metroya yada tam tersi 1 TL haraci kaldırması gerekiyor.Batıkent,yeni mahalle semtlerine haksızlık yapılıyor.Çayyolu,eryaman sayamadığım semtler 2.50 tl'ye merkeze ulaşırken.M1 semtleri sırf merkeze ulaşmak için 3.50 TL ödüyor.3.50 tl ödeyenin diğer semtlere göre ne farkı var.Nedir bu ayrımcılık çözemedim.Bir an önce M1 hatlarindaki 1 TL haraç kaldırılmalıdır ki.Merkeze tek ücretle ulaşmak isteyen insanlar dolmuşlari tercih etmesin.Ayrıca ankaray+448 veya tam tersi alınan 1 tl'ücretde kaldırılmalıdır.

Misafir 112

9 ay önce - Pts 12 Mar 2018, 19:45

Süre yeterli değil uzatilsin

sayfa 9
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet