Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara EGO - Hat Revizyonları
« önceki   123 ... 123124125   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 124
Cemal Özen
3 ay önce - Sal 03 Ekm 2017, 21:34

O zaman programını ona göre yapacaksınız. İzmir'den kalkışını ona göre ayarlayacanız. Organizasyon meselesi.

Mesela ben, İzmir'e gittiğimde, İzmir Alağa'dan 15:50 'de kalkan 837 Aliağa-Dikili ESHOT'una yetişeceğim şekilde uçak bileti alıyorum. Uçağın inişi, İZBAN'da geçecek süre. Bunları hesaba katarak uçuş biletimi alıyorum.

Alıntı:
Ha derseniz metroya bin, Meteoroloji'de in oradan taksiye bin, gerçekten o bavullar ile kalp kırarım.

Alıntı:
Bir ara EGO cepte uygulamasına bakayım dedim kaç dakika var diye. Herhangi bir otobüs olmadığını görünce içimden geçen sözleri buraya yazmam uygun olmaz.

O bavullarla otobüse binen, metroya da rahatlıkla biner.

Ayrıca gelen katındaki otoparktan ücretsiz kalkan servisle ASKİ'ye gidip, oradan da taksiye binebilirdiniz. İşi bilme meselesi.

Ayrıca EGO cepteyi yolculuk esnasında yoklayabilirdiniz.

En son Cemal Özen tarafından Çrş 04 Ekm 2017, 10:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

a.ali yüksel
3 ay önce - Sal 03 Ekm 2017, 22:06

Burada Ankaray'a binen ona da biner buna da biner diyecek insanların çıkacağını önceden tahmin etmiştim zaten. Olayı farklı yönlere çekmek istemenizi anlamakla birlikte temel mantık hatasını kaçırdığınızı düşünüyorum.

İzmir'de bahsettiğiniz hat uzak ilçelere giden bir hat ki orada da yapılanın doğru olduğunu savunmuyorum, İzmir ulaşım sistemine o kadar hakim değilim. Burada anormal durum Ankara'nın merkezindeki iki semtin arasındaki otobüs hattının 22:10'da bitmesi! Bu hat yıllardır son servisini 23:00'da vermekteydi ve o servise de hatırı sayılır seviyede yolcu binmekteydi. Bu son 2 servisin kaldırılmasındaki mantığı bana anlatın ben onu bekliyorum. Yoksa o bavullarla ben eve yürüyerek de giderim, gücüm var şükürler olsun. Ama bunun binbir çeşit durumu var. Öyle planlamanı ona göre yapacaksın diyerek olmuyor o işler.

Ankaray + M1 + M4 + Taksi gibi bir yolda en çok kazanan hangi parça bir düşünelim. Benim tepkim buradaki ranta, kamu hizmetini sunmanın temel amacını kaçırmaya!

Gece geldiğimde kullandığım o müthiş AŞTİ servislerini de önerdiğiniz için sağ olun, Ankara turu yaptıktan sonra 1 saat sonra Fatih Köprüsü civarlarına ulaşabiliyor kendisi.

Misafir db8

3 ay önce - Sal 03 Ekm 2017, 22:09

Merkezi bir hattın saat 22:10'da bitmesini eleştirmeyip bir de akıl veriyorlar. O zaman servis 18:00'de bitsin herkes programını ona göre ayarlasın.

onurnazliaka
3 ay önce - Çrş 04 Ekm 2017, 18:41

Saçmalağı dikiz! EGO aklı sıra 427 yolcusunu cezalandırmak için böyle saçma bir uygulamaya gidiyor, bunu da üzerinde çokça oynadığı ve hatasını da eski düzene döndürerek kabul ettiği bir hat üzerinde yapıyor. 427 derhâl eski düzenine dönmelidir.

mursel kasap
3 ay önce - Çrş 04 Ekm 2017, 19:25

Evet 427 hattı akşam 20,den 23 e kadar her yarım saatde bir sefer yapardı.Ne hikmetse yarım saat arayla verilen seferleri akşam 20:10,21:10 ve 22:10 şeklinde ayarladılar.Oysa 427 ye eski sefer saatlerini koysalar kimse mağdur olmıyacak.Ve söylemeliyimki 427 hattında çalışan öho ların son sefer saati 22,den 22.25 e yükselmiş inanılır gibi değil.Her şey apaçık ortada o saatde subayevleri,ayrancı yolcusunu öho lara peşkek çekmek için 1 saatde bir sefer yapıp.Son sefer saatide 22.10 yapmışlar.

Misafir 4e7

3 ay önce - Çrş 04 Ekm 2017, 21:02

Peki 408 hattının neden sabah 06.25 yada 06.30 birlik mah.Manolya sitesinden başlayan bir uç seferi yok?bu konuda kimse bişey söylemiyo ne hikmetse?

Misafir 162

2 ay önce - Cum 10 Ksm 2017, 22:01

281 gelecek cumartesinden intibaren bakanlıklar a kadar uzayacak

mursel kasap
3 hafta önce - Pts 01 Oca 2018, 12:48

456 Örnek-Çalışkanlar-15 Temmuz Kızılay milli irade meydanı hattının güzergahı değişmiş.Hat bendderesi hacı Bayram anafartalar güzergahından alınıp,mevki hastanesinin oradan sağa dönüp,Çankırı caddesi güzergahını izliyor.456'nın dönüş güzergahı da yine Çankırı caddesi üzeri.456 hattı bir nevi mevki hastanesinin orada 452 ile çakışıyor.Anafartalar caddesinden merkeze direk inen hat 454 oldu.Aslında 452,456 hatlarını akaydan döndürmek yerine bahceli emek mahallelehine uzatsalar.Hem bahceli emek halkı merkeze dolmuşla gitmek yerine ego'yu tercih eder.Hemde 452,456 hatları çaprazlanacagi için,yakıt tasarruf aynı anda yolcu indi bindi yapılır.Çapraz hatların temel sebebi rahatlık ve tasarrufdur.Aynı anda tek seferde indi bindiyi yapan çapraz hatlar olsa ego tasarruf sağlar.Şuan bahçelinin içi 448 hariç dolmuşlarin insafına bırakılmış.448'ide ring olduğu için sadece 65+likler kullanıyor.Para veren yolcularda dolmusa yöneliyor.

engin_ank
3 hafta önce - Pts 01 Oca 2018, 13:01

Alıntı:
456 Örnek-Çalışkanlar-15 Temmuz Kızılay milli irade meydanı hattının güzergahı değişmiş.Hat bendderesi hacı Bayram anafartalar güzergahından alınıp,mevki hastanesinin oradan sağa dönüp,Çankırı caddesi güzergahını izliyor.456'nın dönüş güzergahı da yine Çankırı caddesi üzeri.456 hattı bir nevi mevki hastanesinin orada 452 ile çakışıyor.Anafartalar caddesinden merkeze direk inen hat 454 oldu.Aslında 452,456 hatlarını akaydan döndürmek yerine bahceli emek mahallelehine uzatsalar.Hem bahceli emek halkı merkeze dolmuşla gitmek yerine ego'yu tercih eder.Hemde 452,456 hatları çaprazlanacagi için,yakıt tasarruf aynı anda yolcu indi bindi yapılır.Çapraz hatların temel sebebi rahatlık ve tasarrufdur.Aynı anda tek seferde indi bindiyi yapan çapraz hatlar olsa ego tasarruf sağlar.Şuan bahçelinin içi 448 hariç dolmuşlarin insafına bırakılmış.448'ide ring olduğu için sadece 65+likler kullanıyor.Para veren yolcularda dolmusa yöneliyor.

452 ile 456 hatları birliştirildi. 452 sadece pik saatlerde çalışacak

Misafir fea

1 hafta önce - Prş 11 Oca 2018, 21:38

Gine 407-1,407-2,408,413 hatları konu aynı.bir haftadır gözlem yapıyorum da gerçekten yazık.413-3(öho)tüm otobüsleri ful paket giderken 15dk 413,20dkkada 408 hattının gelme süresi neyin Saçmalığı biri bana bunu açıklasın.113-115 hatları operadan başlamak üzere tekrar açılmalı.408-413 hatları bakanlıklar olmalı.aydınlık-güneşevler halkı da bu durumdan şikayetçi.

sayfa 124
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 123124125   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet