Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
eyup58
6 ay önce - Cmt 15 Tem 2017, 22:39

1-Sivas'ın Kuzey-Güney-Doğu ve Batısına Yenişehir modeli baz alınarak Toki ye veya Belediye ile Sivaslı Mütaahitlere 5000 bin konutttan 20.000 tane konut yaptırarak orta gelirlilerin ve dar gelirlilerin ev sahibi olmasını sağlardım...2-Kurt Deresi mevkiine Aksu ve Paşabahçe modelini uygulayarak burası için özel bir proje planlardım...3- Büyükşehirlerde olduğu gibi önemli semtlere ,mahallelere çok katlı bölge otoparkları yapardım...4-Sivas'ın önemli semt ve mahallelerine spor parkları yapardım...5-Sivas dışındaki bir bölgeye(Paşabahçe olabilir) Hayvanat Bahçesi projesi yapardım...6-Sıcak Çermik te halkın uygun fiyatlarla tatil yapacağı devre mülk evleri yapardım...7- Sivas'ın bir çok bölgesine modern kapalı semt pazarları yapardım...8-Pünzürük Parkının ilerine Aksu Benzeri bir proje çalışması yapardım...9-Sivas'ın gelişmesi az olan bir bölgesine Harikalar Dünyası ve Minyatürk ün içinde olduğu bir proje yapardım...10-Sivas'ın birkaç semtine Kültür Merkezi Kompleskleri yapardım...11-Çocuklar için Masal Parkları Projesini hayata geçirirdim...12-Devamı Gelecek Şimdilik Bu Kadar..

MUAMMER TÜRK
6 ay önce - Cmt 15 Tem 2017, 22:49

Parklara ,mesire yerlerine gereksiz ağaç yerine bol bol meyve fidanı dikerdim.

En son MUAMMER TÜRK tarafından Pzr 16 Tem 2017, 18:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Misafir a6c

6 ay önce - Pzr 16 Tem 2017, 02:31

Hemen sebze halini yıkardım tarihi meydan hamamını meydan Camisinin etrafını açardım buğday pazarını şehir kenarına daha modern daha çağdaş bir yapıyla sivasımıza kazandırırdım

Misafir 2b4

6 ay önce - Pzr 16 Tem 2017, 11:39

Kaldırım taşları icin. İl genel meclısten yasa çıkarırdım 😃 Kimseye. Torpıl. Geçmez dımı Eskı. Sanayi yıkardım. Çünkü ordan geçerken. Halın oralardan utanıyorum. Postanın üstündeki. Beledıye ait. Yerlerı yıkarm

murad_1299
6 ay önce - Pzr 16 Tem 2017, 11:56

Kızılırmak tatli su kaynaği değil mi
deniz suyunu bunun kaynağina bağlatacak kadar doğa düşmanliği sizde nasil gelişti hayret doğrusu

mehmet karakas7
3 hafta önce - Pts 01 Oca 2018, 12:25

Alıntı:
İlk yapacağım şey, merakum sırtlarına orman yapardım barajdan haliminhanına kadar boyuna 20 km enine 2-3 km olan alanı yeni ağaç bile değil dağlardaki ormanlardan sökeceğim 20 senelik ağaçları oraya diker aralarına yeni çamları diker ve sivasa oksijen deposu kazandırırdım,

Bir ağacın yerini sevmesi zaten belli başlı problem, ağacı sökmek güzel bir fikir değil ama Orman İl Müdürlüğü 1984 de Üniversitenin ağaçlandırılması projesi gibi bir projede mereküm için yapabilir.

ihsan gulbilge
3 gün önce - Prş 18 Oca 2018, 21:16
Önemli bir duyuru !!!

Sevgili abilerim ablalarım kardeşlerim,ben burayı kullanmaya başlayalı çok az oldu, elimden geldiğince geriye dönük mesajları okudum ama takdir edersiniz ki çok fazla sayıda mesaj var ve hepsini okumam çok zor. Bazı başlıklarda çok güzel projelere rastladım,eski stadla ilgili, istasyon caddesi,parklar vs.

Sizden ricam geçmişe dönük yazdığınız bu projeleri bu başlık altında paylaşır mısınız ? Hatta mesela Fatih abi paylaşıyor ya da lord of the city ya da berat abi ,şu ana kadar yazdığı proje mesajlarını birleştirip tek mesajda paylaşsa biz de burdan okusak çok güzel olur

Misafir 388

3 gün önce - Prş 18 Oca 2018, 22:17

Ben belediye başkanı olsaydım , Şehirle alakalı kararları tek başına almaz ,şehrin ileri gelenleri,sivil toplum kuruluşları ve halktan temsilcilerin bulunduğu bir karar alma meclisi oluştururdum.Bu şehir ne çektiyse ,şehrin ahalisine kulak vermeyen,ben yaptım oldu zihniyetiyle hareket eden başkanlardan çekti.
Bir başkan geliyor ,kafasına göre kararlar alıyor,yapiyor,bozuyor sonra bırakıp gidiyor,yerine gelen ben yapmadım,onceki yaptı diyor,sivil toplum kuruluşları biz uyardık ama bizi dinlemediler diyor velhasıl olan Sivas'a ve Sivas halkına oluyor.Tabii bu durum tüm Türkiye genelinde de böyle.

bybaskan 100
2 gün önce - Cum 19 Oca 2018, 16:31

Meydan'da bulunan evlerin aynı şekilde restore eder,gereksiz tabelaları kaldırırdım. Çifte minare etrafını daha güzel bir şekilde düzenleyerek ağaçlar ile çevre düzenleme yapardım. Kongre Müzesinin yanında bulunan meydanı kaldırır yerine skate-park (kaykay ve paten pisti) yapardım böylelikle kaldirimda paten sürenlerin sayısı azalmış olurdu. İlk yapacağım projeler meydan üzerinde olurdu çünkü insanların en çok vakit geçirdiği yer meydan ve artık eskimeye başladı yeni projeler ve restore şart !!! Sonrasında yenişehir ile yeni stadyum'a kadar uzanan bir tramvay, meydanda tramvay olması çok güzel olurdu ama yol çok dar. Bu yüzden istikamet bu şekilde olurdu. Ve Sivas'a 2.bir avm eski stadı park yerine avm olarak değerlendiririm tabiki yanlarında ofis ve otel olacak şekilde. Kent Park çalışmasını ise civarı daha çok hareketlendirmek için yenişehir'e yapardim. Kent Park tam olarak belediye benzinliğinin tam karşı yolunda bulunan boş araziye yapardım...
ilk yapacaklarım bunlar olurdu.

Kelleci58

2 gün önce - Cum 19 Oca 2018, 16:49

Tek merkezli yaşamdan, daha çok merkezli yaşam alanları ile insanların günlük işlerin sadece "çarşı" diye adlandırdığımız yerlerden başka çözebileceği "çarşılar" meydana getirmek en akıllıca olsa gerek..

Fatih mahallesinde oturan biri sabah evinden çıkınca semt pazarından meyva sebze ihityacını karşılayacak, sonra hesabına helen parayı evine en yakın atm'den çekecek, çocuklarının giyim ihtiyacını yine evine yakın bir mağazadan giderip, akşam marketler zincirlerinden birinde ev ihtiyaçlarını görecek, akşam eşi ve çocuklarını alıp evinin 200 mt ilerisindeki parkta zaman geçirebilecek bir yaşam alanına sahip olacak.. Tüm bu aktiviteleri evinin en fazla 500 ile 1000 metre arasındaki bir mesafede halledebilecek..

Ama bunun olması için şehrinin göç vermemesi, iş sahiplerininde yatırımları hep sivas'a yapmaları gerekecek.. O zamanda yerel yönetimlerde gerekeni yapacaklardır mecburen..

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET