Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 17
Misafir 582

10 ay önce - Sal 19 Arl 2017, 15:45

Bugün minibüslere ayakta taşıdıkları yolcular sebebiyle ceza yazıldı.Ceza yazmaları doğru mu yanlış mı olmasından ziyade artık bu dolmuşların karsan atak veya otokar sultan lf gibi 9 metrelik araçlara dönüşmeleri şart bu araçlarda ayakta taşımak serbestken şimdiki araçlarda ceza almaları çok normal

Mehmet0660
10 ay önce - Sal 19 Arl 2017, 16:20

Şimdi hat var 1.5 trilyon keçiören ostim yada 2 trilyon 2 dolmuş bir otobüs olursa hat sahibi 1.5 trilyonmu kayıpedecek

Tunç D.
10 ay önce - Sal 19 Arl 2017, 19:00

Keçiören-Ostim gibi hatların kesinlikle ÖHO tarzı bir dönüşüme girmeleri şart,3 dolmuşa bir 12 metrelik araç şeklinde olabilir,zira hattın ortalarından biniş günün hemen her saatinde pek mümkün olmuyor.

12 metrelik araca geçilince 3 ayrı minibüsün toplamından daha fazla yolcu taşınacağı gibi yakıt masrafı da ortak başına 1 minibüse göre daha az olacaktır,bu da bence hat sahiplerinin işine gelecektir,böyle bir durumda hat fiyatlarının da düşeceğini pek sanmıyorum,varolan kazanç artınca hat fiyatları yükselecektir bile.
Dönüşümden sonra her otobüse 3 ortak düşeceği için 1 hat 1 hisse sayılmalı.

Sadece Keçiören-Ostim değil,yoğun olan tüm gruplarda bahsettiğim dönüşüm mutlaka uygulanmalı,minibüs tarzı araçlar sadece yolcusunun yettiği hatlarda kalmalıdır benim fikrim sorulursa.

Dipnot : Ankarakart’la çalışacaklarını söyleme gereği dahi duymuyorum.

mursel kasap
9 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 10:43

Benim bir sorum olacak ankarada hangi semtlerde dolmuş minibüs hattı yoktur bilginiz varmı.Dolmuş hattı olmayan semtlerde niçin dolmuş hatları yok bilginiz varmı.

Tunç D.
9 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 10:53

Alıntı:
Benim bir sorum olacak ankarada hangi semtlerde dolmuş minibüs hattı yoktur bilginiz varmı.Dolmuş hattı olmayan semtlerde niçin dolmuş hatları yok bilginiz varmı.

Beysukent’te yok,ancak neden açmadıklarını anlayamadım.

Buğra006
9 ay önce - Pzr 31 Arl 2017, 18:34

İstanbul yolu uzeri oturuyorum eskisehir yoluna giden hic birsey yok metroyla gitmek iskence

mursel kasap
9 ay önce - Pzr 31 Arl 2017, 18:50

Kardeş metro kullanmana gerek yok.Kısa yoldan akköprüye gelip 104,419,479 pik saatlerde 445,484 hatlarına binerek aştiye ulaşabilirsiniz.

Misafir 5f5

9 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 01:01

Alıntı:
Benim bir sorum olacak ankarada hangi semtlerde dolmuş minibüs hattı yoktur bilginiz varmı.

Beysukent/Angora, A.Ayrancı,H.Ü Beytepe Kampüsü, Cem Ersever Caddesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi ve Kavacık Subayevleri ilk akla gelenler.

Giresun Caddesi, Halil Sezai Erkut Caddesi, Yahya Kemal Caddesi üzerinden dolmuş var ama Ulus/Sıhhiye yönlü yok.

mursel kasap
9 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 01:21

A.Ayrancı-odtü dolmuş hattı var zannedersem.Muhsin yazicioglu caddesinden geçen dolmuş hatları güven park çiğdem dolmuşlari değil mi.Birde subay evleri ve beysukent Angora evlerinde neden dolmuş hattı yok çözemedim.Normalde dolmuş meraklısı dolmuş hayranı birisi değilim yanlış anlamayın.Ben sadece meraktan sordum ankarada hemen hemen her semtde dolmuş hattı bulunurken.4 semtde dolmuş hattı bulunmaması düşündürücü.

Alparslan 2071
9 ay önce - Sal 09 Oca 2018, 17:42

Bi iş için Bağlum'a gittim. Hacıbektaş köprüde işim acele diye ilk dolmuşa bindim. Tam balık istifiydi.

Bağlum halkı hangi akla hizmet, koca körüklü otobüs ile ferah ferah gitmek varken ne diye dolmuşa sıkışır. Dönüşte 266 ile ferah ferah gittim.

Alıntı:

hemen hemen her semtde dolmuş hattı bulunurken.4 semtde dolmuş hattı bulunmaması düşündürücü.

Subayevleri için Keçiören, İçaydınlık ve Aktepe grupları kavgalı olur. O yüzden. Bir de 427 ler baskın çıkar. Geçen yıllarda 202 ÖHO'cular, Ragıp Tüzün C.de güzergahları ile çakışan Sıhhiye dolmuşunu kapattırmıştı.

A.Ayrancı için Kızılay'dan gelirken trafik düzeni uygun değil. Ayarlansa da 427 bunlara da engel koymaya kalkar. Güvenlik C ve Hoşdere C arasında olanlar zaten dolmuşu kullanabiliyor.

İşin tesadüfi yanı , dolmuş olmayan iki bu bölgede de 427 var.

sayfa 17
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 161718 ... 202122   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet