Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
MustafaErtem
6 ay önce - Pzr 24 Arl 2017, 20:53
Elazığ Gümüşbağlar Mürüdü Köyü Güneş Enerji Santrali (GES)

Gumusbaglar murudu koyunde yapımına devam edilen ve 2 ayrı yerleşkede kurulmakta olan bu proje ile kurulu gücü 1 MWp (1001.7 kWp) olan proje, yılda 1,64 GWh elektrik üretecek.

Elazigimiza hayırlı olması dileğiyle.

Misafir 949

6 ay önce - Pts 25 Arl 2017, 22:51

Santral Gumusbaglar köyünde karayazida faaliyet gösteren tavuk çiftliğinin aşağı kısmında yapılıyor. Sanirim diğer santralde obuz yolunda hakim bir tepeye kuruluyor. Büyük yatırımlar. Keşke istihdam da yaratabilse

Misafir 049

6 ay önce - Sal 26 Arl 2017, 23:39

Aynı zamanda gumusbaglar köyü yakında cikacak bakanlar kurulu kararı ile enerji ihtisas endüstriyel bölgesi olacak. 1557 dönüm üzerine GES yatırımı kurularak 2. Organize sanayinin enerji ihtiyacını karşılayacak.

yuxexess
6 ay önce - Pzr 31 Arl 2017, 17:04

Santralin kurulumu devam ediyor. Güneş panelleri takılıyor.

Misafir 1ba

6 ay önce - Pzr 07 Oca 2018, 20:05

Pertek yolu gülmezden aşağı inerken obuz yolu paralelinde dağın tepesinde devasa bir güneş enerji santrali gördüm. Bu buyuklukte elazigda ilk kez gordum. Kime ait bunu kim yapıyor bilgisi olan varmi.

Misafir b06

6 ay önce - Pzr 07 Oca 2018, 20:22

Güneş enerjisi panelleri genelde ucuz arazilere yapılır burada araziler çok mu ucuz,

Misafir ac9

6 ay önce - Pzr 07 Oca 2018, 20:39

Olabilir. Genellikle güney cevre yolu tarafında yani guney cevre yolu arka sırtlarında güneş enerji santralleri var. Buralar kiloda pahalı ama alırken ucuz yerler. Malum şişirilmiş fiyatlar. Dönümüne 1 milyon lira istiyorlar 80 liraya satamıyorlar. Ucuk fiyatlar. Guney cevre yolu cevresi gelismeyecek. Sadece ticari alanlar terminal buna benzer şeyler yapılacak. Biz paluluyuz aldigimiz bilgi bu. Gurbetçiler güney cevre yolu tarafından 15 yıl önce yatırım yaptı. Bunlardan biri de benim aldığımda 30 liradan aldım 15 yil gecti simdi 80 lira etmiyor. Satamıyorum. Bu organize sanayinin yapıldığı köylerde arazi takas eden olsa hemen alacam. Sanayinin olduğu yer gelişiyor. Kayseride gurbetçi kayserililer kendi organize sanayileri açilmadan 40 dönüm 4p ortak 10p bin liradan kooperatif yer aldılar. Şimdi herbir hissedara 500 bin veriyorlar hissedarlar vermiyorlar. Sanayi olan yerler gelişiyor. Elazığ da 2. Organize sanayinin yapıldığı yerlerden satan varsa alırım.

Misafir 1ba

6 ay önce - Pzr 07 Oca 2018, 20:41

Bilakis aksine elazig kuzey cevre yolu pertek köprüsü ve kuzey karadeniz yolu. Bölgenin piramit projesi 500 milyon liralık 2. Organize sanayinin bu bölgeye kurulacak olmasının ardından kimse buralarda yer alamıyor. Malum bi yerde yatırım gelmeden fiyatlar artıyor.

Güneş enerjisine gelecek olursak bu kuurlan güneş enerjisi alanı devletten 49 yıllığına kiralandı.dagin zirvesi önce düzeltildi yamacına ve tepesine GES kuruldu. Milyonluk bir proje yolu düşenlerin gormesini tavsiye ederim .

Misafir 3e7

6 ay önce - Sal 09 Oca 2018, 22:19

Ac9 bu numaraları kimse yemiyor haberin olsun kuzeyi parlatmaya çalışmışsın ama çaktırmadan arazin kuzeyde demi doğru söyle . Yok dediğin gibiyse gel takas edek. Salak değil kimse burda. Arazin kuzeyde çok belli etmişsin

Misafir c27

6 ay önce - Sal 09 Oca 2018, 22:24

Gumusbaglar ve körpe muteahhitlerin su sıralar çok sık gidip geldiği yerlerden. Organize sanayi ve enerji santralleri buraları albenili kılmaya devam edecek.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET