Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Taksim-Tünel Nostaljik Tramvay Hattı (T2)
« önceki   123 ... 575859606162   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 58
Berktuğ
site denetçisi

11 ay önce - Prş 28 Arl 2017, 15:57

İSTANBUL ONU ÖZLEMİŞTİ...
Alıntı:
İstiklal Caddesi'nde 13 Ocak'ta başlayan çalışmalar nedeniyle seferleri geçici olarak durdurulan Nostaljik Tramvay, 1 yıl aradan sonra yeniden Taksim'e getirildi.İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, Beyoğlu ve İstiklal Caddesi'nde yaptığı çalışmalar nedeniyle faaliyeti askıya alınan Nostaljik Tramvay tekrar Taksim'e getirildi. İstiklal Caddesi'nde 13 Ocak'ta başlatılan altyapı, çevre düzenleme ve tramvay raylarını yenileme çalışmaları sona yaklaştı.Bu kapsamda kaldırılan Nostaljik Tramvay dün gece test sürüşü için tekrar Taksim'e getirildi.2 vagon Taksim Meydanı'na indirilirken, henüz yeni yapılan ve raylara yerleştirilmeyen 2 vagon da üzeri brandalarla kapatılmış şekilde bekletiliyor.Ray ve elektrik düzenlemesindeki çalışmaların bitmesi durumunda Nostaljik Tramvay test sürüşlerine başlayacak.Bu arada getirilen Nostaljik Tramvay vagonlarının ise tamir, bakım ve onarımlarını yapıldığı öğrenildi. Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri tramvayın yeni yıldan önce seferlerine başlaması için çalışmalarına devam ediyor.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/istanbul-onu-ozlemisti-135181h.htm

Her şey tamam güzel fakat aceleye getirilip aksaklık elde edilmemeli!Berktuğ
site denetçisi

11 ay önce - Cmt 30 Arl 2017, 19:13

NOSTALJİK TRAMVAY YENİDEN İSTİKLAL CADDESİ’NDE
Alıntı:
İstiklal Caddesi’nde 13 Ocak’ta başlayan çalışmalar nedeniyle seferleri geçici olarak durdurulan Nostaljik Tramvay, 1 yıl aradan sonra yeniden Taksim’e getirildi.İstiklal Caddesi'ndeki yenileme çalışmaları nedeniyle Ocak ayı ortasında durdurulan Taksim Tünel Meydanı ile Taksim Meydanı arasında hizmet veren Nostaljik Tramvay seferleri bugün yeniden başladı. İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, Beyoğlu Belediye Başkanı Misbah Demircan ve İETT Genel Müdürü Dr. Ahmet Bağış’ın katıldığı törenle seferlerine başlayan Nostaljik Tramvay bir hafta boyunca ücretsiz olacak.

Açılış töreninde bir konuşma yapan İBB Başkanı Mevlüt Uysal, "Buradaki esnaf arkadaşlarımızda uzun soluklu bir sıkıntı yaşadılar ama onun karşılığı olarak inşallah önümüzdeki 20-30 yıl burada altyapı ile ilgili sıkıntı yaşanmayacak. Buna hep beraber sahip çıkmamız gerekiyor. Bu caddeye ağır tonajlı araçların ve devamlı araçların girişini engellemiş olacağız. Zorunlu olmayan araç girişleri yapılmayacak" dedi.

Başkan Uysal, Taksim Meydanı'nda çalışmalar hakkında da bilgi vererek, "Taksim Meydanı 2015'te başladı, bitmek üzere, yüzde 99'u bitti. Aslında bitti denilebilir. Etraf toparlanıyor. Taksim Meydanı bitmiş olmakla birlikte Atatürk Kültür Merkezi yeni binasına kavuşacak, onun yıkımı başlıyor. Ön tarafındaki Mete Caddesi de yer altına alınacak. Büyükşehir Belediyesi olarak da kültür merkezi yapılırken önünde de bir cadde olmamalı diye düşündük ve yer altına aldık. Orada yeni bir çalışma başlayacak ve inşallah 2019'da bitmiş olacak" şeklinde konuştu.

Uysal, "Benden önceki belediye başkanının, eski bir İstiklal Caddesi, Beyoğlu yaşayanı olarak burada gerçekten çok büyük emeği oldu. Ona teşekkür ediyorum. Bu arada eskiden ağaç yoktu. 1995 yılında o dönemin belediye başkanı Nusret Bayraktar Bey yaklaşık 162 ağaç dikmiş. Fakat zaten zemin sert olduğu için o ağaçlar son 10 yıldır büyümemiş. Ayrıca altyapıya zarar verme ihtimali de çok yüksek. Dünyada da baktığımız zaman bu şekildeki tarihi alanlarda ağaç yetişme ihtimali yok. Çünkü zemin sert. O zemine ağaç ekip bir su girdiği zaman problem bitmiyor. İstiklal Caddesi yeşilden mahrum mu olacak? İnşallah yeşilden mahrum olmayacak. Buralara yine belirli bölümlerde oturma alanları ve etrafında değişik usullerle yeşillikler, çiçeklendirmeler yapılacak. İstanbul'un değişik yerlerinde dikey bahçe örnekleri var" diye konuştu.

Açılışta bir konuşma yapan Vali Vasip Şahin ise, "Belki vatandaşlarımız ve esnafımız sıkıntı çekti; ama inşallah bu çektikleri sıkıntıya değecek. İBB etraflıca bir çalışma yaptı. Sadece peyzajını düşünüp bunun üzerinde durmadı. Özellikle altyapıya ağırlık vererek bundan sonra doğabilecek bir takım rahatsızlıkların önüne geçme ve doğabilecek yeni ihtiyaçları karşılama adına altyapıda çok detaylı bir çalışma yaptılar. Sayın Belediye Başkanımıza ve ondan önceki Belediye Başkanımız ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Burası Büyükşehir Belediyemiz tarafından bir yılbaşı armağanı oldu" dedi.

Vali Şahin ve Başkan Uysal, yolculuk boyunca tramvayın kapısında durarak çevrede bulunanlara el salladı. Açılışa özel bir hafta boyunca ücretsiz hizmet verecek olan tramvayın ücreti 2 lira 60 kuruş olacak. Öğrenci ise 1 lira 25 kuruş olacak.

Kaynak: http://www.iett.istanbul/tr/main/news/nostaljik-t ...sinde/2183

Çok şükür tramvay hizmete girdi.


AhmetDemir

11 ay önce - Pzr 31 Arl 2017, 15:34


(+)
(+)(+)
(+)(+)
(+)(+)
Emir ERTEN

11 ay önce - Cum 05 Oca 2018, 18:27


(+)


Emir ERTEN

11 ay önce - Pzr 07 Oca 2018, 14:43


(+)
sayfa 58
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 575859606162   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL