Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara West Avenue Konut Projesi
« önceki   123 ... 678 ... 141516   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 7
picco_z
6 ay önce - Prş 28 Arl 2017, 15:27

(+)

Umarım bölgenin yapısını bozacak bir inşaat olmaz

(+)

Misafir 319

6 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 21:35

Bati bulvari uzerinde de akaryakit istasyonu insaati tabelasi konulmus. Iki bulvara da akaryakit istasyonu yapiliyor anlasilan.

Misafir 59a

6 ay önce - Cmt 30 Arl 2017, 20:55

Arkadaşlar 1+1 den başlayıp 7+1 e kadar konut olacakmış. Yani 2+1 i nerede 450 bine satacaklar çok yüksek fiyatlar

Misafir fbc

6 ay önce - Pzr 31 Arl 2017, 00:44

batikentin 30 yıllık en ucuz 2+1 leri harb-iş 2 sitesi bile 200 bine satılıyor eğer 250 ye falan vereceklerse hemen alalım ama 400 den aşağı vermezler... projede cadde mağazaları vb. de var.

Misafir 40a

6 ay önce - Pzr 31 Arl 2017, 06:28

Kimse 30 yıllık kokmuş 2+1 eve 200 bin vermez. Emlakçılar sıfır ev fiyatını şişirmek için havuç ilanlar veriyor. Vatandaşta buna kanıp eski evlerin fiyatını arttııyor ama satamıyor. 3+1 150 m2 olsa bağlanır ama 2+1 e bağlanmaz 120 bin rayiçi. Bu günlerde bütün projelerde cadde mağazaları marka dükkanlar olacak deniyor. Nedense hiç birşey açıldığı yok. <Yine berber, çiğ köfteci, kokoreççi, tuhafiye, nalbur gibi varoş dükkanlar açılıyor. 2+1 120 m2 ev olursa max. 300-350 verilir. Beytepede bile 400 e rahat bulunuyor. Ama 65-70 m2 ev yapıp üzerine 450 istenirse kimse almaz. Alanın elinde patlar. Armonia da evim var 250 ye aldım 2 yıl önce, şimdi 200 e satamıyorum. Mantıklı düşünmek lazım. O tür evler artık standart hale geldi. Eskiden bağımlı evler modaydı. Şimdi üzerine amerikan mutfak bağımlı evler moda haline geldi. Yani apartman dairesinden farkı yok. Havuza 2 kaydırak koyup aquapark diye milleti, iyi yoluyorlar. Diğer evimi satılığa çıkardım 3+1 100 m2 , Eve bakmaya gelen köylüler bile beğenmiyor. Ev küçükmüş diye. 3 yıldır satılık. Yani uzun lafın kısası küçük ev beş para etmez. Ankaradada arsa sıkıntısı yok. Arsa İnşaat maliyetleride belli. Boşa kürek çekmenin mantığı yok. 5 yıla kadar heryer bu projelerle dolar fiyatlar dengelenir. Nevadium 300 istiyormuş. Almayı düşünen varsa armonia sayfasını ziyaret etsin.

erdiözcan
6 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 10:49
...

Ankara Büyükşehir Belediyesinin 15.12.2017 tarih ve 2458 sayılı belediye meclis kararı ile 40 kat ve lpg istasyonu kapsayan imar planı iptal edildi. eski imar haklarına dönülmesi tarzında, eğitim kullanımında 16 kat imar durumu verilmek suretiyle imar planı değişikliği onaylandı. Bu durumda inşaatına başlanan lpg istasyonları kaçak mı yapılıyor acaba? yine bu lpg istasyonlarından biri mevcut konutların dibinde patlama tehlikesi arz ediyor. artık konut dibine şehir merkezine lpg yapımına imar izni verilmiyor diye biliyorum.

serkantaş
6 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 10:54

Çok sevindim bu habere. 40 kat nedir yahu? Bunun hiç çevresel, ekolojik, şehir planlamacılığı incelemeleri yapılmadan sadece rant uğruna kafalarına göre heryeri peşkeş çekiyorlardı.

Tuna başkan düzgün birisine benziyor ve doğru işler yapıyor. Umarm devam eder.

Misafir 642

6 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 11:19

Elbette 40 kat çok abartı olmuştu. Emsal oranı 2 den 0.5 e düşürüldüğü park avenue formunda yer alan haberde belirtilmiş. Ancak blok sayısı 19 dan 50 ye çıkıyor gibi belirtilmiş ve toplam daire sayısı değişmiyor. Emsal değeri düşmesi daire sayısını etkilemiyor mu?

serkantaş
6 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 11:28

Emsal oranıX arsa büyüklüğü toplam inşaat metrekaresini verir. Eğer daireler aynı metrekare yapılacaksa, daire sayısının azalması gerekiyor.

Emsal oranı aynı kalmış, maksimum yüksekliğe sınır getirildiyse dediğiniz olabilir.

erdiözcan
6 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 12:26

o bölgede zaten kanalizasyon problemi var. 20.000 kişi bölgenin kanalizasyon sorununu yerle bir edeceği gibi, trafiğide tıkayacaktır.ayrıca bölgenin altı tamamen su, deprem anında 40 katın yaratabileceği faciayı düşünemiyorum. ayrıca uçak geçiş bölgesi ve yükseklik kısıtlaması var, ankaraya başkent, başkent her yere örnek olmalı, Ankara Büyükşehir Başkanımız Sayın Mustafa TUNA'ya çok güveniyorum, dürüstlüğünü ve çalışkanlığını sincandan biliyorum. projeyi bu koşullarda onaylamayacaktır.

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 678 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet