Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Erkut T

9 yıl önce - Prş 11 Eyl 2008, 15:45
Sabancı Anadolu Tekstil Teknik ve Anadolu Tekstil Meslek Lisesi

Tekstil eğitimini geliştirmek ve tekstil endüstrisinin ara eleman ihtiyacını karşılamak üzere milli eğitim bakanlığı ve SASA arasında imzalanan protokolle 15 Kasım 1976 tarihinde ''Tekstil Kız Meslek Lisesi'' adı altında şu anda idari ofislerin bulunduğu binada öğrenime açılmıştır. Duyulan ihtiyaç üzerine 1983-1984 eğitim-öğretim yılında sabancı kuruluşları ile Sabancı Vakfı'nın teçhizat ve maddi yardımlarıyla Anadolu Meslek Lisesi statüsüne dönüştürülerek lisan ağırlıklı öğretim yapılmasına ve okula erkek öğrenci alınmasına başlanmıştır. 1985-1986-1989 yıllarında okula ek binalar yapılarak dershane ve laboratuar sayıları arttırılmış, 1988-1989 eğitim-öğretim yılında okul bünyesinde Anadolu Tekstil Teknik Lisesi açılmıştır.

1999 yılı yazında sabancı vakfı, okulumuzu büyük onarımlardan geçirerek bugünkü modern görünümünü kazandırmıştır.

Tekstil endüstrisinde kullanılan her türlü teçhizatla donanımlı özel atölyeleri bulunan okulda, dokuma, terbiye, kalite kontrol, konfeksiyon, tekstil tasarım programlarında genel bilgi derslerine ilave olarak alan dersleriyle birlikte 30 kişilik sınıflarda öğretim yapılmaktadır.

Çok amaçlı kullanılan 200 kişilik konferans salonu, küçük kapalı spor salonu, her biri bir atölyeden oluşan (internet bağlantılı) 6 bölüm, kimyasal ve fiziksel laboratuarlar, 15’er kişilik 2 bilgisayar laboratuarı, satranç odası, kütüphane, 150 kişilik yemekhane ve kantin bulunmaktadır. Okul aynı zamanda, eğitim çağındaki gençlerimizin örgün eğitimi ile birlikte yetişkinlere yönelik meslek kursları ve çeşitli nedenlerle eğitimini tamamlayamamış veya kendini farklı alanlarda da geliştirerek alternatif iş imkânları edinmek isteyenlere de eğitim vermektedir.

http://www.sabanciattml.k12.tr/cms/

Erkut T

9 yıl önce - Prş 11 Eyl 2008, 15:46

(+)

(+)

(+)

Misafir 4026

3 yıl önce - Prş 07 Ağu 2014, 12:22

sabanciya gidecem bakalim

Resul GUL

6 ay önce - Pzr 31 Arl 2017, 00:37

Atatürk Parkından Okulun Görünümü.