Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Eskişehir Odunpazarı Türbeleri
« önceki   12

ANA SAYFA -> ESKİŞEHİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Misafir 94c

2 yıl önce - Sal 18 Ağu 2015, 23:28

şeyh edebali turbesı bilecik merkezde

ali hikmet FIRAT
1 yıl önce - Cmt 07 May 2016, 11:43

Eskişehir yukarı mahalle mezarlığında şeyh edebalı türbesi -makamı- nın kuzey duvarı yakınında ''bitişik sayılan mesafelerde'' atalarımıza ait kabirleri vardı. 1940 lı yıllarda
rahmetli babam Bu kabirleri ziyaret ettiğimizde takriben 1780 yıllarından sonra burada yatan mevtalarımızın kabirlerini bize gösterir ve fatiha okurduk. Bu kabirlerde o zamanların usulünce etrafı taşlarla çevrilmiş hafif tümsek olur ve mezarın başında tanınmasına vesiyle olarak konulmuş büyükçe bir taş bulunurdu...Kabirlerin üzerinde üzerlik otları ve diğer otlar olurdu.
Uzun bir aradan sonra ziyaret ettiğimde bu mezarların yerinde sonradan yapılmış ve eski halinde olmayan yeni
yeni mezarlara rasladım.
SONUÇ OLARAK ŞUNU SORMAK İSTİYORUM .
Bu günkü şeyh edebalı türbesinin miladi tarihle hangi tarihte yapıldığına dair bir bilgi varmıdır?
Bu hususta üniversite veya halk arasında bilgisi olan varsa lütfen mail adresime bildirmesini rica ederim.
saygılarımla....
ALİ HİKMET FIRAT mail adresim:
alihikmetfirat@gmail.com

Misafir e8c

1 yıl önce - Sal 24 Oca 2017, 23:24

İbrahim Ethem hazretleri olabilir

Misafir 2e1

1 yıl önce - Çrş 22 Şub 2017, 20:03

Selamunaleykum .... eskisehirde mehmet saruhan isimli bi zaat gordum ruyamda turbeydi ve tepedeydi cok etkilendim ama yerini bilmiyorum boyle bi turbe varmi lutfen yardimci olun. Allah razi olsun

Misafir 26d

3 ay önce - Cmt 30 Arl 2017, 23:04

-------------------------------------ALLAHIN SELAMI RAHMETİ SEVGİSİ HEP SİZLERLE OLSUN---------------------------------------------------------------------TEŞEKKÜR EDERİZ---------------------------------------------------------------------------BÜTÜN ERENLERİN EVLİYALARIN MÜMİNLERİN MÜSLÜMANLARIN RUHLARI RUHANİYETLERİ ŞAD OLSUN MEMNUN OLSUN------

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ESKİŞEHİR