Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
mirzan

6 yıl önce - Sal 07 Şub 2012, 01:01
Osmaniye - Düziçi - Haruniye Kaplıcası


  (+)mirzan

6 yıl önce - Cmt 12 May 2012, 19:53
Kaplıcaların İhalesini Düziçi Belediyesi kazandı


Alıntı:
Haruniye Kaplıcaları ve Berke Barajı Sosyal Tesislerinin ihalesi, İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda yapıldı.

Vali Celalettin Cerrah başkanlığında, ÖZİDAŞ San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu huzurunda pazarlık usulü yapılan ihaleye; Düziçi Belediyesi, ERAS Holding adına Fahri Tiken, Sedat Coşkun, Düziçi Kurt İnşaat adına Ökkeş Kurt, MSN Ticaret adına Mustafa Serin, Özgecan Temizlik adına Özgür Narlı, Mehmet Kalkancı, Mustafa Aksoy ve Mustafa Canbolat katıldı.

İhale öncesinde konuşan Vali Celalettin Cerrah, Haruniye Kaplıcasında toplam 524 yatak kapasitesi bulunduğunu ifade ederek, “Kaplıcalara yakın olan bölümde 3 kişilik yatak kapasitesi olan 98 oda bulunuyor. Bu kısımda toplam 294 kişi barınabilir. Orman içinde ikişer yataklı 88 odamız var. Bu bölümde de 176 vatandaşımız kalabilir. 3 kişilik yatak kapasitesi olan 18 apart evin olduğu bu bölümde de 54 kişi barınabilir.” dedi. Kaplıcada 2 havuz, fırın, restoran, market ve kasabın bulunduğunu da ifade eden Vali Cerrah, “Bu yıl 2 defa ihaleye çıktık. Yapılan bu ihalelere yeterli katılım olmadığı için bugün yapacağımız ihale pazarlık usulü ile yapılacak.”dedi.

Vali Cerrah, yapılacak olan ihaleye katılanların otelcilik konusunda deneyimli olduklarını gösteren belgenin de sunulmasının gerektiğini belirterek, “İhaleye katılanlardan otelcilik konusunda deneyimlerini gösteren belgenin yanında bir de teminat mektubu istiyoruz. Çünkü İl Özel İdaresi olarak kaplıcaya önemli bir yatırım yaparak modern bir hale getirdik. Eğer bu kadar büyük bir yatırım yapılan tesisi, ihaleyi alan kişiye teslim edeceksek bunun karşılığında mutlaka teminat almamız gerekiyor.”dedi. Kaplıcanın 8 yıllığına kiraya verileceğini de söyleyen Vali Cerrah, “İl Özel İdaresi tarafından kaplıcanın temizliği yaptırıldı, şu anda kullanıma hazır durumda. İhale yapıldıktan sonra 1 Haziran tarihinden itibaren kaplıca kullanılmaya başlanılabilir.”dedi.

Vali Cerrah’ın konuşmasının ardından ihaleye katılanlar tekliflerini verdiler. Pazarlık usulü yapılan ihale sonucunda Düziçi Belediyesi Haruniye Kaplıcasının işletme hakkını almaya hak kazandı.

(Fulya Gürbüz)


Kaynak: http://www.medyagazete.com/gundem/kaplicalarin-ih ...-h911.html


mirzan

6 yıl önce - Prş 14 Hzr 2012, 11:40
Haruniye Kaplıcası Müşteri Kabulüne Başladı


Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, Haruniye Kaplıcaları'nın belediye tarafından işletildiğini ve müşteri kabulüne başladığını söyledi.

Namlı, 500 yatak kapasiteli kaplıcanın açıldığını duyanların kaplıcaya gelmeye başladığını belirterek, yapacakları tanıtım ve reklamlar sayesinde tesise gelen kişi sayısını artırmayı hedeflediklerini söyledi.
Kaplıcada 3 kişilik oda fiyatının 30-40 lira olduğunu, günübirlik gelenlerden 3 seans için kişi başı 5 lira giriş ücreti alındığını anlatan Namlı, kaplıcada oda kiralayanlardan giriş ücreti alınmadığını belirterek, "Kaplıcayı vatandaşların ekonomik gücüne uygun hale getirdik. Tüm halkımızı kaplıcaya bekliyoruz" dedi.

Namlı, 15 Haziran'da Haruniye Kaplıcaları'nı resmen açacaklarını dile getirerek, kaplıcanın kalorifer sistemini de yaptırdıklarını, artık 12 ay hizmet vereceklerini ifade etti.


Kaynak: http://www.medyagazete.com/gundem/haruniye-kaplic ...h1153.htmlMisafir 928

1 yıl önce - Pts 31 Tem 2017, 21:10

Oda fiyatlar ne kadr

ugurbey27

11 ay önce - Cmt 30 Arl 2017, 13:20


(+)

(+)

(+)

(+)
sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler