Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Vural Demir
11 ay önce - Cmt 21 Ekm 2017, 03:30
Ulaştırma Bakanı teşrifiyle yarın açılıyor!


.

Yapım çalışmaları tamamlanan Kahramanmaraş (Türkoğlu) Lojistik Merkezi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından 22 Ekim'de düzenlenecek tören ile hizmete açılacak. Merkez, Türk lojistik sektörüne yıllık 1,9 milyon ton taşıma kapasitesi sağlayacak


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca sanayicinin rekabet gücünü arttırmak ve Türkiye'yi bölgesinin lojistik üssü yapmak üzere 21 ayrı yerde lojistik merkez yapımı planlandı. Proje kapsamında bugüne kadar İstanbul (Halkalı), İzmit (Köseköy), Samsun (Gelemen), Balıkesir (Gökköy), Eskişehir (Hasanbey), Uşak ve Denizli (Kaklık) olmak üzere 7 adet lojistik merkez hizmete açıldı, Erzurum (Palandöken) Lojistik Merkezi'nin ise yapımı tamamlandı.

Yıllık 1,9 milyon ton taşıma kapasitesi sağlayacakHizmete açılan lojistik merkezlerin ardından Kahramanmaraş (Türkoğlu) Lojistik Merkezi'nin de yapımı tamamlandı. Türkoğlu OSB'ye 4,5 kilometre mesafedeki Türkoğlu İstasyonu yanındaki 805 bin metre karelik alan üzerine kurulan Kahramanmaraş (Türkoğlu) Lojistik Merkezi, Türk lojistik sektörüne yıllık 1,9 milyon ton taşıma kapasitesi sağlayacak.

5 adet lojistik merkez yapım aşamasındaKars, Mersin (Yenice), Konya (Kayacık), İzmir (Kemalpaşa) ve Bilecik (Bozüyük) lojistik merkezlerinin yapım çalışmaları devam ediyor. İstanbul (Yeşilbayır), Karaman, Kayseri (Boğazköprü), Sivas, Bitlis (Tatvan), Mardin ve Şırnak (Habur) lojistik merkezlerinin ihale, proje ve kamulaştırma çalışmaları ise devam ediyor.

Türkiye'yi bölgesinin lojistik üssüne dönüştürecek lojistik merkezlerin tamamı hizmete girdiğinde, Türk lojistik sektörüne 35,6 milyon ton ilave taşıma imkanı ile 12,8 milyon metrekarelik açık alan, stok alanı, konteyner stok ve elleçleme sahası kazandırılacak.

Kaynak: Kahramanmaraş lojistik merkeze kavuşuyor

http://www.reklam_link.com/kahramanmaras-lojisti ...35769h.htm


Vural Demir
11 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 16:15
Türkiye'nin en büyük lojistik Merkezinin açılışını yaptık.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, 65. Dönem Bakanımız Veysi Kaynak, İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, Milletvekillerimiz Nursel Reyhanlıoğlu,İlker Çitil, İmran Kılınç ve vatandaşlarımızla Türkiye'nin en büyük lojistik Merkezinin açılışını yaptık.

Kahramanmaraş Lojistik Merkezi ile Yıllık 1.9 Milyon ton taşıma kapasitesi sahip sağlanacaktır. Toplam 805 bin M2 üzerine kurulan merkez 80 milyon TL ye mal olmuştur. Kahramanmaraş’ımıza hayırlı olsun.


(+)

(+)
(+)
(+)
(+)


mehmetpeker
10 ay önce - Çrş 15 Ksm 2017, 16:22

Merkez henüz açılmamış. Güvenlik görevlileri haricinde personel Yok.
Devasa bir depolama alanı var.

(+)
(+)
tilki123
8 ay önce - Cmt 30 Arl 2017, 02:05
Dk: 22:35sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET