Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Misafir 6fd

5 ay önce - Prş 28 Arl 2017, 16:27

Ulkede tren kitligimi var yoksa otobusculer acilan havaalanlari zarar etmesin diyemi gidim gidim veriliyor hatlara trenler. Tren sevdalisi sayilari hakkinda bilgisi olan arkadaslar cevap verebilirmi. Ayni zamandada ulastirma bakanligini meil yagmuruna tutmaliyiz her yere tren yolu yapiyorsunuzda tren niye koymuyorsunuz bu develt paralari bosunami heder ediliyor.

Ümit1966
5 ay önce - Prş 28 Arl 2017, 16:32

Hızlı tren diye diye 70 li 80 li 90 lı ve 200li yılların ilk 10 yılında eksikleri kusurları ile işleyen anahat yolcu trenlerini de arar haldeyiz. Ve bir de yıllardır bir türlü bitmek bilmeyen hızlı tren inşaatları. Ankara-Sivas nerdeyse 10 yıl olacak. Ankara-İstanbul 2005 ten beri hala İstanbul'da kent merkezi içine gelemedi. 2020 den önce de CR3 işinin biteceği yok. Güzel uyutuluyoruz!

mahmut11
5 ay önce - Prş 28 Arl 2017, 16:51

Arkadaşlar, gerçekten bu kadar trenlere ilgi var mı? Yoksa hobi olarak gördüğünüz trenlerin işlemesini mi istiyorsunuz? Bunun ayrımını yapın öncelikle.2017 yılında insanlar gideceği yerlere daha hızlı varmaya çalışırken 10-15 saat daha süren treni tercih etmekte samimi yanıtlar veriniz.

erkinalp
5 ay önce - Prş 28 Arl 2017, 19:51

Hızlı tren o kadar yerde duramaz. O yüzden ara duraklı trenlere de ihtiyaç var.

Erdem Taşlıca

5 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 22:45

Videolar yaklaşık iki hafta önce yaptığım yolculukta çekilmiştir.

Bir haftadır TCDD'yi bu güzergaha bir tren daha ilave etmesi için çeşitli yollardan rahatsız ediyorum ama gelen cevaplar kopyala-yapıştır. Satışa açılan biletler dakikalar içinde tükeniyor. Videolarda yorumda da yazdığım gibi demiryolcu arkadaşları da destek vermeye çağırıyorum, ne kadar çok kişi talep ederse sonuç almamız o kadar kolaylaşır.

alpkağan yoncabayı
5 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 17:31

Doğu ekspresi eskiden ta istanbuldan kalkarkan bilet bulunabiliyordu,şimdi ta ırmak diye bi Ankara garının doğusundaki bir kasabadan kalkıyor,bilet bulunamadığı söyleniyor.Bence trene ilgiyi arttırmak için senaryo.Bakan kars milletvekili olunca,böyle stratejiler güdüyor.

canerforce
5 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 16:30

evet peskes cekiliyor

Misafir a5b

5 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 16:45

marmaray kapsamında hatlar tamamlanınca özel sektör bence 2.nci bir doğu ekspresi planlamalı ve orient ekpress temalı vagonlar üretilmeli ve bulunabilirse çalışır durumda buharlı lokomotif bulunamaz ise de TÜLOMSAŞ a lacivert altın sarı çizgileri olan DE 24000 yada DE 33000 lik ürettirilip İSTANBUL _KARS_TİFLİS_BAKÜ hattında çalıştırılmalıdır. hatta tren tarihleri Avrupa'dan İstanbul'a gelecek orjinal orient ekspres ile entegre edilip paris-bakü hattı kurulabilir.

erkinalp
5 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 23:16

RZD'nin Trans Sibirya hattında yaptığı ekspres/yavaş tren ayrımı düşünülebilir. Ama en azından birinin tamamen yataklı vagonlardan oluşması gerek.

Mert Karakoyun

5 ay önce - Çrş 17 Oca 2018, 10:59

TCDD Turkıyenın hemen hemen en hantal kurumu...

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM