Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
adem yavuz
4 yıl önce - Cum 31 Oca 2014, 21:53

2013 YILI SAYIM SONUÇLARINA GÖRE ÇEKMEKÖY DE
81 İLDEN YAŞAYAN KİŞİLERİN NUFÜS DURUMLARI.

İstanbul........................... 30.955
Sivas................................ 15.431
Ordu ................................ 15.278
Kars................................. 9.686
Kastamonu....................... 8.861
Tokat................................ 7.932
Erzurum........................... 7.339
Rize.................................. 7.089
Giresun............................ 6.403
Samsun............................ 6.113
Erzincan........................... 6.046
Sinop................................ 5.446
Trabzon............................ 5.356
Ardahan............................ 4.002
Ağrı................................... 3.364
Bingöl............................... 3.076
Çorum.............................. 2.797
Malatya............................ 2.602
Yozgat.............................. 2.304
Kayseri............................. 2.061
Zonguldak........................ 2.040
Elazığ............................... 2.006
Amasya............................ 1.977
Muş.................................. 1.942
Çankırı.............................. 1.902
Sakarya............................ 1.875
Konya............................... 1.580
Ankara............................. 1.576
Van.................................. 1.550
Kahramanmaraş............... 1.542
Tunceli.............................. 1.536
Artvin................................. 1.513
Bolu.................................... 1.343
Adana............................... 1.341
Bartın............................... 1.282
Nevşehir........................... 1.249
Bayburt............................. 1.177
Balıkesir........................... 1.164
Gümüşhane...................... 1.153
Karabük........................... 1.146
İzmir................................. 1.110
Kocaeli............................. 1.060
Bursa............................... 1.054
Diyarbakır......................... 977
Mersin.............................. 962
Iğdır................................. 960
Bitlis................................. 934
Hatay............................... 890
Düzce............................... 786
Niğde............................... 775
Şanlıurfa........................... 745
Afyonkarahisar................. 720
Gaziantep........................ 697
Isparta............................. 667
Çanakkale........................ 657
Eskişehir.......................... 631
Manisa............................. 624
Adıyaman......................... 612
Kırklareli........................... 577
Kırşehir............................. 576
Mardin.............................. 535
Siirt................................... 532
Tekirdağ........................... 485
Osmaniye......................... 483
Antalya............................. 479
Aydın................................ 435
Edirne............................... 435
Denizli.............................. 415
Kırıkkale........................... 408
Kütahya............................ 386
Aksaray............................. 364
Batman.............................. 331
Bilecik................................ 305
Karaman............................ 286
Yalova............................... 245
Uşak.................................. 207
Muğla................................ 204
Kilis................................... 201
Hakkari............................. 152
Burdur.............................. 133
Şırnak............................... 38

İsmail Kılıçaslan

3 yıl önce - Sal 09 Eyl 2014, 23:31

(+)

Misafir 7b5

3 yıl önce - Prş 05 Mar 2015, 13:51

Merhaba Çekmeköy de bir firmada işe başlayacağım. Komşuluk ilişkileri ( gerçi pek kalmadı ama) muhit önem verdiğim hususlar acaba Çekmeköy veya 10-15 Km civarı yakınları bildiğiniz tavsiye edeceğiniz semt mahalle varmıdır? Selam ve Saygılar

pascalaki
2 yıl önce - Prş 19 Ksm 2015, 12:10
Çekmeköy nasıldır ? Çekmeköy hakkında bilgi yaşam ulaşım konum vs.

ömrü hayatı Avrupa yakasında geçmiş biri olarak ve anadolu yakasını çok az bilen biri olarak iş ve eş durumu sebebiyle anadolu yakasına taşınmaya karar verdik.Araştırmalarımız sonucu Çekmeköy e karar verdik.
efendim öncelikle şunu söylim İstanbul da nufüsü hızla artan yerlenden biri olarak Çekmeköy ü Esenyurt a benzetenler olmuş, bence hiiçde alakası yok, ne nüfüs yoğunluğu nede kültürü olarak. Evet ortalama bir yer bence Çekmeköy ama bir Esenyurt değildir. kavgası gürültüsü istanbul un altındadır.
90lar dan itibaren çeşitli siteler yapılmaya başlamış Ümraniye nin ilçesiyken sonradan ilçe olmuş ardından kentsel dönüşümler başlamış şimdilerde temiz sokaklarıyla kuzeyindeki alabildiğine ormanlarıyla (-ki buradan temiz hava alırısınız İstanbul da bu durum lüks artık) bence yaşanılacak bir yer Çekmeköy.

bence Çekmeköy 3 bölgeden oluşuyor;
birincisi: BJK Nevzat Demir'i geçer geçmez şile otoyolunun solunda kalan ve Çamlık ta askeriye ile birlikte son bulan (Merkez,Mimar Sinan,Hamidiye,Mehmet Akif mahallelerini barından) bölüm.
ikincisi: Askeriyeden sonra başlayan Taşdelen diye geçen bölüm (nedendir bilinmez otoyolun sağında kalan bir iki mahallede buraya aittir. Cumhuriyet,Aydınlar mh. vs.)
üçüncüsü ise Taşdelenden sonra yerleşimin seyreldiği hatta köylere kadar giden bölüm
Ben ilk bölgede oturuyorum araştırırken (-ki neredeyse bir çok mahalleyi yayan gezdim) daha yerleşmiş daha oturmuş geldi bana.
Ben Mimar Sinan da oturuyorum araştırırken bu mahallenin daha nezih olduğu bilgisini almıştım(ve memnunum)

Ulaşım:
1.körüden M.köy 21km
2.köprüden Levent 22km
üsküdar 20km

çekmeköy den Kadıköy ve Üsküdar a sarı dolmuşlar var 5,5 - 6 TL taksi konforuna yakın gidebiliryosunuz ben sıkça tercih ediyorum

iett olarak en yoğun hat Kadıköy e çalışıyor dudullu ataşehir kozyatağı üzerinden devam ediyor
üsküdar a sık hat var
Avrupa yakasına ise Çekmeköy ün içinden seyrek hatlar var ama gerçekten seyrek ama otobusler kalabalık olmuyor.
Avrupa yakasına yine Sultanbeyliden gelen şile otobanın üzerinden binilebilecek otobusler mevcut en sık olanı 522ST neredyse 10dk da bir var. ve ikinci köprü yolundan gidiyor süre olarak öyle çekilmez bir zaman almıyor. ama kalabalık oluyor kimi zaman binebilmek mümkün olmuyor. Sultanbeyli zaten kalabalık bir yer kendisi bu hattı doldurmaya yetiyor.

Üsküdar - Çekmeköy M5 metro hattı açılışı uzadı maalesef bitiş süresi 2016 Eylül-Ekim gibi duruyor ancak büyük rahatlık getireceği aşikar. 20dk da üsküdara metro konforuyla ulaşılabilecek

Çekmeköy ün kuzeyinin alabildiğince orman olduğunu söylemiştim, dolayısıyla havası çok güzel. bu bölümde çokca sayıda villalı siteleri var normal siteleri var hepsi istanbul un bilindik inşaat firmaları. öyle çook yüksek projeleri yoktur Allah tan izin vermemişlerde yatay gelişmiş hep..
gerek kahvaltı gerek akşam yemeği için hatta kendin mangal mekanları için seçenekler var hepside elit güzel mekanlar çok rahat bir şekilde pazar kahvaltısını 5dk lık araba mesafesinde yapacağınız bahçeli mekanlar var.
onun dışında geç saatlere kadar açık Görgülü ve Mado gibi mekanlarıda bulunuyor.
bu söylediklerimin hepsi benim 1.bölüm diye adlandırdığım yerde bulunuyor

Taşdelen i de keşfetme zamanım oldu Turgut Özal blv. civarı oturmuş bir yer sosyal yaşam için herşey var gecekondularıda var bir iki bölümünde tabi zamanla bu rantta fayaamayıp kenstsel dönüşüme gireceği aşikar. burası ulaşım için bir tık daha dezavantajlı duruyor. ilk metro projesinden direk yararlanılamıyor maalesef ancak uzatılması durumu var onun tamamlanma tarihi zaman alır tabi.

Genel olarak ben tercih ettim ve memnunum, h.sonları gezmeyi seviyorsanız burası sizin için avantaj zira Polonezköy e Cumhuriyet köy vs Şile Ağva için gitmeye üşenilecek bir mesafe değil
temiz hava istiyorsanız, zemini sağlam bir yer istiyorsanız yine Çekmeköy bence ideal bir yer. Ev fiyatları sürekli artıyor metronun adı yetmişti zaten seneye açıldığında ne olacak bilemiyorum artık. ek olarak 3.köprü yolu yani Kuzey marmara otoyulunun, 2.köprü ile olan bağlantı yolu çekmeköyden geçiyor. bu da ek bilgi olsun. bu konuda buranın değerini artıracaktır.
Yaşayan profilide değişiyor zira özellikl yeni evlenenler veya ev sahibi olmak isteyen genç çiftler burayı tercih ediyor.

Belediyesi hk. henüz bir fikrim oluşmadı AKP adayı olan Ahmet Poyraz şuan ki Bld. Başkanı ilk izlenimim vasat olduğu yönünde tabi tabi yıllarca M.Sarıgül ün belediyesinde yaşamış biri olarak belkide bana öyle geliyor.

oldukça uzun oldu ama ihtiyaci olan olabilir okuyup belki bu bilgilerden faydalanılır;
ne emlakçıyım nede bir yatırımcı onu da söylemiş olayım.

Syg.

Cüneyt5316

2 yıl önce - Prş 19 Ksm 2015, 12:19

Çekmeköye evim yakın. Gelişme konusunda altın döneminde metroda geliyor süper ilçe olucak şnşaallah

Misafir 843

2 yıl önce - Pts 07 Arl 2015, 17:04

Çekmeköy mira evlerinde oturuyorum burada yenı olmama ragmen sevıyorum bu semtı..

Erdal Düven

9 ay önce - Cum 28 Tem 2017, 23:11

Bende bir defa gittim ailecek bizde çok sevdik

anilcan48
8 ay önce - Pzr 30 Tem 2017, 01:41

Cekmekoy, Bizim sarigazi den daha luks bir ilce. Sarigazi hic yasanilacak yer degil en iyisi cekmekoyde oturacaksin

bahadır 0302

3 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 16:07

Son yıllarda hızla gelişip, Şile Otoyolu, Kuzey Marmara Otoyolu, E-8, D-100 karayollarına bağlantıları ve metro erişiminin sağlanmasıyla İstanbul’un en gözde ilçelerinden biri haline gelen Çekmeköy’deki dev askeri arazi TOKİ’ye verilip, ticaret ve konut alanına çevrildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanıp, İstanbul İl Müdürlüğü’nce askıya çıkarılan imar planı değişikliyle, İstanbul Çekmeköy’deki 187 dönümlük askeri alan imara açıldı.

Misafir 2df

2 hafta önce - Cum 06 Nis 2018, 22:43

Merkez mahallesi güzel
Sakin
Parkları çok çam ağaçları
camileri

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet